Близько двох років тому Apple отримала запит від Китаю з вимогою надати вихідні коди програмного забезпечення, використовуваного в її продукції. Влада хотіла пересвідчитися, що національна безпека не буде порушена. В Apple відповіли відмовою.

Про це стало відомо під час слухань в Конгресі США в зв'язку з суперечкою між Apple і ФБР про необхідність надання доступу до вмісту телефонів за запитом американських спецслужб.

«Я хочу сказати гранично ясно. Ми не надаємо вихідні коди уряду Китаю », – заявив у вівторок під присягою головний юрисконсульт Apple Брюс Сьюелл.

Про те, що Китай вимагає від Apple представити владі свою лінійку продуктів для оцінки на безпеку, стало відомо в минулому році. Переговори між гендиректором Apple Тімом Куком і Лу Веем, головою Державної канцелярії інтернет-інформації КНР, який відповідає за цензуру в Інтернеті, пройшли в кінці 2014 року.

«Припущення, що ми забезпечили третім особам бекдори (« чорний хід », вбудовані програми) для доступу до інформації користувачів, абсолютно невірне. Ми ніколи не робили і ніколи не будемо робити такі речі », – заявив Тім Кук китайському керівництву.

«Те, що ви сказали, не має значення, – відповів глава китайської Державної канцелярії у справах інтернет-інформації Лу Вей. – Ваші нові продукти повинні пройти у нас перевірку на безпеку. Ми повинні зробити свої власні висновки, тоді користувачі будуть відчувати себе в безпеці, використовуючи ваші пристрої ».

У Купертіно розраховують збільшити продажі iPhone, iPad і Mac в КНР, а Китаю, в свою чергу, потрібні гарантії конфіденційності та захисту інформації користувачів. Аналітики припускали, що Apple надасть владі право довгострокового нагляду за своєю продукцією, щоб отримати частку на китайському технологічному ринку.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

WSJ: Apple шукає полігон площею 75 000 квадратних метрів для тестування самокерованого автомобіля

Про плани Apple на автомобільний сегмент відомо досить мало. Періодично в Інтернеті з'являються дані, що стосуються цієї теми, але їх явно недостатньо, щоб зробити якісь висновки. Як стало відомо, Apple шукає майданчик площею 75 000 квадратних метрів для будівництва і тестування безпілотного автомобіля. Такою інформацією володіє газета WSJ, яка посилається на главу одного з найбільших […]

В этом году будет выпущен iPhone mini с четырехдюймовым дисплеем

Согласно сведений, которые были представлены аналитиком Тимоти Аркьюри, который в настоящий момент является служащим компании Cowen and Company, в текущем году, помимо представления улучшенных версий iPhone и iPhone Plus, будет выпущена также третья модификация смартфона – iPhone mini. По предварительным сведениям, Apple даст название новинке iPhone 6S mini, в то время как модели с большим […]

Apple платить податків більше, ніж будь-яка інша компанія в світі

Нещодавно глава яблучної компанії поспілкувався з журналістами французької газети Figaro. В рамках інтерв’ю Тім Кук зазначив, що на даний момент Apple не тільки платить більше податків, ніж будь-яка інша компанія в світі, але і не приховує доходи від влади. У минулому році Єврокомісія наклала на Apple штраф в розмірі €13 млрд за використання податкових пільг […]