Ланцюжок 13-річного потоку безперервних рекордів по частині фінансових результатів перервався. Тільки що Apple відзвітувала про результати за останній квартал поточного року. Вперше за 13 років виручка компанії впала відразу на $ 7,4 млрд у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Q2 2016 закрився для Apple на позначці в $ 50,6 млрд виторгу. При цьому сама компанія прогнозувала дохід в районі $ 52 млрд.

Значно скоротилися продажі iPhone. Зниження на 16,6% дозволило реалізувати компанії всього 51,1 млн пристроїв. Впали і продажі планшетів iPad: за чотири місяці Apple продала близько 10,3 млн пристроїв (12,6 млн в 2015 році). Показники цього кварталу на 22% нижче.


Не все гаразд і з частини комп'ютерів Mac. Зниження продажів добралися і до цієї категорії продукції американського виробника: -13% або 4 млн реалізованих пристроїв за Q2 2016.

Падіння продажів по всіх фронтах відбилося і на рівні чистого прибутку, і на прогнозованій на наступний квартал виручці. До прогнозованих показників Apple не дотягла, зумівши заробити $ 10,5 млрд замість очікуваних $ 13,6 млрд. На Q3 2016 поставлена ​​істотно занижена планка по виручці на рівні $ 41-43 млрд.

Чому так вийшло. Від гучного анонса iPhone 6 Apple відходила довгих 1,5 року. І весь цей час продовжувала дотримуватися політики «один дизайн люблять два роки». Ось тільки зараз не 2008-2012 рік і покупець хоче більшого.

Компанія поставила високу планку, яку сама ж змушена підтримувати. А замість цього випускає дуже спірний продукт у вигляді iPhone SE, тихо анонсує оновлення MacBook і тероризує користувачів проблемними оновленнями операційних систем.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Як зменшити використання оперативної пам’яті в Chrome

При появі Chrome став революційним браузером, його швидкість роботи просто вражала. Він був легковажним, як боксер в суперлегкої категорії, якого завжди ставили в приклад ненажерливій Mozilla. Але ці часи залишилися позаду. Тепер Chrome нагадує борця сумо в дні набору ваги, надмірна ненажерливість стала його новою візитною карткою. Навіть ті користувачі, у яких, здавалося б, віртуальної пам’яті більш […]

Тім Кук вірить в доповнену реальність

Останнім часом компанія Apple проявляє все більший інтерес до технологій доповненої реальності. Крім своїх напрацювань купертінівці також активно купують стартапи, які працюють в цьому напрямку. За словами Тіма Кука, доповнена реальність є дуже перспективним напрямком. Раніше глава яблучної компанії вже говорив про те, що віртуальна реальність також має свої цікаві особливості, і в перспективі вона […]

Тім Кук: уряд США не справляється зі своїми обов’язками

У другій частині інтерв'ю телеканалу CNBC глава Apple Тім Кук розповів про своє ставлення до конфлікту компанії і ФБР. За словами гендиректора, Apple відмовилася надати спецслужбам доступ до iPhone, тому що так, на його думку, «буде краще для Америки». Тім Кук заявив, що «не тільки уряд може щось міняти, всі ми несемо відповідальність за зміни». «Я […]