9

У фінальній версії браузера Safari в iOS 10 і macOS Sierra з’явиться підтримка формату WebP, що дозволяє прискорити завантаження фотографій і відео в інтернеті. Про це повідомляє Cnet.

Підтримка нового типу зберігання даних була виявлена в тестових версіях нових операційних систем Apple. Safari в iOS 10 і macOS Sierra beta дозволяють переглядати фотографії в даному форматі. Поки мова йде тільки про статичні зображення, анімовані файли браузер не підтримує.

Велика частина поширених форматів зображень в мережі була створена більше 10 років тому і заснована на технологіях того часу. Інженери з Google вирішили збільшити ступінь стиснення алгоритмів стиснення з втратами (як JPEG), щоб дозволити зображенням завантажуватися швидше, при цьому повністю зберігаючи їх дозвіл і візуальну якість. В результаті в 2010 році був запущений формат WebP, який обіцяє істотно зменшити бінарний розмір фотографій в мережі, дозволяючи сайтам завантажуватися швидше.

10

Відкритий стандарт WebP, згідно з тестами Google, обходить за якістю і швидкостю інші формати зображень. Зокрема, онлайн-магазин Google Play, замінивши PNG-зображення на WebP без втрати якості, скоротив розміри файлів в середньому на 35%. Іншим важливим прикладом використання WebP є те, що мініатюри відеороликів YouTube стискаються в новий формат, завдяки чому загальний час завантаження сторінок скоротилося на 10%.

Ще однією перевагою WebP є об’єднання двох особливостей форматів JPEG і PNG: стиснення з втратою якості JPEG (для зменшення розміру зображення) і прозорість PNG.

На даний момент WebP повністю підтримує тільки Chrome і браузери, які працюють на движку Google, такі як Opera і Vivaldi. Mozilla і Microsoft на відміну від Apple відмовилися від роботи з даним форматом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Ремень-аккумулятор для Apple Watch

С конца апреля начнутся продажи смарт-часов Apple Watch. Одна из самых популярных жалоб, поступивших от дебютных покупателей – это недолгое рабочее время устройства без подзарядки. При средних нагрузках в течение дня зарядки хватает примерно на сутки. Для того, чтобы продлить время работы часов, независимая команда изобрела дополнительный ремень Wipowerband – вторая эластичная батарея, которая обеспечивает […]

Компанія Supercell планує масштабний запуск на iOS і Android.

Гра під назвою Clash Royale вже доступна в новозеландському, канадському, австралійському та ряді інших регіональних App Store. Тестовий запуск програми не може не радувати розробників, в 6 з 9 країн, де можна скачати гру, вона входить в десятку найкасовіших додатків для iPhone. Supercell запропонують нам онлайн битви один на один в реальному часі. Гравці повинні […]

Через хакерську атаку гості готелю не могли потрапити в свої номери

Один з найкращих готелів Romantik Seehotel Jägerwirt підтвердив факт виплати хакерам приблизно $1,6 тисячі в біткоїнах. Зловмисникам вдалося зламати систему електронних ключів готелю, через що майже дві сотні гостей не могли потрапити в свої номери. Розкішний чотиризірковий готель Romantik Seehotel Jägerwirt розташований в красивому місці на березі озера і має сучасну інфраструктуру, що включає в […]