9

У фінальній версії браузера Safari в iOS 10 і macOS Sierra з’явиться підтримка формату WebP, що дозволяє прискорити завантаження фотографій і відео в інтернеті. Про це повідомляє Cnet.

Підтримка нового типу зберігання даних була виявлена в тестових версіях нових операційних систем Apple. Safari в iOS 10 і macOS Sierra beta дозволяють переглядати фотографії в даному форматі. Поки мова йде тільки про статичні зображення, анімовані файли браузер не підтримує.

Велика частина поширених форматів зображень в мережі була створена більше 10 років тому і заснована на технологіях того часу. Інженери з Google вирішили збільшити ступінь стиснення алгоритмів стиснення з втратами (як JPEG), щоб дозволити зображенням завантажуватися швидше, при цьому повністю зберігаючи їх дозвіл і візуальну якість. В результаті в 2010 році був запущений формат WebP, який обіцяє істотно зменшити бінарний розмір фотографій в мережі, дозволяючи сайтам завантажуватися швидше.

10

Відкритий стандарт WebP, згідно з тестами Google, обходить за якістю і швидкостю інші формати зображень. Зокрема, онлайн-магазин Google Play, замінивши PNG-зображення на WebP без втрати якості, скоротив розміри файлів в середньому на 35%. Іншим важливим прикладом використання WebP є те, що мініатюри відеороликів YouTube стискаються в новий формат, завдяки чому загальний час завантаження сторінок скоротилося на 10%.

Ще однією перевагою WebP є об’єднання двох особливостей форматів JPEG і PNG: стиснення з втратою якості JPEG (для зменшення розміру зображення) і прозорість PNG.

На даний момент WebP повністю підтримує тільки Chrome і браузери, які працюють на движку Google, такі як Opera і Vivaldi. Mozilla і Microsoft на відміну від Apple відмовилися від роботи з даним форматом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Qualcomm і MediaTek перестали постачати свої чіпи LeEco

За чутками, LeEco почала затримувати виплати своїм контрактним постачальникам комплектуючих через великі фінансові проблеми (про те, що у компанії закінчуються гроші навіть говорив сам глава компанії Цзя Юетін). Серед таких компаній Qualcomm і MediaTek. Джерела стверджують, що обидва гіганти вже припинили постачання своїх чіпів Snapdragon 625 і MediaTek Helio P20 (LeEco могла стати виробником першого […]

Bluboo Iwatch: «розумний» годинник з підтримкою iOS і Android вартістю $ 25

Минулого року «розумний» годинник Bluboo Uwatch коштував близько 100 доларів, а сьогодні за них пропонують заплатити всього 25 доларів. Якщо конкретніше, то магазин Gearbest на час акції продає годинник за такою ціною, після чого вона збільшиться до 30 доларів. Така компанія дійсна до 15 грудня включно, більше того, протягом акційного тижня кожного дня два випадкових […]

Акціонери Facebook хочуть виключити Цукерберга з ради директорів

За підсумками минулого року компанія Facebook продемонструвала вражаюче зростання доходів і прибутку. Здавалося б, власники акцій, як ніхто інший, повинні були залишитися задоволені такими результатами роботи соціальної мережі і її керівництва, проте знайшлася частина акціонерів, які бажають виключити главу компанії Марка Цукерберга з ради директорів. На їхнє переконання, незалежна людина зможе краще справлятися з цією […]