Вперше iTunes дебютував в січні 2001 року, проте обзавівся музичним каталогом лише два роки по тому. У день запуску Стів Джобс не скупився на вираження, називаючи iTunes Music Store революцією в цифровій музиці. У 2013 магазин продав 25-мільярдну пісню. Що ще, крім масштабів, змінилося в найбільшому музичному каталозі планети через роки?

Неможливо відповісти на це питання, уникнувши біографічного опису самого «тунця». Саме така назва закріпилася за головним десктопним інструментом для роботи з iOS-пристроями. На подив, зовнішній вигляд програми не зазнав істотних змін. З поправкою на актуальну мову дизайну, основні елементи не змінили свого положення і орієнтуватися в оригінальній версії можна без особливих зусиль. Поки думаєте що це: консерватизм чи продуманий дизайн, – подивіться ту саму презентацію 2001 року, на ній публіці показали ще й PowerBook G4 Titanium – дідуся сучасних «Прошок».

Іконка теж зберегла ключову деталь – нотний знак. А ось з цифровим диском довелося попрощатися, він поступився місцем абстрактному колу з градієнтом. Ентузіасти навіть підготували таймлайн з усіма іконками iTunes, її детальну еволюцію можна подивитися тут.

 

Спочатку програма була сумісна тільки з MAC OS 9, але вже в жовтні 2001 у iTunes з'явилася підтримка OS X. Для Windows XP те, що Стів Джобс назвав «склянкою крижаної води в раю», портували лише в 2005 році, про що стало відомо на конференції Macworld разом з презентацією нового iPod Shuffle.

Але як щодо музики? Адже саме Music Store відсвяткував позавчора свою тринадцяту річницю. На старті електронний магазин пропонував 200 тисяч пісень, і за перший тиждень Apple вдалося реалізувати мільйон електронних копій. Це простимулювало продаж iPod – до червня Apple змогла продати мільйон плеєрів. Зараз ці цифри звучать несерйозно, але за перший місяць продажу, в 2001 році, яблучна компанія продала всього 25 000 айподов. Нині загальний продаж оцінюють приблизно в 400 мільйонів. Статистично, у всьому світі доводиться один плеєр на 19 осіб.

Сумарні доходи Apple від сервісів в другому фінансовому кварталі склали $ 5.991 млрд, що склало 11,85% всієї виручки. Детальніше фінансову статистику Apple, як завжди, не розкриває, проте можна дещо передбачити. Нині iTunes Music Store передає головну роль своєму спадкоємцеві – Apple Music. Стрімінговий сервіс подолав позначку в 13 млн передплатників, а це практично половина призначеної для користувача бази Spotify – всього через 11 місяців після релізу.

Втім, не будемо забувати, що в iTunes Store зараз є і фільми. Вони стали доступні в шостій версії iTunes, першими партнерами стали Pixar і Disney. Також в 2005 викотили дві тисячі відео-кліпів, за ціною в $2 за штуку. Далі, з новими оновленнями, з'явилися обкладинки Cover Flow і система рекомендацій Genius – обидві виявилися дуже вдалими, їх тепло сприйняли фанати.

Складно назвати позавчорашню дату просто річницею випуску iTunes Music Store. Очевидно, що разом з релізом революційного способу покупки музики, Apple представила щось більше. А ще, лібералізувала ставлення людей до витрати грошей в мережі. Тепер ідея купувати легальні альбоми та фільми не викликає ні у кого забобонного жаху. Дякую за новий цифровий світ, Apple!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Очереди за яблоками

Всего за несколько суток до появления очередной новинки перед магазинами Apple по всей планете начинают собираться фанаты лейбла, чтобы одними из первых приобрести свежеиспеченную продукцию с яблочком. Бывают даже уникумы, которые занимают очередь за неделю. В Apple решили, что как-то нужно решать эту проблему и предпринимать меры.   Один из сотрудников, занимающийся этими вопросами, Анджела […]

Українська гарнітура Hushme для розмов без зайвих вух

У цьому році на виставці CES 2017 була організована окрема секція з українськими розробками. Відвідувачі Eureka Park могли побачити нові продукти Petcube, браслет Hideez Key 2 з функцією цифрового ключа, а також незвичайний гаджет Hushme. Це бездротова гарнітура, створена для розмов в людних місцях. Щоб ніхто навіть часом не підслухав користувача під час відповіді на […]

TSMC розпочала роботу над чіпом для iPhone 7s

Поки всі гадають, яким буде сьоме покоління смартфонів Apple, стало відомо, що головний постачальник процесорів для iPhone TSMC вже працює над новим чіпсетом для S моделей.  Тайванська компанія почала розробляти дизайн чіпа A11. Як очікується, TSMC отримає сертифікат на виробництво ОЕ в четвертому кварталі 2016 року і покаже зразки продукції Apple для перевірки на початку […]