Apple просто підтримує переробку старих гаджетів і техніки.

Історія про те, що робот Liam допомагає виробнику iPhone повернути частину коштів, що інвестуються у виробництво засобів, не підтвердилася. У редакції iFixit вирішили копнути глибше і дізнатися, що відбувається з переробкою iPhone, і яка роль в цьому процесі у Apple.

В рамках нещодавньої березневої презентації компанія з Купертіно розповіла про розробленого нею робота Liam. Він розбирає старі iOS-пристрої з метою вилучення з них цінних матеріалів.

В опублікованому Apple звіті щодо захисту навколишнього середовища дійсно розповідається про внесок компанії в переробку старих гаджетів і техніки. Однак, схоже, преса дещо спотворила дані, звівши Apple в ранг найкрутіших борців за екологію.

Так, виробник iPhone чимало зусиль витрачає на створення екологічно безпечного виробництва. Про використання відновлюваної енергії в офісах і про відповідні ініціативи Apple часто пишуть і говорять в пресі. А ще, за законом США, Apple, як один з виробників, зобов'язана підтримувати ефективну переробку старої техніки, причому, не тільки власної, а будь-якої старої утилізованої техніки в принципі.

Для цього компанія з Купертіно, як і багато інших технологічних фірм, повинна спонсорувати роботу центрів з переробки техніки. І це далеко не iOS-пристрої і Маки, а будь-які старі комп'ютери та побутові прилади, аж до прасок для випрямлення волосся і DVD-програвачів.

Назад в Apple потрапляє лише крихітний відсоток iOS-пристроїв та інших продуктів – завдяки програмам зворотного викупу та обміну на нові гаджети. Більша ж їх частина осідає в місцевих центрах з переробки техніки. За цим принципом і за такими правилами працює індустрія переробки з орієнтиром на захист екології.

Тобто, якщо Apple продає свої товари в Каліфорнії, вона зобов'язана, згідно із законодавством, фінансово підтримувати каліфорнійські центри переробки. Сума фінансування залежить або від кількості проданих в штаті пристроїв (частки ринку), або від виручених від продажу прибутків. Тут правила встановлюються в залежності від закону того чи іншого штату.

Так що навряд чи виробник iPhone виручає більше $40 млн, розбираючи свої ж непридатні смартфони. На старих гаджетах Apple наживається по-іншому: вона перетворює їх в refurbished-продукти і продає за вигідною для споживачів (і себе) ціною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Tesla Model S згоріла на зарядці

Електрокар відомий тим, що швидко розганяється. Згорає він теж за лічені секунди. Як пишуть норвезькі ЗМІ, 1 січня Норвегії на заправній станції Supercharger один такий згорів дотла. Інцидент стався через деякий час після того, як власник, залишивши машину на зарядці, відправився в туалет. Причина пожежі поки не встановлена, йде розслідування. Відомо тільки, що обійшлося без […]

Mail.ru незабаром легалізує музику «ВКонтакте»

Mail.ru Group веде переговори з найбільшим ліцензіаром прав на музику – Universal Music Group. За інформацією наближених до операції джерел, результатом договору може стати легалізація музичних розділів у всіх соціальних мережах холдингу: «Вконтакте», «Однокласники» і «Мій світ». Згідно з інформацією видання, сума контракту може скласти приблизно $ 8 млн – проте це лише мінімальні гарантії, […]

На базі Raspberry Pi створили смарт-годинник з Windows 98

Як і у випадку з ОС для смартфонів, ринок платформ для смарт-годинників поділили між собою компанії Apple і Google. Microsoft, не зумівши зацікавити користувачів, в минулому році згорнула розробку фітнес-трекерів Microsoft Band і заявила, що не планує випускати нові носимі девайси найближчим часом. Незважаючи на це, користувач під ніком Lord_of_Bane в своєму блозі 314REACTOR створив […]