Шахраї придумали новий спосіб збагачення: вони пропонують користувачам WhatsApp активувати функцію відеодзвінків в додатку шляхом вказівки свого номера на сторонньому сайті. Після цього з рахунку жертви списуються великі суми за платну SMS-розсилку.

 

Жертвою шахраїв стали користувачі популярного сервісу для обміну повідомленнями WhatsApp. Про нову схему обману розповіли експерти лабораторії ESET. В компанії, користувачам месенджера пропонують активувати функцію відеодзвінків.

Поява безкоштовних відеодзвінків в WhatsApp було анонсовано в кінці 2015 року. Користуючись нагодою, зловмисники публікують в соцмережах заклики отримати доступ до функції вже зараз. За посиланням з шахрайських постів відкривається сайт з інструкцією по активації відеодзвінків на iOS, Android, Windows Phone і BlackBerry.

Після натискання кнопки «Активувати відеодзвінки» користувачеві ставлять нову умову: рекомендувати сайт десяти контактам або п'ятьма групами в WhatsApp. Прохання пояснюють необхідністю перевірки активності користувача.

Поділившись шахрайським посиланням, користувач отримує нові інструкції – оновити ПЗ на пристрої. Під виглядом «нової версії WhatsApp» ховається підписка на SMS-сервіси. Як відзначили в ESET, дані сервіси є досить дорогими і з рахунку користувача починають списуватися чималі суми.

Поки схема орієнтована на іспаномовних користувачів WhatsApp, але її легко можна перенацілити на інші аудиторії, констатують в ESET.

Аналітики рекомендують ігнорувати підозрілі посилання в соцмережах і месенджерах, особливо отримані від невідомих відправників, і перевіряти ще раз інформацію про нові функції популярних програмних продуктів в офіційних джерелах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Jawbone йде з ринку фітнес-браслетів

Фітнес-браслети лінійки Jawbone UP, які свого часу були справжньою сенсацією на Kickstarter, завоювали безліч шанувальників. Тому навряд чи з великою радістю буде сприйнята новина про те, що ці гаджети найближчим часом підуть в історію. За інформацією видання Tech Insider, компанія Jawbone вже припинила випуск своїх фітнес-браслетів і зараз займається розпродажем партій товару, що залишилися. Однак […]

Ключі шифрування Windows 10 зберігаються в хмарі

Одним словом, Microsoft. Вже досить тривалий час такі компанії, як Google і Apple більш не зберігають у себе ключі шифрування персональних даних. Тепер вони знаходяться у користувачів, що аж ніяк не радує співробітників спецслужб, які вважають, що в екстреній ситуації вони повинні володіти повноцінним доступом до даних. Однак Microsoft не послідувала приклад найбільших технологічних компаній і […]

Нутринощі зарядки для MacBook

У вас ніколи не виникало бажання дізнатися, з чого ж складається ось ця симпатична біла коробочка? Скоріш за все ні. Дуже даремно, адже всередині зарядного пристрою MacBook можна виявити велику кількість всякого цікавого. Такий вигляд має адаптер в розібраному вигляді, яким заряджають ноутбуки фірми Apple. Крім діодів, мікроконтролерів, транзисторів і багатьох інших елементів у зарядного […]