Годинники Apple Watch, що відзначили нещодавно свій перший день народження, як і раніше бачаться багатьом шанувальникам бренду такою собі штучкою, покупка якої може бути виправдана тільки у винятковому і неймовірному випадку. І це цілком логічно, адже концепція «розумних» годинників не зовсім звичайна за своєю суттю. Вони сприймаються нами як багатофункціональні гаджети з фільмів про далеке майбутнє і шпигунів, але при цьому не виправдовують сподівання потенційних споживачів, готових придбати обновку тут і зараз. Так з якою ж метою створювалися Apple Watch? У нас є відповідь.

Нею поділився колумніст видання TIME Тім Баджарін, який провів власне розслідування з даного питання, в ході якого йому вдалося поспілкуватися навіть з першими особами Apple Inc. Тім попросив їх розповісти про реальні мотиви створення Apple Watch. Дивно, але наріжним каменем виявилися далеко не мода і віяння сучасного ринку. В основі Apple Watch лежить охорона здоров'я.

Як би пафосно це не звучало, але над проектом діагностичного пристрою свого часу задумувався і сам Стів Джобс, який тільки-тільки дізнався про рак підшлункової залози. Правда, Стів і не думав про те, що в ролі персонального медичного консультанта може виступати наручний годинник. Усвідомлення вірного шляху розвитку прийшло набагато пізніше.

Довгі роки ідея багатофункціонального гаджета для стеження за станом здоров'я користувачів перебувала тільки в головах майбутніх розробників, але рівно до тих пір, поки хтось із них не сказав: «Але ж ми можемо вбудувати це в годинник!». І таки вбудували. Мабуть, в компанії усвідомили, що світ може втратити не одного такого «Джобса», перш ніж хтось створить універсальний спосіб діагностики різних захворювань.

«Вони прийшли до висновку, що стандартний фітнес-трекер, що стежить за активністю користувачів, не зможе забезпечити їх широким спектром можливостей, – заявив Баджарін. – Для того щоб дійсно діагностувати захворювання, потрібно щось більш досконале. Так народився проект Apple Watch, а руку до його створення доклав і сам Стів, незважаючи на те, що кінцевий продукт вийшов через кілька років після його смерті […].

У Купертіно вкрай серйозно ставляться до здоров'я своїх клієнтів. Нещодавно мені вдалося побувати в одній з лабораторій Apple, присвяченій спорту і питанню охорони здоров'я. Там як штатних співробітників постійно присутні 7 медиків, які дають найцінніші коментарі щодо проведених експериментів. Чим більше я дивився на це, тим ясніше розумів, що майбутнє компанії та її клієнтів в охороні здоров'я ».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Нові монокристальні процесори для техніки Apple

Якщо вірити виданню Ai, то Apple в наступному році, ймовірно, перестане використовувати в своїх мобільних гаджетах багатоядерні процесори А-серії. Їм на заміну прийдуть монокристальні, які випускаються китайською компанією JCET. Зовсім недавно китайська компанія JCET, широко відома у вузьких колах завдяки своїм досягненням у виробництві чіпів System-in-Package, зробила офіційну заяву, що вона буде співпрацювати з Apple […]

Sony показала кольорові годинники на електронному папері

У 2014 році японський стартап Fashion Entertainments, що виявився підрозділом Sony, представив свої перші годинники FES Watch, циферблат і ремінець яких являють собою суцільний екран на електронному чорнилі. Минулого літа була випущена модель FES Watch U в оновленому дизайні. Вона також отримала монохромну панель E Ink, проте на виставку CES 2017 компанія привезла прототип гаджета, здатний […]

WhatsApp починає ділитися даними з Facebook

Месенджер WhatsApp порадував мільйони користувачів смартфонів на початку тижня, оголосивши про повне скасування абонентської плати в розмірі $ 0,99 на рік. Проте наступний крок стартапу може бути не такий популярний. В останній бета-версії Whatsapp для Android розробником Хав’єром Сантосом була виявлена прихована опція, через яку сервіс буде ділиться даними користувача з соціальною мережею, з формулюванням “для поліпшення користувацького […]