Якщо у тебе є Mac, ти можеш обійтися без сторонніх редакторів тексту. TextEdit вмонтований в усі версії OS X. Навіть якщо ти живеш в танку останні 5 років, він все одно стоїть на твоєму маці.

Деякі люди думають, що TextEdit – те ж саме, що віндовий «Блокнот». Це не так: є цілий ряд непомітних поверховим поглядом можливостей, які роблять цю програму зручною для вирішення найрізноманітніших завдань, наприклад, в цьому текстовому редакторі можна вести списки справ і створювати книги для iBooks.

До того ж TextEdit має дві очевидні переваги перед іншими "текстовими процесорами":

  • Він доступний на будь-якому Mac за умовчанням;
  • В нього немає зайвих елементів інтерфейсу, які відволікають.

Ось кілька фішок, знання яких допоможе використовувати TextEdit більш ефективно.

1. Збереження у форматі Microsoft Word

Відкриваємо пункт меню Файл -> Зберегти як і вибираємо формат Microsoft Office Word 2007.

2. Експорт PDF

Файл -> Експортувати як PDF.

3. Шаблони пошуку

Натискаємо Command + F і в контекстному меню значка пошуку вибираємо пункт меню Вставити шаблон.

4. Вставка картинок

Щоб вставити картинку в текстовий документ, треба просто перетягнути її з Finder на вікно TextEdit.

5. Перехід на рядок

Натискаємо Command + L і набираємо номер рядка.

6. Формат за зразком

Виділяємо текст з потрібним форматом і натискаємо Alt + Command + С. Потім виділяємо текст, який хочемо відформатувати, і натискаємо Alt + Command + V.

7. Зберігання файлів в iCloud

Всі файли, створені в TextEdit, за замовчуванням зберігаються в iCloud Drive і доступні на всіх пристроях, до яких прив'язаний поточний обліковий запис.

8. Встановлення оптимального масштабу

Для збільшення масштабу натискаємо Command + Shift + ..

А для зменшення  – Command + Shift + ,.

9. Створення списків

Вибираємо пункт меню Формат -> Список, налаштовуємо параметри списку і повертаємося до тексту для введення пунктів.

10. Активні посилання

Набираємо url адресу, виділяємо його текст, натискаємо праву кнопку миші і в контекстному меню вибираємо пункт Створити посилання.

11. JavaScript/AppleScript

Для додатку TextEdit можна писати автоматизації в програмі «Редактор скриптів». Документацію по роботі з цим текстовим редактором на AppleScript і JavaScript можна подивитися через пункт меню Вікно -> Бібліотека -> TextEdit.

12. Automator

TextEdit можна використовувати в Automator. Для цього в колекції є дві дії: Отримати вміст документа TextEdit і Встановити вміст поточного документа TextEdit.

Висновок

Так, TextEdit не такий простий, як здається, і всі ці трюки вельми цікаві, але багато, хто стверджує, що все ж найкращий текстовий редактор для OS X – Sublime Text. Він на порядок зручніше для набору тексту, в ньому є багато чого з перерахованих вище фішок + сотні інших неймовірних можливостей (з коробки або у вигляді плагінів).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Ericsson требует запрета продаж продукции Apple в США

Самая богатая в мире компания Apple опять втянута в судебное разбирательство за нарушение прав на патенты. Документы уже были поданы компанией Ericsson в суд штата Техас, а также в комиссию по торговле США. Некоторые из патентов компании Ericsson, которые имеют отношения к сотовым стандартам 2G, 3G и 4G, играют очень важную роль в гаджетах Apple. […]

Apple инвестирует $ 2 млрд в обанкротившийся GT Advanced Technologies, чтобы создать собственный командный центр

После октябрьского банкротства GT Advanced Technologies, который является ключевым поставщиком сапфирового стекла для iPhone, компания Apple объявила о планах инвестировать в него $ 2 млрд в течение ближайших 30 лет. Завод, находящийся в Месе, штат Аризона, станет главным командным центром для всех дата-центров Apple по всему миру. "Мы гордимся тем, что продолжаем инвестировать в экономику […]

Microsoft начинает создавать мультиплатформенные приложения

Microsoft включается в разработку мультиплатформенных продуктов. По сообщениям сотрудников компании, приложение Cortana будет реализована для платформ от Google и Apple, но сроки выполнения пока неизвестны. Сейчас компания разрабатывает свой виртуальный помощник для Windows 10. Эрик Хорвиц, занимающий должность управляющего директора, подтвердил намерение провести громкий релиз Cortana в четвёртом квартале 2015 года. Пока что, Cortana доступна […]