Роумінг – суперечлива тема. Одні кажуть, що послуга правильна, потрібна і її вигідність впливає на привабливість оператора. Інші зауважують, що українці і так особливо за кордон не вибираються, тоді навіщо взагалі піднімати цю тему?

Після чергового «демаршу» Vodafone, говорити про роумінг стало знову незручно. З одного боку є контракт, на якому все також красиво як і було. З іншого боку, людина  яка не може собі дозволити укласти договір з оператором, ніяк не може вибратися з безодні «вигідних пропозицій».

У роумінгу завжди було дві проблеми – ціна і прозорість. З першою все зрозуміло. Українські стандартні роумінг-тарифи схожі на погано приховану смертельну пастку. Складно не помітити, але якщо все ж вліз – то заробити на абоненті потрібно напевно. Тому після кількох хвилин розмови людина бачить у себе пристойний чек з цифрою, яку він зазвичай сплачує за кілька місяців використання мережі.

Ясна річ, оператору потрібно заробляти, але можна ж не так відверто доїти абонента. Наприклад, у Київстар стандартна хвилина дзвінка в Польщу – 25 гривень. І це наш географічний сусід. У lifecell цінник на Європу трохи простіше – 17 грн. Vodafone в цьому плані все ще вигідний – з України в 62 країни світу можна дзвонити за якісь 0,5 грн. за хвилину дзвінка. Правда, коли виїжджаєш за кордон, то тарифи злегка змінюються. Можливе підвищення ціни в 5 разів, а то і в 100 (Vodafone тут заручник дешевих дзвінків).

Але навіть при наявності цілком вигідних тарифів, наші абоненти вважають за краще Travel SIM або покупку карток місцевого оператора (а то і надію на месенджери і Wi-Fi в готелях і кафе). Всьому виною складність тарифів, яку частково подолав Vodafone. Навіть просунутий користувач боїться заглядати в пропозиції для роумінгу. Кілька спеціальних зон, різниця в ціні в залежності від оператора і країни, вхідні / вихідні – чорт ногу  заламає.

Навіть британці, спробувавши згрупувати всі пропозиції в дві категорії ( «Роумiнг, як вдома» та інші), все одно навантажують користувача кількістю цифр. І ясно, що операторам надзвичайно складно домовитися з закордонними партнерами. Але це не змінює основного – поки без простоти і порядку навіть вигідні тарифи не приваблюють абонентів.

Простого виходу із ситуації тут немає – і ціни доступними не зробити, і країни в одну категорію не збереш. Але навіть спроба полегшити життя абоненту може позитивно позначитися на бажанні людини купити собі вигідну пропозицію від українського оператора.

Звичайно, можна скільки завгодно говорити про те, що попит впливає на пропозицію і що було раніше – курка чи яйце, але з цього порочного кола потрібно шукати вихід. І, як показує досвід Vodafone (хоч і частковий) – його можна знайти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Apple зараз активно шукає працівників для першого в Сінгапурі Apple Store

Apple розмістила вакансію про пошук працівників для своєї нової точки для торгівлі у Сінгапурі, де на даний момент ще немає Apple Store. Про це повідомили журналісти видання Techinasis, які володіють інформацією про плани американської компанії. Зараз Apple шукає близько 14 спеціалістів, які безпосередньо будуть обслуговувати новий магазин. Поки що достовірно невідомо дату офіційного відкриття чудового […]

Apple оголосить фінансові результати четвертого кварталу 27 жовтня

Сьогодні вночі Apple розіслала інвесторам запрошення на онлайн-конференцію, присвячену звіту компанії про фінансові результати четвертого кварталу 2016 фінансового року. Нагадаємо, що фінансовий рік не співпадає з календарним і закінчується у вересні. Для Apple результати 4-го кварталу навряд чи будуть рекордними в плані продажу гаджетів, так як в цих результатах ще не фігуруватимуть нові смартфони iPhone […]

FineScanner від ABBYY навчився сканувати книги

Додаток FineScanner від компанії ABBYY дозволяє сканувати та розпізнавати документи форматів PDF, JPG та інших. З моменту появи додатку пройшло вже три роки, і в новій версії 5.0 FineScanner радує нас крутими новими функціями. Відтепер в додатку є вбудована технологія BookScan, яка дозволяє швидко отримати скани сторінок книг високої якості. Достатньо переключити камеру в режим […]