Схоже, конфлікт, що виник між Apple і урядом США, може стати останнім у своєму роді. Комітет сенату США з розвідки опублікував новий законопроект «Compliance with Court Orders Act of 2016», авторами якого стали сенатори з протиборчих партій – демократ Діана Фейнштейн і республіканець Річард Бур. Його суть полягає в тому, що шифрування даних виробниками ПО і пристроїв стане, по суті, незаконним. Будь-яка компанія повинна буде на прохання уряду зробити все необхідне для злому пристрою і розшифрувати недоступні для влади дані.

Справа в тому, що компаніям заздалегідь доведеться розробляти системи злому власного захисту або ж створювати неповноцінний захист з можливістю обходу. А якщо система шифрування спочатку буде вразлива, то лише питання часу, коли цією вразливістю скористаються ті чи інші зловмисники.

При цьому виробники мобільних пристроїв повинні фільтрувати додатки, в яких розшифровка даних буде неможлива. У разі, якщо державним органам знадобиться доступ до певного пристрою, компанія-виробник зобов'язана буде надати код оновлення системи для отримання всіх даних. Якщо законопроект набуде чинності, то введене недавно WhatsApp кінцеве шифрування листування стане незаконним, теж стосується Telegram і інших месенджерів.

 

У компаній є й інший вихід – повністю відмовитися від шифрування. Таким ось досить простим способом сенатори знімають з уряду зобов'язання за рішенням конфліктів подібного роду.

Приводом до написання акта став нещодавній конфлікт Apple і ФБР про надання доступу до iPhone 5c терориста. Законопроект зазнав великої критики, оскільки в кінцевому підсумку доступ до конфіденційної інформації можуть отримати зловмисники, що принесе компаніям великі збитки. У зв'язку з цим, ймовірність вступу законопроекту в силу залишається невисокою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Житель Нью-Йорка першим зловив всіх покемонів в Pokemon Go

Це рано чи пізно повинно було статися. Перший користувач нашумілої гри про покемонів Pokemon Go зловив всі 142 вида віртуальних монстрів. Досягненням може похвалитися житель Нью-Йорка під ніком ftb_hodor. За два тижні американець виловив 4269 особин, пройшов виснажливі 153 кілометри і виходив 303 яйця, з яких також вилуплюються покемони. За словами гравця, звірків примарного типу […]

Apple запатентувала незвичайний браслет-чохол для Apple Watch

Існуючі варіанти ремінців і браслетів Apple Watch дозволяють вибрати найбільш підходящий кожному власнику годинник. Apple не стала на цьому зупинятися і подала заявку на патент нового браслета з магнітними елементами. Аксесуар здатний виконувати роль ремінця, захисного чохла та підставки в ті моменти, коли не перебуває на зап’ясті. Патент з простою назвою «Магнітний браслет», спрямований у Відомство […]

Pandora виставлена ​​на продаж

Керівництво музичного потокового сервісу Pandora, головного конкурента Spotify і Apple Music, веде перемови з потенційними покупцями. В якості посередника можливої угоди виступає банк Morgan Stanley, пише the New York Times. Про те, хто може купити сервіс, не повідомляється. «Перемови носять попередній характер і не означають швидкого укладення угоди», – кажуть джерела видання. І хоча в кінці […]