Apple може максимально захистити користувачів iOS і свої сервіси, однак iPhone залишаються досить вразливими на рівні сотових мереж. Прогалину в безпеці телекомунікаційних підключень продемонстрували німецькі хакери, які довели, що можуть прослуховувати телефонні розмови, читати текстові повідомлення і відстежувати розташування будь-якого користувача iPhone, знаючи лише його телефонний номер.

 

Телекомунікаційна мережа складається з безлічі підсистем різного технологічного рівня, і рівень безпеки всієї мережі часто визначається рівнем найслабшої ланки. Зокрема, процес встановлення голосових викликів досі заснований на технології SS7, яка йде корінням в 70-і роки минулого століття.

При детальному знанні функцій SS7 і правильному використанні деяких функцій, хакери можуть відстежити місцезнаходження абонента в будь-якій точці земної кулі, прослуховувати дзвінки в онлайн-режимі або записувати дзвінки та повідомлення. Причому всі ці незаконні операції можна зробити непомітно для оператора.

Для демонстрації уразливості хакер Карстен Нохл зламав iPhone конгресмена Теда Лью, який погодився взяти участь в експерименті. Професійний зломщик не тільки зміг записати телефонні розмови і повідомлення чиновника, а й відстежив його пересування, притому, що на самому смартфоні був відключений GPS-модуль. Нохл також записав номери всіх абонентів, з якими протягом дня спілкувався Лью.

 

«У минулому році президент США подзвонив мені по телефону. І ми обговорювали деякі питання. Тобто якби хакери прослуховували телефон, вони б дізналися всі про що ми говорили і номер телефону президента. Це дуже тривожне відкриття », – прокоментував конгресмен.

Так як оператори в усьому світі поки що не можуть відмовитися від SS7, то будь-який з них може бути використаний в якості «вхідних воріт» для злому. Тобто, компанія, що надає послуги телефонії і розташована, наприклад, в Конго або Казахстані може бути використана для злому сотових мереж в США або Європі, кажуть експерти.

Нохл зазначив, що процес перехоплення повідомлень і дзвінків з використанням вразливостей SS7 може бути автоматизований, що дає можливість для масового стеження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Apple планує випустити рекордні 78 млн iPhone 7 в 2016 році

Apple розраховує випустити від 72 до 78 млн смартфонів iPhone 7 в цьому році, повідомляє Barron's Asia з посиланням на тайванський ресурс Economic Daily. Комплектуючі для такої кількості пристроїв компанія замовила у своїх постачальників в Азії. Як стверджується, основним збирачем iPhone 7 буде компанія Foxconn, але частина замовлень дістанеться також Pegatron. Остання крім збірки смартфонів […]

Революційний MacBook Pro 2016: тонший, легший і з двома дисплеями

25 років тому Apple представила свій перший ноутбук. 10 років тому вона випустила MacBook Pro. Вчора – показала революцію. MacBook Pro вчора У січні 2006 року Apple представила 15-дюймовий MacBook Pro, який прийшов на зміну PowerBook G4. У квітні того ж року вона випустила 17-дюймову модель. У плані дизайну він багато запозичив у попередника, але начинка кардинально […]

В Apple пояснили, що робити, якщо загубився навушник

«Мене важко купити і легко втратити» – фраза, що як не можна точно описує бездротові навушники Apple AirPods. З моменту анонсу гарнітури шанувальники «яблучної» продукції терзали себе питаннями: коли ж аудіододаток нарешті з’явиться в продажу, і що робити, якщо один з навушників, що вставляється у вушний канал, виявиться безповоротно втраченим. Купертінівці, що затягували з термінами релізу […]