Коли в 2011 році на світ з'явилася Siri, ми начебто занурилися в майбутнє. Майбутнє вже настало, і Siri – далеко не найяскравіший приклад хорошого голосового асистента. Почалася справжня війна інтелектуальних помічників. Вони вселяються в окремі пристрої, готові допомогти з чим завгодно, а для того, щоб краще нас розуміти, в їх основу лягає штучний інтелект. Чим могла б відповісти на це Apple? У компанії є дещо в запасі.

Нещодавно до нас дійшли чутки про можливу появу Siri SDK і спеціального пристрою для будинку, який буде за допомогою голосового помічника вирішувати різні завдання користувача. Однак все це не має ніякого сенсу, якщо сам асистент істотно не перероблений. Нам потрібно щось на зразок Siri 2.0. Це можливо завдяки технології VocalIQ, британської компанії, купленої Apple в минулому році. Чим хороша їхня технологія? Business Insider поділилися інформацією про можливості VocalIQ, і вони вражають.

«Знайди китайський ресторан з безкоштовним паркуванням та Wi-Fi, в який можна сходити з дітьми» – такий запит поставить в ступор більшість голосових асистентів. VocalIQ може його обробити. Асистент справляється з 90 відсотками запитів в той час, як Google Now, Siri і Cortana здатні покрити своїми можливостями лише 20 відсотків. Однак більш просунуті асистенти, як, наприклад, нещодавно представлений Viv, теж добре справляються з такими запитами. Чи може VocalIQ щось їм протиставити?

Viv і Hund непогано розуміють контекст. Ви можете задати одне питання, а потім задати друге в контексті попереднього, і асистент вас зрозуміє. Однак варто вам запитати щось нове, контекст буде стертий з пам'яті асистента. У випадку з VocalIQ, якщо через годину ви попросите знайти мексиканський ресторан, асистент пам'ятатиме, що вам потрібна парковка, Wi-Fi і ви збираєтеся піти з дітьми. Будь-який інший асистент просто почне нову сесію пошуку.

З інших особливостей VocalIQ виділяють високу точність розпізнавання мови, яка досягається завдяки аналізу шумів і сторонніх звуків. З усього цього асистент може виділити для себе голос користувача. Також асистент здатний адаптуватися до різних акцентів.

На жаль, у нас немає ніякої інформації про плани Apple з використання технології VocalIQ. Нам дуже хочеться сподіватися, що на WWDC 2016 перед нами постане нова Siri, в якій об'єднають все найкраще.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися
один коментар | 14.09.2016 10:29

Прощай, Slide to unlock: огляд екрану блокування iOS 10

13 вересня Apple випустила «найбільший реліз найдосконалішої в світі мобільної операційної системи» – iOS 10. Нова ОС відрізняється оновленим додатком «Повідомлення», поліпшеним Пунктом управління з окремим розділом, присвяченим відтворенню музики, редизайном додатків «Карти», «Фото», Apple Music і «Новини», поліпшеними засобами управління Фотобібліотеки. Серйозній переробці в новій платформі піддався екран блокування. Візуальні зміни на екрані блокування […]

Графічні процесори Nvidia з’являться в охороні здоров’я

Компанія Nvidia збирається найближчим часом рішуче просувати свої технології в сфері охорони здоров’я, заявила на конференції EmTech Digital в Сан-Франциско глава медичного підрозділу Nvidia Кімберлі Пауелл. За її словами, тема машинного навчання все частіше обговорюється на медичних конференціях. «Зараз відбувається дивовижний сплеск уваги до досліджень цифрових медичних зображень, – каже Пауелл. – Все частіше ми […]

Apple планирует запустить собственную поисковую систему

Согласно сведениям, которые были предоставлены инсайдерами, американская компания Apple планирует осуществить полный отказ от сотрудничества с корпорацией-конкурентом Google. Информация инсайдеров подтверждается также наличием на сайте Apple новых вакансий. В частности, речь идет о должности руководителя отдела, который занимается вопросами работы поисковых систем. Вакансия была размещена купертинской корпорацией в конце января текущего года. Предположительное название нового […]