Нинішнє падіння вартості акцій компанії Apple протягом восьми торгових сесій поспіль стало найтривалішим з 1998 року, повідомляє Bloomberg. Якщо неухильне зниження продовжиться ще протягом однієї сесії, це стане найдовшим падінням з 1991 року, коли цінні папери «яблучного» бренду знижувалися дев'ять торгових сесій поспіль.

Акції Apple просіли після публікації звіту, який показав зниження продажів iPhone в першому кварталі – такого ще не було в історії компанії. 27 квітня компанія вперше відзвітувала про зниження обсягу продажів свого основного продукту. Компанія продала 51,2 мільйона iPhone в другому фінансовому кварталі року, що на 10 млн менше, ніж роком раніше. У січні каліфорнійський гігант попереджав інвесторів про низьку кількості замовлень смартфонів, представники Apple відзначали, що це негативно позначиться на результатах другого кварталу.

Чистий прибуток компанії за три місяці скоротилася на 22,8% – до $ 10,5 млрд у порівнянні з $ 13,6 млрд за той же період 2015 року. Квартальна виручка Apple впала на 12,8% – з $ 58 млрд до $ 50,6 млрд, що близько до нижньої межі власного прогнозу компанії ($ 50-53 млрд).

Відразу після публікації звітності акції Apple впали на 8%, за 12 місяців падіння курсу склало 20%. Аналітики пов'язують такі показники зі скороченням продажів смартфонів, що сталося вперше з 2007 року, виручка компанії впала вперше з 2003 року.

В кінці квітня мільярдер Карл Айкан, що займає 43-е місце в глобальному рейтингу Forbes зі статком у $ 17 млрд, заявив, що продав весь свій пакет акцій Apple, що оцінюється приблизно в $ 4 млрд. Це рішення Айкан прийняв після ознайомлення зі звітністю компанії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Apple закрила сайт Public Beta Program

Коли до презентації Apple на WWDC 2016 залишилося менше години – загальний ажіотаж зріс, а здогадки множаться. І за традицією компанія закрила сайт Public Beta Program. Таку процедуру Apple повторює перед кожною презентацією – сайт закривається для оновлення інформації та відкривається тільки після закінчення івенту. На презентації Apple в рамках WWDC 2016 компанія представить нову iOS […]

Microsoft випадково показала складаний смартфон

Уже не перший рік ходять чутки про те, що Microsoft працює над Surface Phone – складним смартфоном. Вчора ситуація трохи прояснилася. На цьому тижні в акаунті Microsoft Azure в Twitter з’явився пост-запрошення на уроки з розробки веб-додатків. На доданому зображенні відображений невідомий смартфон. На зображенні видно, що пристрій складено навпіл і позбавлено рамок. Більш за все, це і є […]

Тім Кук назвав терміни виходу навушників AirPods

Бездротові навушники AirPods були представлені ще в вересні, але до покупців поки так і не дісталися. Вчора глава Apple Тім Кук відкрив завісу таємниці над термінами виходу навушників. Нагадаємо, що на презентації Apple обіцяла випустити AirPods вже в жовтні, проте трохи пізніше офіційно повідомила, що терміни виходу навушників відкладаються. Причиною перенесення термінів компанія назвала необхідність «все […]