Випуск iPhone SE в черговий раз довів, що рік від року Apple Inc. стає менш консервативний і все частіше змушена йти на поводу у власних клієнтів. Тяжкий з точки зору характеристик і ціни смартфон, обзавестися яким протягом декількох років мріяли мільйони користувачів по всьому світу, в очах інших виглядає лише марною спробою компанії заробити. Чи є майбутнє у «новачка»? Спробуємо розібратися.

Протягом останніх років купертінівці вибудовували закономірну вертикаль зі смартфонів, прагнучи розширити свій вплив відразу в декількох цінових категоріях. Первістком цієї концепції став iPhone 5c, якому задовго до виходу пророкували титул «бюджетного iPhone», але тоді пристрій не зміг завоювати популярність у споживачів, відштовхнувши їх високою ціною і «залізом» попереднього покоління.

На зміну йому прийшов iPhone 5s, що після виходу «шістки» радував шанувальників марки – що вельми дивно – доступним цінником при характерній для Apple якості. З точки зору вартості він не надто відрізнявся від iPhone 5c, але колись флагманське позиціонування дозволяло iPhone 5s триматися на плаву. Ще не з'явився iPhone SE, перевернувши все з ніг на голову.

Вихід 4-дюймової новинки викликав у користувачів ряд питань, поки залишених без відповіді, наприклад, що станеться зі звичним циклом розвитку всієї лінійки? Чи впаде ціна iPhone SE в наступному році? Яким буде його наступник?

Переважна більшість аналітиків поки не прагне що-небудь стверджувати на цей рахунок, вважаючи за краще самозабутньо міркувати про результати продажу новинки і її неспроможності. Разом з тим сьогодні все частіше з'являються міркування про те, що до наступного року iPhone SE може стати справжнім «бюджетником» з ціною в 299 доларів. Однак в даному випадку Apple ризикує не виправдати власні витрати на виробництво і просування смартфону.

З іншого боку, випуск iPhone SE 2017 року змусить компанію або знизити вартість колишнього, або зовсім припинити його виробництво. Уникнути збитків можна, взявши перерву, як у випадку з лінійкою iPad Air.

За відсутності альтернатив споживачі будуть змушені звертати увагу на iPhone SE, а його життєвий цикл буде штучно продовжений, як мінімум до двох років. А там, дивись, і курс гривні зміцниться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Apple запатентувала пристрій з дисплеєм, що згортається

Днями Бюро патентів і торгових марок США опублікувало інформацію про нову патентну заявку від компанії Apple. У ній описано незвичайний портативний пристрій з екраном, що згортається. Описаний в патенті пристрій складається з двох циліндрів невеликого діаметру з кнопками управління і спеціального гнучкого екрану. Останній ховається в одному з циліндрів. За необхідності користувачам потрібно буде просто «розгорнути» […]

Twitter i Yahoo можуть об’єднатися?

Представники Yahoo і Twitter обговорюють злиття своїх компаній. Таке повідомлення розповсюдило видання New York Post, пославшись на неназвані джерела. Повідомляється, що керівництво Twitter зустрілося з генеральним директором Yahoo Маріссою Майєр. Глава Twitter Джек Дорсі на зустрічі не був присутній. Джерела видання стверджують, що в ході зустрічі обговорювався поточний фінансовий стан Yahoo, а також можливості для […]

Sony представила флешку з коннекторами USB-C і USBA

Дуже скоро стандарт USB Type-C буде використовуватися повсюдно і це ясно більшості виробників електроніки. Як відомо, однією з перших свій продукт на даний стандарт перевела саме Apple. Компанія представила 12-дюймовий MacBook, що володіє єдиним роз’ємом – USB Type-C. На думку багатьох експертів, саме в 2016 році почнеться глобальний перехід на новий формат: з виходом девайсів […]