Редакція Wall Street Journal провела розслідування і дійшла висновку, що тверда позиція Apple з приводу захисту користувальницької приватності – явище зовсім нове. До 2014 року виробник iPhone не особливо переживав про шифрування даних і користувальницької приватності, а з ФБР співпрацював на вимогу і за наявності відповідних судових документів.

Вперше за наказом суду інженери компанії зламали iPhone в 2008 році. Цей смартфон проходив у справі про педофілів Аманди та Крістофера Янсен – буквально через рік після релізу першого iPhone. З гаджета вдалося витягти якісь докази, що підтверджують провину злочинців.

На той момент суд, за словами прокурора Лізи Флетчер, не володів інструментами для примусу технологічних компаній таких як Apple, до співпраці зі слідством. Єдиний нюанс: представники Apple допомогли юристам скласти відповідний припис суду на злам iPhone в 2008 році. Завдяки цьому гаджет доставили в Купертіно, і всі маніпуляції з ним проводилися саме в стінах Apple.

ЦІкаво, що з 2008 року Apple допомагала уряду зі зломом ще 70 мобільних пристроїв без особливих суперечок. Тоді як в справі про теракт в Сан-Бернардіно суд був готовий вдатися до старовинного закону All Writs Act, щоб змусити Apple зламати iPhone 5c.

У 2008-му смартфони взагалі були сірим продуктом. Так що питання зі зломом в інтересах слідства було новим і незвіданим як для правозахисників, так і для технологічних компаній. Але з ростом популярності смартфонів, розширенням їх можливостей і функціональності збільшилися і обсяги збережених в їх пам'яті даних. Слідчим довелося адаптувати методи отримання доказів і збору інформації до нових умов. Часто вони шукали підтримки і у виробників гаджетів. Спочатку технологічні компанії не були проти надання допомоги слідству.

Все змінилося в один момент, коли колишній співробітник Агентства національної безпеки і ЦРУ Едвард Сноуден опублікував шокуючу заяву. У 2013 році він публічно розповів про програму урядового стеження за громадянами Штатів за допомогою їх же власних електронних пристроїв. Саме тоді технологічні компанії і посилили свій підхід до захисту даних. І це не дивно. Тільки у Apple призначена для користувача база iPhone становила сотні мільйонів чоловік. У 2014-му керівництво компанії з Купертіно прийняло рішення про повне шифрування даних, що і було реалізовано в iOS 8. Це шифрування не могли зламати навіть самі інженери Apple.
 

Працівники АНБ та інших слідчих органів за останні роки обзавелися серйозною базою і навичками для взлому призначених для користувача пристроїв. Деякі з способів розроблялися їх власними інженерами, інші купувалися у сторонніх компаній. Однак Apple звела нанівець всі їхні праці, коли зважилася на повне шифрування даних користувача в 2014 році. За його забезпечення відповідала система-на-чіпі A7 і технології Secure Enclave.

Питання про те, наскільки необхідно з точки зору забезпечення користувальницької безпеки повне шифрування даних, постало після теракту в Сан-Бернардіно. Переказувати всю історію і деталі протистояння Apple і Міністерства юстиції тут вже немає необхідності. На даний момент ФБР обійшлося без допомоги Apple в цій справі, але як буде розвиватися ситуація в майбутньому, невідомо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Apple випустила фінальну версію OS X 10.11.4

Разом з фінальною версією iOS Apple за вже сформованою традицією не забула і OS X. Щойно вийшла фінальна версія OS X 10.11.4. Серед змін в OS X 10.11.4 – підтримка «живих фото», можливість (як і в iOS 9.3) встановити пароль на Нотатки, а також інші нововведення. Крім того, в новій версії OS X були виправлені […]

Facebook запустив миттєві відеоповідомлення у Facebook Messenger

Компанія Facebook запустила функцію миттєвих відеоповідомлень в сервісі Facebook Messenger. Новий функціонал також дозволить користувачам дивитися прямі трансляції і відеоролики безпосередньо в чатах. Дане нововведення вже є в свіжих версіях додатків для iOS і Android. У Facebook зазначають, що на сьогоднішній день відеоспілкування, а також споживання відеоконтенту стало невід’ємною частиною життя користувачів. Facebook Messenger і […]

Високий попит на Galaxy S7 підняв виручку Samsung до рекордного значення

Компанія Samsung опублікувала звіт за минулий квартал. Незважаючи на те, що південнокорейський виробник наростив продажі, виручка компанії склала всього 24% від виручки Apple в першій чверті 2016 року. Квартальна виручка Samsung зрісла на 5,7% до 49,8 трлн. он. Операційний прибуток за перший квартал становив 6,7 трлн. вон ($ 5,84 млрд.). Чистий прибуток за період дорівнював 5,26 трлн. вон […]