Вчені зацікавилися феноменом так званих фантомних вібрацій від смартфонів, які в наш час відчувають багато людей. Це цікаве явище полягає в тому, що користувач час від часу може відчути вібрацію від мобільного пристрою, ніби йому прийшло повідомлення або якесь інше повідомлення, хоча в реальності цього не відбувалося. Дослідження цієї проблеми показало, що у всьому винні мозок і нерви.

Якщо вірити вченим, фантомні вібрації відчувають близько 89% людей, що користуються телефонами. Вся справа в тому, що люди звикають прислухатися до оточуючих звуків, пов'язуючи їх з різними впливом ззовні.

Результати дослідження показали, що в 65% випадках синдром проявляється через сенсорну гіперчутливість. У разі, якщо користувач смартфону чекає якогось дзвінка або повідомлення і нервує з цього приводу, він буде постійно неусвідомлено зчитувати зовнішні сигнали, часом видаючи бажане за дійсність. Мозок інтерпретує будь-який подібний рух як очікуване, створюючи феномен фантомних вібрацій.

На думку дослідників, до синдрому фантомних вібрацій необхідно ставитися серйозно, тому що подібні галюцинації негативно впливають на нервову систему і можуть стати причиною розвитку повноцінного неврозу.

Для тих, хто хоче побороти вплив синдрому, фахівці рекомендують включати беззвучний режим або ж вимикати смартфон, коли їм не користуєтеся. Через тиждень фантомні вібрації почнуть турбувати набагато менше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Тім Кук: Apple бракує досвіду для побудови мобільної мережі

Схоже компанія з Купертіно придивляється до нових горизонтів. Мобільний зв'язок – місце, де нога Apple ще не ступала, але, швидше за все і не ступить. Про це повідав Тім Кук в Амстердамі, на івент Startup Fest Europe. У Купертіно вже випробували на собі досвід MVNO (Mobile Virtual Network Operator). У цьому випадку компанія користується мережами […]

Після установки iOS 10.2 власники iPhone почали скаржитися на проблеми з акумулятором

Незважаючи на всі зусилля купертінівців, поки не вдається вирішити всі проблеми iOS 10. Причому, крім існуючих дрібних недоліків, з якими стикаються деякі користувачі, апдейти іноді приносять і нові проблеми. Зокрема, після релізу iOS 10.2 деякі власники iPhone 5 почали скаржитися на різке скорочення часу роботи смартфонів. Згідно з відгуками користувачів, після установки останньої версії iOS […]

iPhone 6s в шоколадному чохлі уцілів при падінні з висоти 30 метрів

Згідно із законом Мерфі, якщо яка-небудь неприємність може трапитися, вона неодмінно станеться. І коли iPhone падає, він найчастіше приземляється на один з чотирьох кутів, а це найнебезпечніший вид падіння, як правило, тягне за собою розбитий екран. Відомий мучитель гаджетів з проекту TechRax вирішив перевірити, чи виживе iPhone, якщо його впустити на бетон з висоти 30 […]