У червні Apple презентує нову операційну систему для iPhone, iPod і iPad. Після радикальних змін в iOS 7 компанія на два роки перейшла в режим усунення помилок, але тепер прийшов час знову показати щось резонансне. iworm з'ясував, чим порадує користувачів iOS 10, і припустив, які функції могли б стати актуальними серед власників «яблучних» девайсів.

У 2015-му Apple переосмислила музичний сервіс, розробивши Music, – майданчик, яка інтегрована в стандартний програвач і дозволяє слухати треки по підписці. На цей раз в компанії зосередилися на інших категоріях контенту – фотографіях. Відомо, що iOS 10 отримає ряд змін, одне з яких стосується додатка Фото. У користувачів будуть розширені можливості для редагування метаданих EXIF ​​безпосередньо в програмі, а також роботи з окремими областями знімка (принципово інший рівень в порівнянні з нинішнім редактором). Також очікується поява функції розпізнавання осіб на фотографіях Face Detection.


Інше нововведення стосується всіх системних додатків в iOS. З виходом «десятки» користувачам iPhone і iPad дозволяється приховувати з домашнього екрану невикористовувані стандартні програми. У iOS 9.3 для того, щоб прибрати стокові значки з робочого столу, мало того, що знадобиться Mac, так ще і необхідно виконати ряд нетривіальних дій за допомогою сторонньої утиліти. У iOS 10 у користувачів iPhone і iPad буде проста надбудова в меню, в якій можна прибрати непотрібні програми.

У iOS 10 розробники реалізують більш гнучкий «Пункт управління». Apple, нарешті, дозволить міняти іконки місцями, додавати нові ярлики замість непотрібних. Наприклад, прибрати «Калькулятор» на користь миттєвої активації режиму енергозбереження. Також на «Пункт управління» поширяться повноваження Force Touch.

Важлива зміна в iOS 10 пов'язана зі способом поновлення встановлених додатків. З виходом нової версії Apple зможе оновлювати їх окремо від випусків ОС. Зараз для того, щоб виправити помилку або додати нові можливості Календаря, iBooks або Музиці, компанії доводиться випускати оновлення для всієї операційної системи.

Можливість паралельно працювати в двох вікнах повинні були додати ще в iOS 8, але тоді всі сили компанії пішли на адаптацію софту до нових діагоналей iPhone. Тому мультіоконний режим презентували тільки в 2015-му, причому в урізаному вигляді: повноцінно функція працює виключно в новітніх iPad.

Таке обмежене впровадження було пов'язано з браком часу і розробників. У iOS 10 мультіоконність стане доступна всім власникам iOS-пристроїв з великими екранами, зокрема iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s і iPhone 6s Plus. При цьому вона буде доопрацьована – отримає список програм, які підтримуються (зараз по флангах вилазять стандартні програми – «Нотатки», Safari і так далі).

Хороші новини для любителів спілкуватися за допомогою «смайликів»: в iOS 10 гряде велике оновлення набору символів емодзі. В операційній системі користувачів чекають відразу 74 нові веселі пики:) Серед емодзі, які дебютують в iOS 10, є символи, що зображують Селфі, клоуна, рукостискання, фейспалм, вагітну жінку, зів'ялу квітку, орла, морду лисиці, качку, боксерську рукавичку, кажана та інші.

Інших інсайдів про нову операційну систему поки немає і, по всій видимості, не буде: Apple охороняє подробиці про «десятку» від журналістів також ретельно, як два роки тому охороняла відомості про дизайн Apple Watch. Аналітики припускають, що в iOS 10 за прикладом OS X з'явиться темний режим інтерфейсу Dark Mode, можливість встановити сторонні додатки в якості стандартних і будуть поліпшені можливості Siri.

Перша бета iOS 10 вийде 13 червня, в день початку конференції WWDC 10, фінальна версія дебютує восени цього року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

iPhone SE повторить долю iPhone 5c: продовження не буде

На початку 2016 року Apple випустила новий iPhone SE – 4-дюймовий смартфон, націлений на прихильників компактних пристроїв. За інформацією видання Mydrivers, обсяг продажів моделі виявився недостатньо високим, тому iPhone SE чекає доля iPhone 5c, який не побачив продовження в особі «iPhone 6c». 4-дюймовий iPhone 5c в яскравих кольорах був представлений в 2013 році. Незабаром з’ясувалося, […]

Робохлопчик iCub допоможе психологам створювати методики раннього навчання дітей

У 2011 році консорціум The RobotCub Project представив світу унікального гуманоїдного робота під назвою iCub (дослівно “штучне пізнавальне тіло”). Робохлопчик, створений на замовлення Єврокомісії, з часом навчився демонструвати людські емоції – посміхатися, сумувати, сприймати середовище і мову людей. Гуманоїд може жартувати і навіть вибачається за помилки. Штучний інтелект гуманоїда приблизно відповідає віку трирічної дитини. У […]

Як поводяться під водою iPhone 7 і Apple Watch Series 2

Захист за стандартом IP67, що запобігає потраплянню всередину пристрою як вологи, так і пилу, здавна практикується найбільш заповзятливими виробниками смартфонів. Комусь це подобається, інших такий спосіб залучення споживачів щонайменше дивує. Але навіть якщо ви терпіти не можете водні види спорту, а прогулянки під дощем вважаєте долею юних романтиків, впевненість у цілості улюбленого гаджету не завадить вам […]