У політичних колах не вщухають суперечки про те, яким би був СРСР, продовж він своє існування. А ось експерти і прості користувачі електроніки, навпаки, люблять на словах «ховати» знаменитих виробників гаджетів. Ресурс Ferra поміркував про світ, в якому немає самого знаменитого виробника «заліза» і софта для комп'ютерних пристроїв.

Технології в металі і кремнії з неба не падають. Так що проектуванням нового типу процесора або дисплейних матриць нерідко займаються відразу кілька виробників. За підсумками такої конкуренції кожен з учасників гонки озброєний неодмінно привласнює своєму дітищу маркетингове ім'я (бренд) і обклеює патентами.

З цієї причини «залізної недостатності» у мобільних пристроїв не сталося б в будь-якому випадку, а от з програмними нововведеннями справи йдуть складніше, тому що в такій області технічна реалізація відходить на другий план, тут головне – ідеї. І без геніїв мобільної індустрії гаджети … все одно будуть винайдені, просто трохи пізніше і під «іншим соусом».

Apple – один з найяскравіших прикладів, коли увага в пристроях приділяється не «залізу», а «мізкам». Якщо в процесорах, екранах і «інтернетах» без компанії з Купертіно можна було обійтися, то користуватися пристроями з «яблучними» принципами було б дуже незручно

Якими б були технології без Apple:

Microsoft «підглядає» інтерфейс системи у Xerox, створює сенсаційний зовні і «глючний» всередині DOS і, через брак виразних конкурентів, підгортає під себе майже весь ринок домашніх комп'ютерів.

Цей самий ринок живе за законами автопрому самі знаєте в якій країні. Тобто, техніка начебто працює, але зібрана за принципом «і за це скажи спасибі», а при наявності конкурентів на стороні виробник повідомляє кому треба, і новачків змиває з ринку митами за рахунок відсутності важливих драйверів або важливих програм. «Знайомі комп'ютерники» (тобто, навіть не програмісти або сисадміни) стають олігархами XXI століття – налаштувати Windows навіть на банальному комп'ютері під силу далеко не кожному.

Ноутбуки проходять дивний шлях від форм-фактора «ядерних валізок» до їх трохи більше стрункого варіанта, але з сенсорним дисплеєм. Тонкі металеві моделі майже не випускаються.

Правовласники встановлюють звірячі закони і «стрижуть» користувачів за скачування ліцензійного контенту без дозволу. Домовитися про прийнятні ціни з ними ніхто не може, тому що 1.) Краще б з ними не сваритися, а проводити окремі акції за доплату, 2.) Жоден з виробників гаджетів не продається їх настільки багато, щоб ставити індустрії кіно і музики ультиматуми .

Смартфони обростають «рюшечками» в залізі,  але замість нормальної адаптації до пальців покупці отримують Symbian і Windows Mobile зі здоровенними шрифтами і клавішами. А ще все це добро довгі роки «захлинається» при роботі в повноцінних веб-сайтах.

Світом правлять апаратні клавіатури в мобільниках і важезні планшети з Windows Vista і стилусом в комплекті. Покупці дорогої техніки змушені завантажувати з  сайтів і вручну встановлювати їх в свої гаджети.

Цифрові пристрої без слота для карт пам'яті і передачі даних по Bluetooth не існує в природі.
Мода на водолазки і джинси на презентаціях техніки навіть не зароджується.:)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Xiaomi представила телеприставку Mi Box з Android TV, підтримкою 4K і геймпадом

Xiaomi представила телевізійну приставку Mi Box. Вона працює на операційній системі Android TV 6.0 і дозволяє отримувати доступ до фільмів, серіалів і ігор з Google Play, YouTube та інших сервісів. Нова телеприставка виконана в стилі Apple TV і побудована на 4-ядерному процесорі ARM Cortex-A53 з чотирма ядрами Cortex-A53 і прискорювачем Mali-450. Пристрій підтримує відтворення 4K-відео […]

Всі секрети Нотаток в iOS 9.3

Як говориться в звітах Apple, найпопулярнішим «рідним» додатком на iOS є Нотатки. Корпорація відноситься до цього максимально серйозно і з кожним оновленням системи додає в програму нові функції. У iOS 9.3 прийшов час приватності і Apple додала в Нотатки захист паролем. Тепер інформація, яку ви записуєте в документах може бути закрита або текстовим паролем, або […]

Такою може бути iOS 11: темний інтерфейс, Split Screen для iPhone та інше

Щось останнім часом не спостерігається чуток щодо прийдешньої iOS 11. Тому дизайнер Яцек Зіб вирішив трохи розбавити атмосферу. Одним з довгоочікуваних нововведень може стати темний режим інтерфейсу, на який користувачі очікують аж з iOS 10.3 beta 1. Дизайнер показав, як це буде виглядати на рівні операційної системи. Крім того, Зіб продемонстрував, як може працювати режим […]