Незалежний розробник Леонард Стеллбрінк розповів про те, як він намагався влаштуватися на роботу в компанію Apple і в підсумку відмовився від пропозиції. Історією програміста поділився ресурс VC.

«Зараз я сиджу в аеропорту Сан-Франциско і очікую вильоту додому в Сідней. У моїй сумці знаходиться прийнятий оффер від однієї з компаній Кремнієвої долини. Але це не оффер від Apple, який я отримав раніше. «Як таке можливо?», Запитаєте ви. Хіба це не мрія кожного iOS-розробника? », – Пише Стеллбрінк.
 

Нещодавно він переїхав з Німеччини до Австралії, після чого отримав в LinkedIn повідомлення від рекрутера з пропозицією поспілкуватися про можливості роботи в Apple. На початку листопада відбулася телефонна розмова з представником компанії про поточну зайнятість Стеллбрінка і про те, чого чекає Apple від кандидата.

Розробник описав процес співбесіди в Apple: спочатку кандидат відправляє резюме, яке команда Apple вивчає на відповідність вимогам. Після цього призначається співбесіда по телефону з одним з представників команди.

«Моїм резюме зацікавилися три команди в Apple, але в підсумку у мене відбулися телефонні інтерв'ю з двома з них (третя команда найняла співробітника з іншого відділу). Бесіди проходили з середини листопада по середину грудня і були дуже цікавими. У мене було дуже приємне відчуття після них і обидві команди сказали, що хочуть запросити мене на фінальну зустріч в Купертіно. Все це сталося за кілька днів до Різдва. Це був по-справжньому приємний подарунок ».


 

Протягом місяця розробник домовився з Apple про зустріч в кампусі компанії. За тиждень до співбесіди і за чотири дні до вильоту з Сіднея представники компанії підтвердили зустріч. «Досить короткий період для повідомлення, але це ж Apple», – пише розробник. Компанія сплатила Стеллбрінку переліт, готель в Купертіно і оренду машини.

Інтерв'ю в кампусі відбулося в кінці січня 2016 року. «Я не можу розповісти про деталі співбесіди, так як підписав NDA. Єдине, про що я можу розповісти, – це структура бесіди. У мене було два дня з п'ятьма годинами інтерв'ю – кожне по 45 хвилин. Всього було шість бесід з одним або двома представниками команди. Це було досить утомливо, але питання були дуже цікавими, а співрозмовники дуже приємними і розумними », – пише розробник.

«Що я вам не сказав одразу, так це те, що я відправив резюме ще в кілька компаній Кремнієвої долини – відразу після того, як отримав підтвердження від Apple. Перед поїздкою у мене було ще кілька інтерв'ю. Одне з них – з Yelp. У Yelp дуже простий процес влаштування на роботу і після однієї телефонної розмови мене запросили на співбесіду в Сан-Франциско ».

«Ви можете подумати:« Що за зрада? Apple заплатила за переліт і все інше, а ти починаєш спілкуватися з іншими компаніями ». Я вас відразу зупиню. Apple не гарантувала роботу, тому я шукав запасні варіанти. У них було право не робити мені пропозицію, а у мене було право шукати альтернативи. Чесна гра".

За словами розробника, всі співбесіди пройшли успішно. Друга команда Apple швидко відповіла запрошенням на роботу. Першій команді знадобилося три тижні на те, щоб відповісти Стеллбрінку відмовою.

Yelp також запросив розробника на роботу і через шість днів після інтерв'ю Стеллбрінк вже отримав пропозицію від компанії. «Так як термін дії Yelp був обмежений, я попросив Apple поспішити з прийняттям остаточного рішення і на день пізніше також отримав від них оффер».

За словами розробника, обидві пропозиції були порівнянні та йому довелося вирішувати, в якій компанії йому хочеться працювати більше. Серед основних проблем, пов'язаних з роботою в Apple, розробник виділяє:

-Співробітники компанії не можуть публікувати свої додатки в App Store.
-Співробітники компанії не можуть публікувати статті і виступати на конференціях, пов'язаних з розробкою для iOS.
-Перехід на Swift трапиться не скоро.
-Технічна причина №2, про яку розробник не може розповісти через NDA.
-Робота в Купертіно (на думку Стеллбрінка, Сан-Франциско набагато привабливіше для роботи).
-Це велика корпорація – весь процес влаштування на роботу зайняв три місяці.

Переваги Yelp, на думку розробника:

Цікавий продукт, над яким запропонували працювати.
Можливість застосовувати нові технології швидше, ніж в Apple.
Можливість публікувати статті і виступати на конференціях.
Можливість публікувати додатки, які не конкурують з Yelp.
Офіс в Сан-Франциско.
В результаті розробник прийняв запрошення Yelp.

«Деякі мої друзі до сих пір не розуміють мого рішення, в основному через те, що Apple як і раніше є творцем першокласних продуктів. Після всіх інтерв'ю я зрозумів, що Apple – це всього лише компанія, одна з багатьох. Звичайно, вони роблять чудові продукти, але якщо подивитися за завісу – це велика корпорація. Компанія таких розмірів зараз не підходить мені », – зазначив Стеллбрінк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Apple працює над новим пристроєм з Bluetooth і NFC

За даними порталу MacRumors, не так давно компанія Apple зареєструвала в Федеральній комісії зі зв’язку США (FCC) новий пристрій. Поки новинка відома тільки під модельним номером A1846. На даний момент даних про новий пристрій практично немає. Відомо тільки те, що новинка буде підтримувати бездротові інтерфейси Bluetooth і NFC і споживати від 100 до 700 мА […]

Творці Siri готові подати значно досконаліший штучний інтелект

Незабаром після того, як проект голосового асистента Siri був куплений Apple, двоє його провідних розробників покинули компанію. Вони створили новий стартап Viv, також присвячений розробці штучного інтелекту. Схоже, робота над «вбивцею Siri» завершена. Голосовий помічник Viv буде представлений вже в понеділок. За словами розробників, Viv здатний розуміти і обробляти набагато складніші запити, ніж будь-який інший […]

Rutube випустила офіційний додаток для Apple TV

Знаменитий російський відеохостинг Rutube запустив свій додаток для нової версії Apple TV. Офіційний клієнт доступний в магазині tvOS з вчорашнього дня. В компанії Rutube заявили, що вони раді стати одною з перших російських компаній, яка випустила свій власний додаток для tvOS. Також в компанії відмітили, що успішний досвід ключових гравців ринку відеоконтенту дозволяє зробити висновок, […]