Поки ми з вами чекаємо нові iPhone, шукаємо відмінності нового MacBook від торішнього, в світі відбувається ще одна цікава для техноманів подія: амбіційний проект Solar Impulse 2 відновився і встановив чергове досягнення.

Для тих, хто не в темі: Solar Impulse – європейський проект зі створення літака, який використовує виключно енергію сонця. Перша модель подібного літального апарату була побудована в 2010 році, з її допомогою було встановлено кілька рекордів.

Максимальна висота 8700 м тоді вперше підкорилась пілотованим літальним апаратам на сонячних батареях, іншим досягненням стала безперервна тривалість польоту на подібних літаках, яка склала 26 годин.

Літак Solar Impulse оснащений великими крилами, які повністю покриті сонячними батареями. Днем енергія сонця живить літальний апарат і дозволяє йому підніматися вгору, вночі електро-літак економно витрачає накопичену енергію і планує вниз.

У 2014 році був побудований літак Solar Impulse другого покоління, літальний апарат зазнав значних поліпшень і доопрацювань. Розмах крил становив вже 72 метри, що лише трохи менше, ніж у найбільшого пасажирського літака Airbus A380. Вага Solar Impulse 2 склав 2,3 тони, максимальна висота польоту – 12 000 метрів, а потужність дорівнювала 70 к.с.

Перед двома пілотами Андре Боршбергом і Бертраном Піккаром була поставлена ​​задача зробити кругосвітній переліт на Solar Impulse 2. Політ був розбитий на 12 ділянок і стартував 9 березня 2015 року в Абу-Дабі. У червні 2015 року Solar Impulse 2 пролетів понад 8 000 км над океаном на маршруті з Японії до Гаваїв.

За п'ять діб він зміг встановити рекорд за тривалістю перебування літака в повітрі. Такий переліт виявився фатальним для акумуляторів електро-літака. Через перегрів вони вийшли з ладу і місію призупинили на час ремонту.

Радісна новина з'явилася в квітні поточного року, після тривалого ремонту Solar Impulse 2 був готовий до нових польотів. Сьогодні представники проекту відрапортували, що літак успішно подолав чергову ділянку шляху і після триденного перельоту прибув в США.

Solar Impulse 2 став першим літальним апаратом, якому вдалося перетнути Тихий океан без використання палива.

Далі команду чекає політ над територією США, перетин Атлантичного океану і повернення в пункт відправлення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Розробники знайшли дві нові функції iPhone 8 в прошивці HomePod

У коді HomePod криється багато таємниць, які розробники знаходять згодом. Це своєрідна головоломка для ентузіастів, що дозволяє нам дізнатися про різні функції iPhone 8 задовго до його релізу. Так, Гільєрмо Рембо дізнався про ще дві особливості флагману. По-перше, смартфон зможе відстежувати положення голови і погляд користувача. Звідси ж випливає і друга фіча: айфон сам буде […]

Це Ford Fusion від Uber. І скоро він позбудеться водія

Це Ford Fusion від Uber. І скоро він позбудеться від водія Тестування безпілотників почалося. На вулицях Піттсбурга (Пенсільванія, США) сьогодні можна зустріти досить незвичайний автомобіль. Гібрид Ford Fusion з незвичайною громіздкою установкою на даху, що нагадує збройну техніку з майбутнього. Насправді все не так страшно, просто компанія Uber почала відкрите тестування свого першого безпілотного автомобіля. […]

Док-станция и защитные чехлы для Apple Watch от Spigen

Например, подставка модели S330 Watch Stand из металла с серебристой расцветкой обойдётся страждущему оную пользователю всего в $20. Данный аксессуар спроектирован так, чтобы иметь возможность без особого труда и временных затрат подсоединять и отключать магнитный диск для Apple Watch. Сама док-станция лишена собственного адаптера, но если идёт сам процесс передачи энергии аккумулятору девайса, посредством особой […]