Коли йшла робота над першим персональним комп'ютером Apple, нестача технічних навичок засновника компанії Стіва Джобса принесла велику користь, так як допомогла забезпечити простоту, необхідну звичайним людям. Таку думку висловив співзасновник компанії Стів Возняк.

На сесії питань і відповідей конференції Future Transport Summit 2016 знаменитий американський інженер, програміст і бізнесмен заявив, що своїми успіхами Apple в великій мірі зобов'язана тому факту, що Джобс не був інженером. За його словами, коли йшла робота над першим комп'ютером Apple 1, нестача технічних навичок Джобса принесла велику користь, так як допомогла забезпечити простоту, необхідну звичайним людям. Сьогодні в компаніях нерідко створюють занадто складні розробки, забуваючи про потреби пересічних користувачів.


Відомий у всьому світі комп'ютерний гуру, 66-річний Возняк назвав словосполучення «штучний інтелект» «жахливим», оскільки «в реальності машини сьогодні починають діяти як люди, а не як роботи», наприклад, з телефоном можна вести цілком людський діалог. Але комп'ютери ніколи не зможуть імітувати інтуїцію і непередбачуваність розуму людини, вважає він.

На його думку, роль людини в інновації завжди залишатиметься важливою – йому належить «піклуватися про те, щоб техніка діяла подібно людям». Возняк також поскаржився, що зараз занадто багато віддається поліпшенню існуючого замість створення принципово нового. Коли в Apple створювали свій комп'ютер, його критикували за відсутність звичайних для комп'ютерів того часу можливостей, але зате у нього були абсолютно нові.

Розмовляючи з журналістами, Возняк поділився також своїми філософськими принципами. «Коли мені було 20 років, я вирішив, що сенс життя полягає в щасті, а не в досягненнях, – розповів він. – Моя формула щастя проста: щастя дорівнює числу ваших посмішок мінус число похмурих поглядів ».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

У WhatsApp тепер можна викликати співрозмовника з будь-якого чату

У користувачів WhatsApp з’явилася нова функція, що дозволяє повідомити співрозмовника про написання повідомлення. Причому, це не залежить від статусу користувача: «в мережі», «не турбувати» та інше. Оновлення вже доступно для всіх бажаючих на Android і iOS. Правда, в веб-версії воно ще не доступне. Ця функція схожа з технологією відправки повідомлень в месенджері Slack. Щоб співрозмовник звернув […]

Як змусити Finder відкривати вікна одного розміру

Напевно, кожен користувач Mac стикався з такою проблемою Finder як довільний розмір вікон при відкритті різних папок. Ми до сих пір не знайшли логічного пояснення такій поведінці стандартного провідника. Але є вихід з цієї ситуації – про нього зараз і розповімо. Незважаючи на те, що підлаштовувати розмір вікна Finder можна самостійно, дуже дратує, що деякі папки все […]

Браузер Safari зламаний, хакери отримали $100 000

Фестиваль PWNFEST, що присвячений злому програмних продуктів і гаджетів, цього року не залишився без гучних перемог. Перед учасниками конкурсув рамках фестивалю було поставлено завдання зі злому ПО, браузерів та операційних систем. Гранд-прі оцінили в $180 000. Група «тіньових» хакерів Pangu, яку знають як автора утиліти для проведення процедури джейлбрейка, спільно з хлопцями з команди JH, отримали доступ до файлової системи […]