У минулому році генеральний директор Apple Тім Кук провів зустріч з віце-прем'єром Держради КНР Лю Яньдун. На зустрічі обговорювалися шляхи розширення співробітництва між Китаєм і США в сфері науки і освіти. Цього року глава Apple планує знову відвідати Китай з офіційним візитом, але цілі будуть дещо інші.

Як повідомляє Reuters, Тім Кук домовився про зустріч з «високопоставленими чиновниками Китайської Народної Республіки». Візит глави Apple в країну відбудеться в той час, коли компанія зіткнулася з проблемами на одному з найважливіших для себе ринків.

Джерела Reuters повідомили, що Кук має намір провести зустріч з керівництвом уряду країни і лідерами правлячої комуністичної партії. Зокрема, гендиректор планує поспілкуватися з відповідальними за пропаганду чиновниками. В Apple цю інформацію ніяк не коментують.

У квітні цього року в Китаї були заблоковані сервіси iBooks Store і iTunes Movies після того, як в країні обмежили публікації контенту від іноземних видавців в інтернеті. Також китайські чиновники стурбовані небажанням Apple передавати владі країни вихідний код iOS. Раніше стало відомо, що в 2019 році офіційний Пекін збирається отримати контроль над 75% технологічних продуктів, використовуваних китайськими фінансовими організаціями. У Китаї мають намір змусити зарубіжні компанії, що займаються продажем комп'ютерного обладнання місцевим банкам, відкрити вихідні коди цього ПО. Від цього можуть постраждати найбільші американські корпорації, включаючи Apple.

Блокування iBooks Store і iTunes Movies не перший випадок, коли сервіси Apple стають недоступні в Китаї. Додаток Apple для читання новин News, який компанія запустила в 2015 році і який доступний жителям США, Великобританії і Австралії, також не працює в Китаї. Коли користувачі Apple News знаходяться в Піднебесній і намагаються отримати доступ до сервісу, вони бачать повідомлення, що його робота «Не підтримується в поточному регіоні».

Apple вважає китайський ринок найбільш пріоритетним після американського. У минулому році Китай вперше випередив США, ставши найбільшим в світі ринком за обсягом поставок iPhone. За підсумками другого кварталу 2016 фінансового року Apple оголосила про значне падіння продажів в Китаї – на 26% рік до року. Це більше, ніж в середньому по світу, де падіння склало 13%. При цьому Кук заявив, що дивиться «оптимістично» на можливості розвитку Apple в Китаї. Під час минулого візиту в Пекін глава корпорації відкрив рахунок у популярній китайської соцмережі Weibo і привітав жителів країни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

AVG Cleaner

   AVG Cleaner – это то самое приложение, которое практически по одному клику делает всю свою работу, требуя от пользователя минимум усилий и выполняя максимум функций. Как понятно из названия, приложение очищает вашу систему отлишнего мусора, старых и ненужных файлов и других данных, которые могут замедлить работу компьютера.     Весь процесс очистки происходит быстро и […]

Ти пам’ятаєш, як все починалося? Історія першого покоління зв’язку

Все завжди з чогось починається. Безглузда фраза, але відмінно підходить до теми сьогоднішньої статті. Можливо ти, дорогий читачу, зараз читаєш цей матеріал за допомогою 3G або навіть 4G. І сайт у тебе, напевно, швидко завантажився (хоча кого я обманюю). Але був час, коли весь світ був поділений між чотирма могутніми угрупованнями. Поговоримо сьогодні про технології […]

Студентський тариф для Apple Music з’явився ще в 25 країнах світу

Компанія Apple розширила список регіонів, де доступний студентський тариф для музичного сервісу Apple Music. Якщо раніше спеціальна ціна для студентів була доступною в США, Австралії, Німеччини, Данії, Ірландії, Новій Зеландії і Великобританії, то тепер вона з’явилася ще в 25 країнах сіту. Вартість студентської підписки на Apple Music більш,  ніж в два рази нижча за стандартну індивідуальну […]