Apple публічно засудила закон про «релігійну свободу», прийнятий на цьому тижні губернатором Міссісіпі Філом Брайантом. У компанії заявили, що розчаровані цим рішенням, зазначивши, що нові норми «відкриють шлях до дискримінації».

Закон дозволяє державним і приватним компаніям відмовляти одностатевим парам в обслуговуванні, якщо це суперечить релігійним переконанням працівників. Вступ закону в силу відбувся незважаючи на протидію з боку гей-активістів і ряду організацій.

«Ми хочемо, щоб жителі Міссісіпі знали, що наші магазини і наша компанія відкрита для всіх, незалежно від того, звідки вони родом, як вони виглядають, у що вірять або кого люблять», – прокоментували закон в Apple.

У минулому році компанія з Купертіно підтримала федеральний закон про заборону трудової дискримінації за сексуальною орієнтацією та статевою ознакою (Employment Non-discrimination Act), який розглядається в Конгресі США. Компанія закликала американських конгресменів проголосувати за прийняття законопроекту, що забороняє звільняти співробітників у зв'язку з їх нетрадиційною сексуальною орієнтацією, також як і відмовляти гомосексуалістам і лесбіянкам в прийомі на роботу.

Новий нормативний акт в Міссісіпі захищає тих, хто вважає, що шлюб – це союз між одним чоловіком і однією жінкою, що сексуальні відносини повинні бути тільки в рамках таких шлюбів і що вроджена статева приналежність людини не підлягає зміні. Закон дозволить церкві, релігійним і благодійним організаціям, приватному бізнесу не надавати послуги тим, чий спосіб життя суперечить переконанням віруючих людей.

Філ Брайант, коментуючи закон, підкреслив, що він не обмежує будь-які захищені Конституцією права або дії громадян в рамках федерального законодавства або законодавства штату.

У 2015 році в Кентуккі відбувся скандальний судовий процес у відношенні муніципального чиновника Кім Девіса, яка відмовилася, всупереч чинному федеральному закону, реєструвати гей-шлюби. Жінка, що є парафіянкою апостольської християнської церкви, мотивувала свій вчинок релігійними переконаннями. Девіс провела під арештом п'ять днів, конфлікт вирішився після того як її заступники погодилися реєструвати одностатеві шлюби.

В кінці квітня минулого року стало відомо, що власників пекарні Sweet Cakes by Melissa, розташованої в штаті Орегон, оштрафували на: 135 000 доларів за відмову виготовити торт для гей-весілля. Господарі закладу пояснили своє рішення релігійними переконаннями.

В даний час можливість зареєструвати одностатевий союз є у всіх штатах США. 26 червня 2015 року Верховний суд країни скасував заборону на гей-шлюби в 14 штатах, де він ще існував.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Які пристрої підтримуються iOS 10

На одного бійця стало менше. Вчора Apple анонсувала нову мобільну операційну систему iOS 10. Кількість нововведень в ній значна і основний напрямок спрямований на дизайн, поліпшення інтерфейсу і доступність функцій системи стороннім розробникам. Уже сьогодні iOS 10 доступна для встановки авторизованими розробниками, але випробувати можливості нової системи зможуть власники далеко не всіх пристроїв. Список підтримуваних iOS […]

Дослідження: смартфони Apple обійшли мобільники Samsung за рівнем задоволеності покупців

  Організація American Consumer Satisfaction Index (ACSI) опублікувала результати щорічного дослідження рівня задоволеності користувачів різних смартфонів. У самому верху рейтингу розташувалися виробники мобільників, більшість власників яких повідомили, що повністю або частково задоволені ними, внизу списку опинилися ті компанії, користувачі пристроїв яких в більшості своїй частково або навіть повністю не задоволені ними. У загальному підрахунку, без […]

Apple: Попит на iPhone SE опинився вище очікуваного

При підведенні підсумків фінансового кварталу Apple відзначила успіх 4-дюймового iPhone SE, що вийшов в березні цього року. Незважаючи на загальне падіння продажу «яблучних» смартфонів, iPhone SE, на думку Apple, продається дуже добре. Тім Кук навіть заявив, що він в захваті від попиту на новинку, і цей попит, за словами глави Apple, виявився вищим, ніж припускали […]