Telegram привертає увагу ЗМІ, стрімко розширює базу користувача і стоїть на чолі «революції ботів». Але що приховав від сторонніх очей творець ВКонтакті Павло Дуров? Як мінімум, маркетинг його месенджера виявився незвичайним: там замішані українські бізнесмени, арабські телеканали, колишній генсек Інтерполу і Google.

Штаб квартира Telegram все ще знаходиться в Санкт-Петербурзі

 

 

За інформацією Секрету Фірми, розповіді про берлінську штаб-квартиру Telegram – вигадки. Головні розробники все ще знаходяться в будинку Зінгера, нехай і відокремлені від команди ВКонтакті, там же часом з'являється і сам Павло. Хоча по інстаграму Дурова складається враження, що команда весь час подорожує по світу, це лише частина правди. Павло орендує житло через Airbnb і навіть сам здає апартаменти в Берліні, однак його брат – творець протоколу шифрування MTProto – все ще проживає в Петербурзі. У північній столиці залишився і один з головних розробників, Андрій Лопатін, відомий також як тренер студентської збірної СПбДУ з програмування, яка в минулому році перемогла в світових змаганнях. Не дивно, що Дуров зізнавався – СНД поки що цікавить його більше як кадровий ринок, а не напрямок для зростання.

Google хотів придбати Telegram за $1 млрд

 

Незважаючи на те, що Дуров спочатку декларував, що месенджер не продаватиметься і створений не для отримання вигоди, «корпорація добра» спробувала його дістати. У травні 2015-го Сундар Пічаї, гендиректор Google, вів з Дуровим переговори про продаж, при оціночній вартості Telegram в мільярд доларів. Павло відповів відмовою. Більше того, в своєму останньому твіті Дуров назвав інформацію про проведення переговорів недійсною.

Відомо, що Дуров в грошах не має нужди. Після продажу своєї частки у ВКонтакті і дата-центру Іцва, його статки оцінюють у $0,3-0,6 млрд. Зі списку найбагатших російських бізнесменів за версією Forbes він займає 135 позицію. За його словами, на оплату серверів і зарплати співробітникам потрібно витрачати приблизно $1 млн на місяць.

За популярністю Telegram стоять блогери, бізнесмени і політики

 

Перша хвиля популярності наздогнала месенджер в Саудівській Аравії і сусідніх країнах. Двоє популярних блогерів, @khaled і @AboMayar обмінялися напівжартівливими твітами про новий мессенджер, а потім запросили читачів спробувати Telegram. Вони до цих пір регулярно пишуть про його успіхи і піднімають в Твіттері паніку, якщо в роботі серверів виникають проблеми. Слідом за користувачами, в месенджер прийшли популярні телеканали «Аль-Джазіра» і «Аль-Арабія» і завели там власні канали. Однак це ще не все: український бізнесмен Олександр Васильєв, глава ради директорів консорціуму ЄДАПС з виробництва документів, теж виявився замішаний в історію неформального піару Telegram.

 

Він зустрічався з Дуровим на дні народження ВКонтакті в грудні 2013 року. Васильєв серйозно постраждав в корупційному скандалі, який змогли розкрити завдяки читанню його особистого листування з главою Міжнародної організації цивільної авіації Мауріціо Сициліано в Gmail і Facebook. Ще у Васильєва були потужні зв'язки в ОАЕ, де у міжнародному консорціумі ЄДАПС працює бізнес – разом з колишнім генсеком Інтерполу Рональдом Ноублом. Васильєв домовився про зустріч Дурова з Ноублом, в ході якої «інтерполовець» поскаржився на розгубленість міжнародної поліції в питанні безпечного листування. Тоді в ЗМІ стали просочуватися чутки про те, що Microsoft збирається купити Blackberry – виробника захищених від прослуховування смартфонів, якими користувався Інтерпол. Повний зміст тієї розмови невідомий, але велика ймовірність, що Дуров порекомендував свій месенджер, який підтримує end-2-end шифрування, Інтерполу. Сам він говорив, що з міжнародною поліцією спілкувався лише з приводу можливої ​​екстрадиції з боку російської влади.

Забавно, що вже в 2016 році прес-секретар президента РФ, Дмитро Пєсков, розповів що Кремль використовує Telegram для зв'язку з пулом довірених журналістів, покладаючись на швидкість і надійність месенджера. Позитивно про месенджер відгукнувся і міністр зв'язку і масових комунікацій Росії, Микола Нікіфоров, захищаючи Telegram від можливого блокування на території РФ.

 

Дуров відомий своєю радикальною позицією в питанні приватності інформації – він неодноразово заявляв, що не передасть ні байта владі. Для того, щоб убезпечити себе від законодавчих обмежень, він зареєстрував фірму в декількох країнах з різною юрисдикцією і так само вчинив з розміщенням серверів Telegram – вони розкидані по декількох континентах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Netflix запустився в 130 країнах. Україна в тому числі

Відбулося те, про що думалося і мріялося багатьом вітчизняним любителям ліцензійного контенту. Netflix розширив власну мережу відразу на 130 країн, у число яких є і Україна. Netflix – це міжнародний онлайн-кінотеатр, який не тільки транслює фільми і серіали, але і займається створенням контенту. Саме Netflix зняв “Картковий будиночок”, “Зірвиголову”, “Джесіку Джонс”, “Коня БоДжека” і ще безліч популярних […]

Огляд гри Jungle Heat

Почну з передісторії. Моє знайомство з жанром «мобільні ферми» засадах з такої гри, як Clash of Clans. Пограв. Не сподобалося. Видалив. Через пару тижнів наткнувся на Jungle Heat. І «підсів» на неї. Здавалося-б той-же Clash of Clans. Навіть розробники Jungle Heat в одному з інтерв’ю зізналися, що ідея була запозичена. Але по своїй суті гри […]

Частка Samsung на ринку смартфонів падає другий рік поспіль

Провальний вихід Galaxy Note 7 і активність китайських конкурентів привели до того, що частка Samsung Electronics на світовому ринку смартфонів знизилася другий рік поспіль. Про це свідчать дані аналітиків TrendForce. Вони підрахували, що в 2016 році в світі було вироблено 1,36 млрд смартфонів, що на 4,7% більше, ніж в 2015-му. Китайські компанії в цілому випустили […]