Сервіси і трюки, з якими знайдеться все.

Навіщо це потрібно: з ранку мигцем прочитали статтю, вирішили ввечері ознайомитися уважніше, а її на сайті немає? Кілька років тому заходили на корисний сайт, сьогодні згадали, а на цьому ж домені нічого не залишилося? Це бувало з кожним з нас. Але є вихід.

Все, що потрапляє в інтернет, зберігається там назавжди. Якщо якась інформація розміщена в інтернеті хоча б пару днів, велика ймовірність, що вона перейшла у власність колективного розуму, і ви зможете до неї достукатися.

Поговоримо про прості і загальнодоступні засоби знайти сайти і сторінки, які з якихось причин були вилучені.

1. Кеш Google, який все пам'ятає

Google спеціально зберігає тексти всіх веб-сторінок, щоб люди могли їх переглянути у разі недоступності сайту. Для перегляду версії сторінки з кешу Google треба в адресному рядку набрати:
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:https://iworm.com.ua/
Де https://iworm.com.ua/ треба замінити на адресу шуканого сайту.

2. Web-archive, в якому вся історія інтернету

У Всесвітньому архіві інтернету зберігаються старі версії дуже багатьох сайтів за різними датами (з початку 90-их по теперішній час).

3. Кеш Яндекса, чому б і ні

На жаль, немає способу добратися до кешу Яндекса за прямим посиланням, тому доводиться набирати адресу сторінки в пошуковому рядку і з контекстного меню посилання на результат вибирати пункт Збережена копія. Якщо результат пошуку в кеші Google вас не влаштував, то цей варіант обов'язково варто спробувати, так як версії сторінок в кеші Яндекса можуть відрізнятися.

4. Кеш Baidu, пробуємо азіатське

Коли шукаєш в кеші Google статті видалені з habrahabr.ru, то часто буває, що в збережену копію потрапляє версія з написом «Доступ до публікації закритий», адже Google ходить на цей сайт дуже часто, а китайський пошуковик Baidu значно рідше (раз в декілька днів), і в його кеші може бути збережена інша версія.

Іноді спрацьовує, іноді – ні.

P.S .: посилання на кеш знаходиться відразу праворуч від основного посилання.

5. CachedView.com, спеціалізований пошуковик

На цьому сервісі можна відразу шукати сторінки в кеші Google, Coral Cache і Всесвітньому архіві інтернету. У нього також є аналог cachedpages.com.

6. Archive.is, для власного кешу

Якщо вам потрібно зберегти яку-небудь веб-сторінку, то це можна зробити на archive.is без реєстрації і смс. Ще там є глобальний пошук за всіма версіями сторінок, коли-небудь збереженими користувачами сервісу. 

7. Кеші інших пошукачів, хіба мало

Якщо Google, Baidu і Yandeх не встигли зберегти нічого необхідного, але копія сторінки дуже потрібна, то йдемо на seacrhenginelist.com, перебираємо пошукові системи і сподіваємося на краще (щоб який-небудь бот відвідав сайт в потрібний час).

8. Кеш браузера, коли нічого не допомагає

Сторінку цілком таким способом не подивишся, але картинки і скрипти з деяких сайтів певний час зберігаються на вашому комп'ютері. Їх можна використовувати для пошуку інформації, наприклад, по картинці з інструкції можна знайти аналогічну на іншому сайті. Коротко про підхід до перегляду файлів кеша в різних браузерах:

Safari

Шукаємо файли в папці ~/Library/Caches/Safari.

Google Chrome

В адресному рядку набираємо chrome://cache

Opera

В адресному рядку набираємо opera://cache

Mozilla Firefox

Набираємо в адресному рядку about:cache і знаходимо на ній шлях до каталогу з файлами кеша.

9. Пробуємо завантажити файл сторінки безпосередньо з сервера

Йдемо на whoishostingthis.com і дізнаємося адресу сервера, на якому розташовується або розташовувався сайт:

Після цього відкриваємо термінал і за допомогою команди curl намагаємося завантажити потрібну сторінку:

Що робити, якщо взагалі нічого не допомогло

Якщо жоден із способів не дав результатів, а знайти видалену сторінку вам ну дуже як треба, то залишається тільки вийти на власника сайту і витрусити з нього заповітну інфу. Можна пробити контакти, пов'язані з сайтом, на emailhunter.com.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Приложения от «Яндекс» для iOS получили фирменную защиту с помощью TouchID

«Яндекс» разработал систему, которую они сами называют «двухфакторная аутентификация». Предусматривается установление личности пользователи путем запроса сразу двух разных типов данных, что, по мнению российских разработчиков, должно повысить безопасность пользователя, а также защитить его сведения от несанкционированного доступа неуполномоченных лиц. В пресс-службе «Яндекса» уточнили, что разработанное ими приложение предоставляет пользователю возможность осуществить привязку своего смартфону к […]

Apple: новые достижения

   Apple, iphone, ios, os x – все эти названия с каждым месяцем все прочнее входят в информационный поток, который приносит пользователям различные новости из мира техники и высоких технологий.    Современные умные телефоны (смартфоны) постоянно прогрессируют: выходят новые модели, внедряются дополнительные функции. Многообразие моделей – это замечательно, однако порой возникают вопросы: как выбрать лучшую […]

«Stack & Ride» – будуємо веселі піраміди з монстрів

Студія «BoomBit», яка готова вихопити пальму першості в сегменті аркадних іграшок в іншої вкрай популярної студії «Ketchapp», випустила свій новий продукт.  Гра носить назву «Stack & Ride» і повністю відповідає вектору, який взяли розробники на початку проекту. Взагалі, концепція ігрового процесу в «Stack & Ride» багато разів використовувалася іншими девелоперами в своїх продуктах. У нашому розпорядженні є […]