Нинішнє падіння вартості акцій компанії Apple протягом восьми торгових сесій поспіль стало найтривалішим з 1998 року, повідомляє Bloomberg. Якщо неухильне зниження продовжиться ще протягом однієї сесії, це стане найдовшим падінням з 1991 року, коли цінні папери «яблучного» бренду знижувалися дев'ять торгових сесій поспіль.

Акції Apple просіли після публікації звіту, який показав зниження продажів iPhone в першому кварталі – такого ще не було в історії компанії. 27 квітня компанія вперше відзвітувала про зниження обсягу продажів свого основного продукту. Компанія продала 51,2 мільйона iPhone в другому фінансовому кварталі року, що на 10 млн менше, ніж роком раніше. У січні каліфорнійський гігант попереджав інвесторів про низьку кількості замовлень смартфонів, представники Apple відзначали, що це негативно позначиться на результатах другого кварталу.

Чистий прибуток компанії за три місяці скоротилася на 22,8% – до $ 10,5 млрд у порівнянні з $ 13,6 млрд за той же період 2015 року. Квартальна виручка Apple впала на 12,8% – з $ 58 млрд до $ 50,6 млрд, що близько до нижньої межі власного прогнозу компанії ($ 50-53 млрд).

Відразу після публікації звітності акції Apple впали на 8%, за 12 місяців падіння курсу склало 20%. Аналітики пов'язують такі показники зі скороченням продажів смартфонів, що сталося вперше з 2007 року, виручка компанії впала вперше з 2003 року.

В кінці квітня мільярдер Карл Айкан, що займає 43-е місце в глобальному рейтингу Forbes зі статком у $ 17 млрд, заявив, що продав весь свій пакет акцій Apple, що оцінюється приблизно в $ 4 млрд. Це рішення Айкан прийняв після ознайомлення зі звітністю компанії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

СЕО Apple Тим Кук высказался резко против законопроектов

В ряде штатов США (Иллинойс, Арканзас и другие) принят закон, открыто поощряющий население к дискриминации инакомыслящих. Тим Кук высказал в Твиттере всё своё возмущение принятым постановлением и призвал власти ветировать подобные законодательные инициативы. 29 марта, газета Washington Post опубликовала письмо СЕО Apple о этой теме.  В письме говорится о том, что Тим Кук выступает против […]

Миші для iPhone та iPad від Citrix

Компанія Citrix закликає власників iPhone та iPad наново подивитися на своє відношення до комп’ютерних маніпуляторів. Замість сенсорного дисплею хлопці з Citrix пропонують найтрадиційніший пристрій вводу – комп’ютерну мишу з двома кнопками. Миша для iOS-пристрою отримала назву Citrix Х1. За задумкою виробника, вона має спростити користування офісними додатками та Windows-програмами під час роботи в режимі віддаленого […]

Перші мобільні пристрої зі складними дисплеями з’являться в 2018 році

Гнучкі і складні пристрої повинні стати наступним значним кроком в індустрії смартфонів. Велику роль в цьому відіграє корейська компанія Kolon Industries, про що заявили її представники. Як очікує Kolon Industries, перші гнучкі мобільні пристрої з’являться на ринку вже в 2018 році. Їх випуском займуться від трьох до п’яти технологічних компаній. За прогнозами Kolon Industries, в […]