Влада США обговорюють шляхи отримання доступу до розмов користувачів найбільшого месенджера WhatsApp. Про це повідомляє RBC з посиланням на інформовані джерела.

Днями урядовці в закритому режимі обговорювали, як вирішити проблему доступу до зашифрованих повідомлень і дзвінків в WhatsApp. З 2014 року месенджер належить компанії Facebook.

В ході розслідування злочину (якого саме, невідомо, але мова йде не про тероризм) суд схвалив стеження правоохоронців за телефонами підозрюваних, але через шифрування WhatsApp вони не змогли отримати доступ до додатка. Через це і виникла дискусія про те, як обійти це шифрування.

У 2015 році WhatsApp ввів шифрування end-to-end, яке не дозволяє владі отримати доступ до повідомлень і прослуховувати дзвінки навіть при відповідному рішенні суду. Повідомлення бачать тільки відправник і одержувач, їх не зможуть розшифрувати навіть творці месенджера. Це позбавляє правоохоронні органи можливості прочитати листування.

До конкретного рішення чиновники ще не прийшли. Однак на тлі публічного конфлікту Apple і ФБР з приводу злому смартфона терориста судова тяжба з WhatsApp може стати новим етапом у суперечці адміністрації президента США Барака Обами з технологічними компаніями про шифрування, безпеку та конфіденційності інформації. Представники Мін'юсту США і WhatsApp відмовилися від коментарів.

У лютому в США розгорівся скандал навколо злому iPhone терориста: Apple відмовилася допомагати ФБР обійти шифрування і отримати доступ до інформації на iPhone, незважаючи на рішення суду. У цій суперечці Apple підтримали такі технологічні компанії, як WhatsApp, Google, Facebook, Twitter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Apple зі скандалом переманила журналіста з автомобільної тематики

Apple часто переманює співробітників, причому з найрізноманітніших компаній – від Nike до Mercedes Benz. Те ж саме стосується журналістів великих новинних видань, які виявляються поміченими HR-відділом компанії з Купертіно. Однак випадків, коли журналіст йшов працювати в Apple і при цьому залишався на своєму колишньому місці роботи, ще не було. Відзначився вже колишній журналіст The Verge […]

Низькі продажу iPhone відіб’ються на постачальниках Apple

Фірми, що поставляють Apple деталі для смартфонів, готуються до зменшення виручки. Останні моделі iPhone не отримали популярності iPhone 6 і iPhone 6 Plus, що відбилося на обсязі продажів. Про очікування фінансових змін повідомили відразу три виробника комплектуючих. До падіння виручки готуються Taiwan Semiconductor Manufacturing, Lagran Precision і Catcher Technology. Перша компанія відповідальна за мікрочіпи, другий виробник випускає камери, […]

Steam. GAMES. Космічна Sid Meier’s Starships

Очоліть найпотужніший зоряний флот в новій пригодницької стратегії, створеної метром жанру – легендарним Сідом Мейером. Відправляйтеся в далекі світи, виконуйте завдання з порятунку і захисту зоряних колоністів від жорстоких космічних Піратів, підступних Мародера та інших ворожих фракцій. Створіть саму грізну армаду в галактиці і захистіть рідну систему, сіючи розумне добре вічне міццю фотонних гармат своїх […]