Сервіси і трюки, з якими знайдеться все.

Навіщо це потрібно: з ранку мигцем прочитали статтю, вирішили ввечері ознайомитися уважніше, а її на сайті немає? Кілька років тому заходили на корисний сайт, сьогодні згадали, а на цьому ж домені нічого не залишилося? Це бувало з кожним з нас. Але є вихід.

Все, що потрапляє в інтернет, зберігається там назавжди. Якщо якась інформація розміщена в інтернеті хоча б пару днів, велика ймовірність, що вона перейшла у власність колективного розуму, і ви зможете до неї достукатися.

Поговоримо про прості і загальнодоступні засоби знайти сайти і сторінки, які з якихось причин були вилучені.

1. Кеш Google, який все пам'ятає

Google спеціально зберігає тексти всіх веб-сторінок, щоб люди могли їх переглянути у разі недоступності сайту. Для перегляду версії сторінки з кешу Google треба в адресному рядку набрати:
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:https://iworm.com.ua/
Де https://iworm.com.ua/ треба замінити на адресу шуканого сайту.

2. Web-archive, в якому вся історія інтернету

У Всесвітньому архіві інтернету зберігаються старі версії дуже багатьох сайтів за різними датами (з початку 90-их по теперішній час).

3. Кеш Яндекса, чому б і ні

На жаль, немає способу добратися до кешу Яндекса за прямим посиланням, тому доводиться набирати адресу сторінки в пошуковому рядку і з контекстного меню посилання на результат вибирати пункт Збережена копія. Якщо результат пошуку в кеші Google вас не влаштував, то цей варіант обов'язково варто спробувати, так як версії сторінок в кеші Яндекса можуть відрізнятися.

4. Кеш Baidu, пробуємо азіатське

Коли шукаєш в кеші Google статті видалені з habrahabr.ru, то часто буває, що в збережену копію потрапляє версія з написом «Доступ до публікації закритий», адже Google ходить на цей сайт дуже часто, а китайський пошуковик Baidu значно рідше (раз в декілька днів), і в його кеші може бути збережена інша версія.

Іноді спрацьовує, іноді – ні.

P.S .: посилання на кеш знаходиться відразу праворуч від основного посилання.

5. CachedView.com, спеціалізований пошуковик

На цьому сервісі можна відразу шукати сторінки в кеші Google, Coral Cache і Всесвітньому архіві інтернету. У нього також є аналог cachedpages.com.

6. Archive.is, для власного кешу

Якщо вам потрібно зберегти яку-небудь веб-сторінку, то це можна зробити на archive.is без реєстрації і смс. Ще там є глобальний пошук за всіма версіями сторінок, коли-небудь збереженими користувачами сервісу. 

7. Кеші інших пошукачів, хіба мало

Якщо Google, Baidu і Yandeх не встигли зберегти нічого необхідного, але копія сторінки дуже потрібна, то йдемо на seacrhenginelist.com, перебираємо пошукові системи і сподіваємося на краще (щоб який-небудь бот відвідав сайт в потрібний час).

8. Кеш браузера, коли нічого не допомагає

Сторінку цілком таким способом не подивишся, але картинки і скрипти з деяких сайтів певний час зберігаються на вашому комп'ютері. Їх можна використовувати для пошуку інформації, наприклад, по картинці з інструкції можна знайти аналогічну на іншому сайті. Коротко про підхід до перегляду файлів кеша в різних браузерах:

Safari

Шукаємо файли в папці ~/Library/Caches/Safari.

Google Chrome

В адресному рядку набираємо chrome://cache

Opera

В адресному рядку набираємо opera://cache

Mozilla Firefox

Набираємо в адресному рядку about:cache і знаходимо на ній шлях до каталогу з файлами кеша.

9. Пробуємо завантажити файл сторінки безпосередньо з сервера

Йдемо на whoishostingthis.com і дізнаємося адресу сервера, на якому розташовується або розташовувався сайт:

Після цього відкриваємо термінал і за допомогою команди curl намагаємося завантажити потрібну сторінку:

Що робити, якщо взагалі нічого не допомогло

Якщо жоден із способів не дав результатів, а знайти видалену сторінку вам ну дуже як треба, то залишається тільки вийти на власника сайту і витрусити з нього заповітну інфу. Можна пробити контакти, пов'язані з сайтом, на emailhunter.com.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Запущено сервіс, який показує всіх покемонів неподалік

На тлі невгамовного галасу навколо популярної гри Pokemom Go, розробники знайшли можливість відстежувати місце розташування довколишніх покемонів. Раніше необхідно було встановити кілька файлів на комп’ютер і запустити Python-скріпт, однак тепер інтерактивна карта кишенькових монстрів доступна у вигляді веб-сервісу. Сервіс Pokevision знаходиться у вільному доступі і працює гранично просто. Для пошуку поруч покемонів потрібно задати в […]

Повернення легенди: в мережі з’явилися перші живі фотографії Nokia 6

У неділю компанія HMD Global, яка володіє правами на торгову марку Nokia, анонсувала повернення бренду на ринок в особі смартфону в суцільнометалевому корпусі Nokia 6. Пристрій отримав дизайн, що відповідає сучасним трендам: дисплейну панель захищає округлене 2,5D-скло в стилі iPhone 7, корпус виготовлений з металу зі смужками, зміщеними до країв, як у того ж «яблучного» флагману. […]

Смартфони зможуть заряджатися від натискань по екрану

Дослідники з Університету штату Пенсільванія розробляють технологію, яка генерує електрику при русі пальця користувача по екрану мобільних пристроїв. Команда сподівається, що до фінальної версії їм вдасться забезпечити до 40% енергії, споживаної смартфонами і планшетами нового покоління. Що цікаво, проект частково фінансується корейським гігантом Samsung. Сьогодні системи перетворення механічної енергії в електричну використовуються в біомедицині, носимій електроніці […]