Нинішнє падіння вартості акцій компанії Apple протягом восьми торгових сесій поспіль стало найтривалішим з 1998 року, повідомляє Bloomberg. Якщо неухильне зниження продовжиться ще протягом однієї сесії, це стане найдовшим падінням з 1991 року, коли цінні папери «яблучного» бренду знижувалися дев'ять торгових сесій поспіль.

Акції Apple просіли після публікації звіту, який показав зниження продажів iPhone в першому кварталі – такого ще не було в історії компанії. 27 квітня компанія вперше відзвітувала про зниження обсягу продажів свого основного продукту. Компанія продала 51,2 мільйона iPhone в другому фінансовому кварталі року, що на 10 млн менше, ніж роком раніше. У січні каліфорнійський гігант попереджав інвесторів про низьку кількості замовлень смартфонів, представники Apple відзначали, що це негативно позначиться на результатах другого кварталу.

Чистий прибуток компанії за три місяці скоротилася на 22,8% – до $ 10,5 млрд у порівнянні з $ 13,6 млрд за той же період 2015 року. Квартальна виручка Apple впала на 12,8% – з $ 58 млрд до $ 50,6 млрд, що близько до нижньої межі власного прогнозу компанії ($ 50-53 млрд).

Відразу після публікації звітності акції Apple впали на 8%, за 12 місяців падіння курсу склало 20%. Аналітики пов'язують такі показники зі скороченням продажів смартфонів, що сталося вперше з 2007 року, виручка компанії впала вперше з 2003 року.

В кінці квітня мільярдер Карл Айкан, що займає 43-е місце в глобальному рейтингу Forbes зі статком у $ 17 млрд, заявив, що продав весь свій пакет акцій Apple, що оцінюється приблизно в $ 4 млрд. Це рішення Айкан прийняв після ознайомлення зі звітністю компанії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

HP Inc. і LG ростуть швидше за всіх на ринку моніторів

Найбільше зростання на світовому ринку комп’ютерних моніторів серед лідерів демонструють HP Inc. і LG Electronics. Про це свідчать дані аналітиків IDC за другий квартал 2016 року. За підсумками цього періоду по всьому світу було випущено 30,7 млн моніторів, що майже на 5% більше, ніж роком раніше. У квартальному обчисленні відбулося зростання на 4,6%. «Результати другого […]

Як перетворити вуглекислий газ на паливо?

З кожним роком гази, що виділяються різними заводами, фабриками, та й просто автомобілями все більше забруднюють атмосферу нашої планети. Для боротьби зі шкідливими викидами підприємства використовують різноманітні фільтри, ведуться розробки електромобілів і придумуються безвідходні технології виробництва. Але що, якщо шкідливі гази можна використовувати для виробництва палива? Точно так же вирішили і вчені з Каліфорнійського університету […]

Apple получила 100% в рейтинге равноправия сотрудников

Генеральный директор Apple Тим Кук, признавшийся недавно в своей нетрадиционной сексуальной ориентации, поделился в «Твиттере» очередным успехом компании в вопросе равноправия: в рейтинге самых подходящих для сексуальных и гендерных меньшинств компаний Apple получила оценку в 100%. В исследовании Human Rights Campain приняла участие 781 компания, из которой почти половина получила наивысший балл. Примечательно, что Apple […]