Міністерство юстиції США відмовилося від спроб змусити Apple розблокувати телефон, який проходить у справі про торгівлю наркотиками в Нью-Йорку. Згідно з листом прокуратури, яке було направлено до федерального суду в Нью-Йорку, влада самостійно отримала пароль, який відкрив доступ до пристрою.

 

iPhone, про який йде мова, фігурував в якійсь кримінальній справі, пов'язаній з наркотиками, суть якої не розкривається в інтересах слідства. Влада ще з жовтня минулого року намагалася в судовому порядку зобов'язати Apple зламати смартфон, однак розглядав справу нью-йоркський суддя Джеймс Оренстейн в кінці лютого ухвалив, що Apple не зобов'язана допомагати слідчим у цьому проти своєї волі. У березні Мін'юст США заявив, що оскаржить це рішення, а на початку квітня підтвердив свій намір домагатися сприяння з боку корпорації.

У суботу влада США заявила, що допомога Apple правоохоронним органам вже не буде потрібно. Хто саме допоміг спецслужбам зламати iPhone, невідомо.

До цього Федеральне бюро розслідувань США також через суд намагалося змусити Apple надати доступ до iPhone 5c терориста з Сан-Бернардіно, який в грудні розстріляв 14 осіб.
 

Директор ФБР Джеймс Комі

ФБР не знало коду iPhone, а її співробітники кілька разів ввели неправильний пароль. Система безпеки операційної системи iOS передбачає, що після 10 неправильних спроб введення доступу до телефону блокуються, а всі дані знищуються. Apple також не може отримати доступ до пам'яті телефону.

Суд зобов'язав корпорацію створити програму, що відкриває доступ. Але Apple відмовилася і оскаржила в суді це рішення. У компанії заявили, що подібні дії є прямим порушенням прав клієнтів. Багато IT-компанії її підтримали. В результаті ФБР зламало iPhone самостійно. Спецслужби заплатили хакерам за сприяння понад $ 1,3 млн.

У справі про обіг наркотиків в Нью-Йорку фігурував iPhone іншої моделі. За інформацією обізнаних джерел, мова йде про iPhone 5s під управлінням iOS 7. Апарат міг бути зламаний за допомогою технологій, використаних у випадку з телефоном «стрілка з Сан-Бернардіно».
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Volkswagen представить футуристичний електрокар на автопілоті з ім’ям Sedric

За повідомленням популярного видання Reuters, компанія Volkswagen представить на Женевському автосалоні, який пройде з 9 по 19 березня, самоуправляючий футуристичний електрокар. За даними джерела, новинка має стильний зовнішній вигляд, назву Volkswagen Sedric і оснащена автопілотом п’ятого рівня. Це означає, що електрокар може їздити навіть без мінімальної людської допомоги. Sedric здатний перевозити чотирьох пасажирів і, швидше […]

Тим Кук: правительство планирует лишить пользователей приватности

Журналисты газеты The Telegraph сумели получить от Генерального директора компании Apple, Тима Кука, интервью, в котором он рассказал о последних тенденциях в сфере обеспечения безопасности и приватности пользователей. По мнению лидера купертинской компании, люди не до конца осознают последствия передачи информации о себе в Интернет. По словам Тима Кука, в операционной системе iOS 8 была […]

iPhone 8 отримає скляні панелі і рамку з алюмінію або нержавіючої сталі

Авторитетний аналітик Мін-Чі Куо, що дає зазвичай досить точні прогнози, поділився деякими подробицями про смартфон Apple 2017 року. Подробиці виявилися цікавими. Куо в своїй черговій записці інвесторам повідомив, що наступний iPhone отримає абсолютно новий дизайн, передня та задня частини смартфону будуть прикриті скляними панелями, а з’єднувати їх буде металева рамка. У цій інформації нічого особливо […]