Все завжди з чогось починається. Безглузда фраза, але відмінно підходить до теми сьогоднішньої статті.

Можливо ти, дорогий читачу, зараз читаєш цей матеріал за допомогою 3G або навіть 4G. І сайт у тебе, напевно, швидко завантажився (хоча кого я обманюю). Але був час, коли весь світ був поділений між чотирма могутніми угрупованнями. Поговоримо сьогодні про технології першого покоління стільникового зв'язку – про легендарного 1G.

До слова, про чотири угруповання – це правда. Але про все по порядку.

Зараз здивуєтеся, але першому поколінню передував не тільки радіоелектронний зв'язок (чи вартий він того, щоб про нього говорити?), але і, так зване, нульове покоління зв'язку, яке нас поки абсолютно не цікавить. Ми тут про 1G говоримо.

Літочислення стандарт веде з 1979 року, коли в Японії (були варіанти?) з'явилася перша комерційна мобільна мережа NTT (Nippon Telegraph and Telephone), яка спочатку працювала виключно в центральному районі Токіо. Протягом п'яти років покриття було розширено на всю територію країни. Таким чином стандарт NTT став першою загальнонаціональною мережею 1G.

Але все, чого змогли домогтися японці, це хіба що пальми першості в комерції. Справа в тому, що якщо не брати до уваги капіталізм, то першим стандартом зв'язку 1G потрібно вважати північноєвропейский стандарт NMT (Nordic Mobile Telephone), над яким сиділи фахівці Ericsson і Nokia. Дебютував він … в Саудівській Аравії в 1981 році, що дивно, з огляду на подальшу географію поширення. Справа в тому, що NMT проходить під кодовою назвою «скандинавський стандарт», так як в першу чергу працював на території Скандинавського півострова. Також поширився на територію Східної Європи, Нідерландів, Швейцарії і Данії.

Два факти: перший – це перший (прошу вибачення за каламбур) стандарт, який підтримував спілкування в роумінгу. Другий факт – саме стандарт NMT-900 першим з'явився в Україні і саме з його допомогою перший Президент України Леонід Макарович Кравчук здійснив перший (багато разів повторюється «перший») дзвінок в історії вітчизняних стільникових мереж. До речі, зателефонував глава держави відразу в Німеччину. Першому українському послу в цій державі.

Найпопулярнішим світовим стандартом в епоху 1G став «північноамериканський стандарт» AMPS (Advanced Mobile Phone System). Використовувався він на території обох Америк (і Центральної теж), а також в Тихоокеанському регіоні. Так як саме там (хоча будемо відвертими, в першу чергу в США) мобільна телефонія була найбільш поширена, то і стандарт виявився «найпопулярнішим». Працювала над його створенням, до слова, Motorola.

Гаразд, давайте рахувати обіцяні угруповання: користувачі NTT, NMT і AMPS. Залишився ще один стандарт. У нас залишилася західна Європа і саме там можна знайти четвертого – TACS (Total Access Communications System). Стандарт з'явився в Британії і поширився на територію Західної і Центральної Європи (хоча докотився аж до Японії). Англійці не могли миритися зі своєю не винятковістю і вдосконалили стандарт до ETACS.

Розквіт покоління 1G припав на кінець 80-х, початок 90-х, після чого його почав тіснити молодий 2G, який і сам недовго прожив під тиском 3G. Хоча, 10 років було у кожного. Але це вже зовсім інша історія.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Що буде з Apple тепер, коли Трамп став президентом США

Нового президента США вже привітали з перемогою на виборах. За актуальними даними за Дональда Трампа свій голос віддали 47,9% громадян; у найближчого опонента Хілларі Клінтон (Демократична партія) – 47,3%. Не будемо заглиблюватися в політику, а просто згадаємо вересневий виступ Трампа перед виборцями штату Айова: “Apple і найбільші IT-компанії будуть виробляти iPhone, комп’ютери і всю продукції на території […]

Смарт-лампи Philips автоматично змінюють колір відповідно до часу доби, щоб поліпшити сон користувача

Компанія Philips оголосила про розробку чергового продукту, який має поліпшити наше життя. На цей раз фірма приділила особливу увагу підтримці правильного режиму сну. «Розумні» лампи лінійки Hue тепер відмінно знають, як господареві краще поспати і як потрібно прокинутися, щоб відчувати себе зарядженим весь день. Смарт-лампи Philips Hue можуть автоматично управляти освітленням, підбираючи оптимальні умови для […]

Elbow – вкрай незвичайний касетний плеєр

Ностальгія за фізичним носіям призводить до появи цікавої техніки: наприклад, ультрамінімалістічной вертушки Wheel, в якій в буквальному сенсі немає нічого зайвого, або стильного котушкового хай-енд магнітофона Ballfinger. Приріст продажів аудіокасет теж не залишився без уваги – досить згадати касетний синтезатор OM-1. Дизайн-студія та импровизационно-експериментальний дует з Литви BrainMonk вирішив приєднатися до відродження портативних касетних плеєрів […]