Міністерство юстиції України спільно з волонтерським порталом електронних послуг IGov.org.ua запустили послугу реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності (СПД) та юридичних осіб в онлайні. Це нововведення дозволить мінімізувати час і зусилля, які витрачають підприємці на спілкування з держорганами. До того ж це допоможе боротися з корупційною складовою і наблизити Україну до цивілізованого європейського співтовариства.

Завдяки дерегуляції ринку, IGov отримав можливість впровадити екстериторіальну послугу, доступну для підприємців по всій території України. При цьому фактичним центром роботи послуги став Дніпропетровськ – саме з рядом районних адміністрацій Дніпропетровської області волонтерам вдалося домовитися про обробку запитів, що надходять.

Координатор порталу, заступник голови правління Приватбанку Дмитро Дубілет зазначив, що сервіс зроблений максимально простим і при реєстрації через банківський профіль автоматично підтягує всю інформацію про фізособу, що реєструється.

– Українські підприємці дуже активно користуються електронними сервісами, і якщо дати їм цей інструмент, вони будуть користуватися і їм теж, адже це економить не тільки час, але і ресурси, що дуже важливо для бізнесу.

Для оформлення реєстрації юрособи чи СПД необхідно авторизуватися в системі, заповнити коротку форму, яка включає в себе можливість вибору системи оподаткування, запропоновані види діяльності (в декількох варіантах). Також можна завантажити копії відповідних заяв і документів, що вимагаються для початку діяльності. Заповнити дані, що надаються для реєстрації, можна за допомогою електронного цифрового підпису.

Після цього протягом 2-3 днів заявник отримає відповідь від реєстратора, в якому буде міститися витяг з державного реєстру з усіма відповідними відомостями, а також повідомлення про реєстрацію підприємця в податковій.

Цікаво те, що дана послуга є екстериторіальною і повністю безкоштовною для заявника.

Говорячи про подальше майбутнє проекту IGov, Дубілет зазначив, що в планах його команди – до кінця року перевести в online 100% держпослуг і передати проект державі під контролем Transparency International, а також отримати грант для подальшого розвитку проекту.

– У нас є кілька завдань, які в тому числі чекали переформатування уряду. Однак до останнього часу ми не були впевнені, що нам взагалі потрібні гранти, бо у нас взагалі не було бюджету, ми залучали спонсорів. Але ми усвідомлюємо, що в майбутньому нам цей бюджет знадобиться, особливо коли ми передамо проект державі. Так що зараз ми ведемо обговорення з кількома фондами по отриманню гранту і, думаю, до кінця року ми можемо очікувати його отримання.

Варто відзначити, що буквально через кілька хвилин після анонсування запуску послуги центральними українськими ЗМІ, Дубілету довелося констатувати, що сервери проекту впали, не витримавши одноразового потоку зацікавлених відвідувачів сайту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Сьогодні стартують продажі Apple Watch в країнах першої хвилі

Отже, цей день настав! З деякими нюансами, але саме сьогодні починаються світові продажі розумних годинників Apple Watch. На створення девайсів Apple витратила три ​​з гаком роки, безліч матеріальних, інтелектуальних та людських ресурсів, і ось нарешті сьогодні новий «яблучний» гаджет стане доступний широкому колу користувачів. Нагадаємо, в «першу» хвилю країн потрапили США, Австралія, Великобританія, Німеччина, Гонконг, Канада, […]

На iPhone почали пропадати контакти. Що робити

Для багатьох користувачів смартфонів зі стажем втрата контактів – найстрашніше, що може трапитися з гаджетом. Телефони, дні народження та адреси потрібних людей збираються роками і довіряються на зберігання айфону, щоб нічого не пропало, навіть створюються резервні копії. Незважаючи на це, гаджети примудряються втрачати потрібні записи. Відбувається таке не завжди і не з усіма, але ця […]

Apple готує iPhone до технології Li-Fi

Після тривалого колупання в iOS 9, з’ясувалося, що Apple готує грунт для застосування технології Li-Fi в майбутніх iPhone. Про це пише appleinsider.  Технологія Li-Fi з’явилася в 2011 році і являє собою передачу інформації за допомогою світла, а не радіохвиль. Формально, вона дозволяє зробити з лампочки роутер. Li-Fi вже почали тестувати в Естонії, але про широке […]