Apple у другому кварталі 2016 фінансового року зафіксувала зниження продажів iPhone вперше з моменту запуску смартфонів в 2007 році і перше скорочення виручки з 2003 року. Ціна паперів найдорожчою в світі компанії впала майже на 8% на торгах у Нью-Йорку після відкриття основної сесії.

За три місяці, що завершилися 26 березня 2016 року, Apple скоротила чистий прибуток на 22,8% – до $ 10,5 млрд у порівнянні з $ 13,6 млрд за той же період попереднього року. Прибуток у розрахунку на акцію зменшилася на 18,5% на тлі програми buyback – з $ 2,33 до $ 1,90.

Квартальна виручка Apple впала на 12,8% – з $ 58 млрд до $ 50,6 млрд, що близько до нижньої межі власного прогнозу компанії ($ 50-53 млрд). Аналітики, опитані агентством Thomson Reuters, прогнозували прибуток Apple на рівні двох доларів на акцію при виручці в $ 51,97 млрд.

У II фінкварталі Apple продала 51,19 млн iPhone проти 61,17 млн ​​за порівнянний період попереднього року, повідомляється в звітності компанії. Аналітики Уолл-стріт в середньому очікували більш вираженого падіння – до 50 млн смартфонів. Продажі iPad впали до 10,2 млн, Mac – чотири млн, тоді як аналітики очікували їх на рівні 9,95 млн і 4,53 млн відповідно.

Пояснення песимізму інвесторів виправдано: ніколи раніше продажу Apple в річному обчисленні не падали, а в другому кварталі 2016 року обвал склав відразу 16%. Проте компанія заробила $ 10,5 млрд чистого прибутку – це 23-й результат в історії квартальних звітів усіх світових компаній.

Продано більше 50 мільйонів iPhone – це четвертий результат за історію компанії. Навіть по виручці другий квартал 2016 року виявився солідним і йде на сьомому місці серед всіх кварталів Apple.

В ході обговорення квартальної звітності на телеконференції з аналітиками глава Apple Тім Кук повідомив про готовність до великих придбань активів, щоб вирішити проблеми зростання компанії.

На поточний квартал Apple прогнозує виручку в діапазоні від $ 41 млрд до $ 43 млрд. Консенсус-прогноз Wall Street був істотно вище – $ 47,3 млрд.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

У мережу потрапили схематичні креслення iPhone 7 і iPhone 7 Plus зі стереодинаміками і дисплеєм «від краю до краю»

Новий iPhone 7, за наявними даними, буде анонсований у вересні, але припущення про те, як буде виглядати новинка, будуються вже зараз. Видання Letemsvetemapplem, посилаючись на перевірені джерела в Китаї, опублікувало схематичні зображення, на яких, як стверджується, показаний зовнішній вигляд 4,7-дюймового iPhone 7 і iPhone 7 Plus з 5,5-дюймовим екраном. Якщо вірити цим кресленням, то iPhone […]

Золотой iPhone только для истинно верующих

Работники российско-итальянской конторы Caviar, видимо, насмотревшись экранизации произведения Пелевина, приняли один из его лозунгов. «Солидный Господь для солидных господ» именно так можно охарактеризовать новую версию iPhone Credo.  Этот смартфон напоминает скорее творение религиозного искусства, чем хай-тек новинку. Задняя панель iPhone сделана из белого или жёлтого золота. На ней выполнены разнообразные религиозные мотивы, стремящиеся одновременно всех […]

Nvidia представила надпродуктивну відеокарту Titan X Pascal вартістю $ 1200.

Nvidia представила нову відеокарту Titan X Pascal, яка є найпотужнішим на сьогоднішній день графічним прискорювачем цієї компанії. Новинка надійде в продаж 2 серпня за ціною близько $ 1200. Американський виробник графічних прискорювачів і процесорів представив нову відеокарту Titan X, яка на 60% швидше попередньої модельної серії. У ній використовується архітектура Pascal. Базова частота ядра чіпа […]