Дослідники з університету Сіднея провели аналіз даних за 30 років і переконалися, що використання телефонів не підвищує захворюваність на рак мозку. Результати дослідження опубліковані в журналі Cancer Epidemiology.

Схоже, в багаторічних суперечках навколо зв'язку раку мозку і використання мобільних пора ставити крапку. Вчені проаналізували захворюваність на рак мозку серед австралійців протягом трьох десятиліть – з 1982 по 2013 роки. Згідно з результатами, дослідникам вдалося спростувати поширений міф про зв'язок раку і мобільних телефонів.

Мобільні телефони з'явилися в Австралії в 1987 році, і до 2014 року ними користувалися 94% населення. В рамках дослідження були вивчені історії хвороби 19 858 чоловіків і 14 222 жінок з діагнозом раку мозку. За останні 30 років збільшення числа хворих на рак мозку відзначено лише у літніх пацієнтів старше 70 років. Вчені пов'язують це з розвитком таких методів ранньої діагностики раку, як магнітно-резонансна та комп'ютерна томографія.

Раніше більшість випадків раку залишалося невиявленим: не маючи сучасного обладнання, лікарі пару десятиліть назад могли помилково діагностувати хворобу як інсульт та інші захворювання. При цьому захворюваність на рак незначно зросла лише у чоловіків, але не змінилася у жінок.

У той же час використання мобільних телефонів в Австралії, як і в усьому світі зросла в десятки разів: з 9% в 1993 році до приблизно 90% в даний час.

Отримані дані відповідають результатам попередніх епідеміологічних досліджень, які не виявили причинно-наслідкового зв'язку між використанням мобільного зв'язку та захворюваності на рак мозку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Як вирішити проблему з Touch ID в iOS 9.3.1

З оновленням iOS 9.3.1, на жаль, теж не все пройшло гладко: одні помічають зниження часу автономної роботи, інші виявляють деякі, нехай і не критичні, баги. Один з них – некоректно працюючий сканер відбитків пальців Touch ID. Проблему відзначили багато хто з наших читачів. Touch ID самостійно то включається, то вимикається, і причини невідомі. Тема стрімко […]

Вийшла нова збірка iOS 9.3, що виправляє проблеми з оновленням на iPad 2

Apple випустила збірку iOS 9.3 з індексом 13E236, орієнтовану спеціально на iPad 2. Даний білд покликаний виправити проблеми з активацією «яблучного» планшета на новій операційній системі. Нагадаємо, що раніше на цьому тижні були також випущені виправлення для iPhone (13E234) і загальне складання для iPad (13E233). Таким чином, всі користувачі, чиї пристрої були заблоковані через бага, […]

Встановлено новий світовий рекорд по швидкості 4G-з’єднання

Фахівці корпорації Huawei спільно з телекомунікаційною компанією StarHub досягли позначки в 1Гб/с за швидкістю інтернету 4G в приміщенні і встановили новий світовий рекорд Такої високої швидкості інтернету вдалося досягти завдяки останній розробці Huawei – багатосмугового модулятору сигналу. Пристрій розміром всього 30 см дозволив значно збільшити пропускну здатність мереж 4G, розгорнутих сінгапурською компанією StarHub для проведення експерименту. […]