Міністерство юстиції України спільно з волонтерським порталом електронних послуг IGov.org.ua запустили послугу реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності (СПД) та юридичних осіб в онлайні. Це нововведення дозволить мінімізувати час і зусилля, які витрачають підприємці на спілкування з держорганами. До того ж це допоможе боротися з корупційною складовою і наблизити Україну до цивілізованого європейського співтовариства.

Завдяки дерегуляції ринку, IGov отримав можливість впровадити екстериторіальну послугу, доступну для підприємців по всій території України. При цьому фактичним центром роботи послуги став Дніпропетровськ – саме з рядом районних адміністрацій Дніпропетровської області волонтерам вдалося домовитися про обробку запитів, що надходять.

Координатор порталу, заступник голови правління Приватбанку Дмитро Дубілет зазначив, що сервіс зроблений максимально простим і при реєстрації через банківський профіль автоматично підтягує всю інформацію про фізособу, що реєструється.

– Українські підприємці дуже активно користуються електронними сервісами, і якщо дати їм цей інструмент, вони будуть користуватися і їм теж, адже це економить не тільки час, але і ресурси, що дуже важливо для бізнесу.

Для оформлення реєстрації юрособи чи СПД необхідно авторизуватися в системі, заповнити коротку форму, яка включає в себе можливість вибору системи оподаткування, запропоновані види діяльності (в декількох варіантах). Також можна завантажити копії відповідних заяв і документів, що вимагаються для початку діяльності. Заповнити дані, що надаються для реєстрації, можна за допомогою електронного цифрового підпису.

Після цього протягом 2-3 днів заявник отримає відповідь від реєстратора, в якому буде міститися витяг з державного реєстру з усіма відповідними відомостями, а також повідомлення про реєстрацію підприємця в податковій.

Цікаво те, що дана послуга є екстериторіальною і повністю безкоштовною для заявника.

Говорячи про подальше майбутнє проекту IGov, Дубілет зазначив, що в планах його команди – до кінця року перевести в online 100% держпослуг і передати проект державі під контролем Transparency International, а також отримати грант для подальшого розвитку проекту.

– У нас є кілька завдань, які в тому числі чекали переформатування уряду. Однак до останнього часу ми не були впевнені, що нам взагалі потрібні гранти, бо у нас взагалі не було бюджету, ми залучали спонсорів. Але ми усвідомлюємо, що в майбутньому нам цей бюджет знадобиться, особливо коли ми передамо проект державі. Так що зараз ми ведемо обговорення з кількома фондами по отриманню гранту і, думаю, до кінця року ми можемо очікувати його отримання.

Варто відзначити, що буквально через кілька хвилин після анонсування запуску послуги центральними українськими ЗМІ, Дубілету довелося констатувати, що сервери проекту впали, не витримавши одноразового потоку зацікавлених відвідувачів сайту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Apple Watch 1990 року народження

Ми другий рік обговорюємо Apple Watch, мовляв «перший годинник від Apple». Але компанія вже виробляла такі аксесуари з незапам'ятних часів – ще до того, як багато хто з нас під стіл пішки ходив. Сьогодні такий годинник – раритет із солідною цінністю, і тому багато власників не без жадібності хочуть позбутися від них на аукціонах. Днями […]

На Android 6.0 перейшло лише 1.2% девайсів

На початку кожного місяця Google традиційно публікує статистику поширення версій Android. Згідно з останніми даними, за січень частка Android 6.0 Marshmallow збільшилася майже в два рази, але поки під управлінням нової операційної системи працює всього 1.2% пристроїв. На жаль, але виробники не поспішають оновлювати вже випущені гаджети, а в більшості представлених за останній час новинок […]

Китайці подали в суд на Apple через пропагандиський фільм 1994 року

Apple має новий судовий розгляд, так як проти неї подала позов Державна адміністрація преси, публікацій, радіо, кіно і телебачення Китаю (SARFT). Причиною суперечки став пропагандистський фільм, що вийшов в 1994 році. Бізнес Apple в Китаї продовжує зміцнюватися, хоча і супроводжується юридичними баталіями через розбіжності з приводу авторських прав. Дочірнє підприємство SARFT центр Movie Satellite Channel […]