Нинішнє падіння вартості акцій компанії Apple протягом восьми торгових сесій поспіль стало найтривалішим з 1998 року, повідомляє Bloomberg. Якщо неухильне зниження продовжиться ще протягом однієї сесії, це стане найдовшим падінням з 1991 року, коли цінні папери «яблучного» бренду знижувалися дев'ять торгових сесій поспіль.

Акції Apple просіли після публікації звіту, який показав зниження продажів iPhone в першому кварталі – такого ще не було в історії компанії. 27 квітня компанія вперше відзвітувала про зниження обсягу продажів свого основного продукту. Компанія продала 51,2 мільйона iPhone в другому фінансовому кварталі року, що на 10 млн менше, ніж роком раніше. У січні каліфорнійський гігант попереджав інвесторів про низьку кількості замовлень смартфонів, представники Apple відзначали, що це негативно позначиться на результатах другого кварталу.

Чистий прибуток компанії за три місяці скоротилася на 22,8% – до $ 10,5 млрд у порівнянні з $ 13,6 млрд за той же період 2015 року. Квартальна виручка Apple впала на 12,8% – з $ 58 млрд до $ 50,6 млрд, що близько до нижньої межі власного прогнозу компанії ($ 50-53 млрд).

Відразу після публікації звітності акції Apple впали на 8%, за 12 місяців падіння курсу склало 20%. Аналітики пов'язують такі показники зі скороченням продажів смартфонів, що сталося вперше з 2007 року, виручка компанії впала вперше з 2003 року.

В кінці квітня мільярдер Карл Айкан, що займає 43-е місце в глобальному рейтингу Forbes зі статком у $ 17 млрд, заявив, що продав весь свій пакет акцій Apple, що оцінюється приблизно в $ 4 млрд. Це рішення Айкан прийняв після ознайомлення зі звітністю компанії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Відбувся реліз Google Chrome 52 для Mac в стилі Material Design

Настільний браузер Google Chrome довгий час залишався незмінним в плані дизайну. Всі поліпшення відбувалися на рівні коду, проте тепер ситуація змінилася. З релізом Chrome 52 компанія перейшла до концепції Material Design, яка застосовується в мобільних додатках Google. Нова версія версії Google Chrome змінює оформлення відповідно до цієї концепції. Елементи інтерфейсу Material Design тестувалися в браузері […]

Експерти встановили рівень випромінювання смартфонів iPhone 7 і Galaxy S7

На тему шкоди, якої завдає електромагнітне випромінювання смартфонів, написані десятки наукових досліджень. Їх негативний вплив на організм людина доведено неодноразово і хорошого в тому, що під час телефонної розмови наш мозок пронизує електромагнітне випромінювання, корисного вже точного нічого немає. Виробники смартфонів в обов’язковому порядку повинні вказувати рівень випромінювання, що визначається показником SAR. Коефіцієнт поглинання електромагнітної […]

Голландський суд проти заміни бракованих iPhone на відновлені

Якщо раптом до вас потрапив iPhone 6s, в якому вдалося виявити дефект до закінчення гарантійного терміну, компанія Apple, ймовірно, змінить вам смартфон на новий. Але не зовсім новий. Це буде відновлений апарат. Пізніше на вашому апараті усунуть дефект і теж використають його в якості заміни для кого-небудь або продадуть за зниженою ціною. Начебто нічого страшного в […]