Головною зброєю хакера була, є і буде соціальна інженерія. Вся справа в тому, що вона дозволяє впливати на людину без використання якихось спеціальних технічних засобів. Системи безпеки розвиваються і удосконалюються, але «людський фактор» залишається таким же ненадійним, як і десятки років тому. Більш того, середньостатистичного сучасного користувача можна вважати більш уразливим, ніж користувача минулих десятиліть, адже тоді, як не крути, доступ до технологій мали, в основному, профільні фахівці, а сьогодні підключений буквально кожен.

Завдяки збільшеній «мобільності» в арсеналі хакерів з'явився ще один неймовірно надійний спосіб видобутку чужої інформації. Йдеться про підроблені Wi-Fi точки в громадських місцях. Хакер просто йде в інтернет кафе зі своїм компактним обладнанням. Там він створює точку доступу з ім'ям, аналогічним імені існуючої в кафе точки. Просто за статистикою половина користувачів підключиться безпосередньо до хакера.

Що робити, щоб захиститися від подібних інцидентів?

Уникайте громадського Wi-Fi

Перша порада звучить жахливо банально і дещо безкомпромісно, ​​але настільки ж безкомпромісно надійна. Просто не користуйтеся громадським Wi-Fi. На жаль, всі ми знаємо, що без нього обійтися часом не можна. У таких випадках віддавайте перевагу Wi-Fi з паролем повністю відкритому. Деякі кафе надають пароль від свого Wi-Fi разом з чеком, коли клієнт замовляє щось з асортименту закладу. Чашка кави – недорога плата за більш надійне підключення. Вкрадені дані можуть коштувати користувачеві набагато дорожче.

Втім, не спокушайтеся. Хакеру ніщо не завадить точно так же замовити каву, дізнатися пароль і налаштувати свою закриту точку доступу з таким же ім'ям і ключем. Закрита точка – не завжди безпечна. Тому при підключенні перевіряйте, чи існують в числі доступних точки-клони. Якщо існують, є ризик того, що одна з них створена зловмисником.

Вимикайте Wi-Fi, коли не користуєтеся Інтернетом

По-перше, це збереже заряд батареї. По-друге, в сучасних гаджетах за-замовчуванням активна функція автоматичного підключення. Ця функція – справжня діра в безпеці. Якщо не відключити Wi-Fi, смартфон буде підключатися до будь-якої, виявленої ним, відкритої точки доступу на маршруті користувача. Не факт, що таким способом Ви обов'язково нарветься на хакера. Але ось маркетологи з задоволенням простежать за переміщеннями унікальну адресу MAC адреси Вашого пристрою. У такому випадку, якщо Ви з якоїсь причини затримаєтеся біля магазину рибальських снастей, чекайте шквалу відповідної реклами.

Не користуйтеся електронними гаманцями

Якщо Вам конче потрібен інтернет, то хоча б не робіть ніяких електронних платежів за допомогою Wi-Fi. Пам'ятайте, саме дані онлайн-банкінгу стануть пріоритетною метою для перехоплення. Для платежів використовуйте мобільний інтернет. На щастя, в нашій країні він потроху розвивається в кращу сторону.

Шифрування – наше все

Якщо Ви пересилаєте через громадську точку доступу будь-які конфіденційні дані, обов'язково зашифруйте інформацію. В цьому Вам можуть допомогти окремі сервіси шифрування текстів чи безпечні месенджери типу Telegram. Днями шифрування посилив і месенджер WhatsApp.

У браузері переконайтеся, що використовуєте зашифроване з'єднання. В адресному рядку таке з'єднання підписано як HTTPS.

Використовуйте VPN

Відмінний варіант захисту від перехоплення – використання віртуальної приватної мережі (VPN). Якщо у Вас налаштований власний VPN-тунель, наприклад, що веде до домашнього ПК, то спроби перехопити дані на цьому маршруті будуть для хакера безперспективними. Якщо особистого VPN у Вас немає, можна скористатися сервісами, які його надають. Зазвичай, це коштує грошей, оскільки тунель здається користувачеві в оренду, проте є і безкоштовні рішення, наприклад, сервіси Cyber ​​Ghost або HotspotShield дають безкоштовний VPN з обмеженою швидкістю доступу. А ось Tor для проведення онлайн-платежів або пересилання чогось конфіденційного використовувати настійно не рекомендується. Це, в першу чергу, анонімайзер, а не засіб підвищення приватності. Тобто, дані в ньому перехопити можуть, але не можуть зрозуміти, звідки ці дані.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

У Apple новая покупка – компания LuxVue Technologies

Уже отчетливо понятно, что компания Apple не может упустить возможность купить небольшие фирмы, производственные мощности, а также разработки, которых впоследствии могут пригодиться в создании «яблочного» продукта. Так, сейчас яблочная компания сосредоточила свое внимание на разработке микро-светодиодов. Об этом явно свидетельствует покупка Apple LuxVue Technologies, которая разрабатывает LED-технологии. О данной компании впервые стало известно в конце […]

А музика «ВКонтакте» залишиться безкоштовною

Сьогодні прес-служба «ВКонтакте» спростувала інформацію про створення платного музичного сервісу. «” ВКонтакте “не обмежуватиме доступ до свого основного музичного сервісу або не зробить його платним», – цитує ТАСС представників соцмережі. Раніше «Російській службі новин» стало відомо, що «ВКонтакте» закуповуватиме аудіоконтент у «Першого музичного видавництва» (ПМІ), а наступним кроком стане введення платної підписки для користувачів ВК. Про […]

В Канаді створили портативний гідрогенератор, що виробляє до 12 кВт-год електроенергії на добу

Канадська компанія Idenergie створила портативний гідрогенератор IDE-RIVERT-01 який, в залежності від швидкості течії, може виробляти до 12 кВт-год електроенергії на добу, повідомляє Екотаун. Гідрогенератор встановлюють в мілководних річках зі швидкою течією (мінімум 1-3 м/с). Пристрій занурюють на глибину не менш ніж 0,6 метра. Установка гідрогенератора доволі проста – двоє чоловік зроблять це за пару годин. […]