Злом iPhone став великою проблемою не тільки для ФБР, але й для компанії Apple. Ми знаємо, що інформація, що зберігається в iPhone, дуже добре захищена. Смартфони на Android захопили ринок, вони значно популярніші. Напевно за весь час існування мобільної ОС від Google спецслужбам доводилося зламувати і їх, проте не було чутно про які-небудь скандали. Бути може, справа в тому, що зламуючи смартфони на Android спецслужби прекрасно обходяться без сторонньої допомоги?

Колеги з Mashable постаралися відповісти на одне просте запитання: якби в руках ФБР замість iPhone 5c виявився смартфон під управлінням операційної системи Android, чи було б для них простіше зламати його і отримати потрібну інформацію? Для відповіді на це питання довелося вивчити інформацію про принципи роботи шифрування даних в Android, а також існуючі можливості доступу до даних.

Найпростіші методи злому

Android шифрує дані за допомогою ключа, який генерується на основі даних про пароль блокування і складного коду, який є унікальним для кожного пристрою. Отримати ключ шифрування дуже складно, проте є можливість обійтися без нього.

  • На пристрій може бути встановлено додаток для вилучення інформації. У 2011 році Google віддалено встановила програму, що очищає смартфони, заражені шкідливим ПЗ. Нам невідомо, чи може Google повторити щось подібне з сучасними версіями Android.
  • Багато додатків використовують Backup API в Android. Інформація, яка збережена на сервері, може бути отримана без доступу до пристрою, але все залежить від того, які програми використовували збереження даних на сервер.
  • Багато смартфонів на Android дозволяють зберігати дані на карті пам'яті microSD. Ця інформація може бути розшифрована. Тільки найостанніші версії Android дозволяють убезпечити інформацію на карті пам'яті. Багато додатків, в свою чергу, взагалі не використовують шифрування для даних, що зберігаються на карті пам'яті.
  • Деякі смартфони на Android оснащені сканером відбитків пальців, який може бути обманутий за допомогою копії відбитків власника.
  • Деякі користувачі відкривають root-права для своїх смартфонів. Це серйозно знижує його безпеку, розв'язує руки хакерам.

Якщо ж жоден із зазначених вище методів не доступний, доведеться воювати з кодом блокування і ключем шифрування. Різні смартфони на Android можуть сильно відрізнятися. Деякі з них можуть збільшувати періоди очікування між кожною новою спробою введення пароля, інші можуть видаляти дані після кількох невдалих спроб введення.

Злом паролю

Неможливо розповісти про те, як влаштований захист на кожному Android-смартфоні, виробників і моделей дуже багато. Для своїх експериментів в Mashable використовували Nexus 4 на Android 5.1.1, який був захищений кодом блокування. На смартфоні було включено шифрування даних. Після 40 невдалих спроб введення паролю пристрій видалив дані, проте після кожних 5 невдалих спроб введення воно змушувало чекати не більше 30 секунд.

В кінцевому рахунку пристрій було зламано за допомогою спеціально створеної програми, яка скинула пароль на пристрої, замінивши його новим. Однак немає впевненості в тому, що цей метод спрацює у випадку з будь-яким іншим пристроєм під управлінням Android. Виходить, що у ФБР є шанс зламати Android-смартфон. Шанси збільшуються, якщо взяти до уваги ще один факт.

Спецслужби можуть отримати допомогу

Держава могла зобов'язати Apple зламати iPhone, проте довелося зіткнутися з небажанням Тіма Кука і інженерів компанії займатися цим. Якщо в руки ФБР потрапить смартфон на Android, є ймовірність, що Google погодиться допомогти. Однак, навіть якщо Google відмовиться, спецслужби можуть звернутися до стільникових операторів або виробника смартфону. Кожен смартфон на Android і його програмне забезпечення створені силами кількох компаній, деякі з них можуть виявитися досить поступливими.

Google, стільникові оператори або виробники смартфонів на зразок Samsung і HTC можуть випустити оновлення для конкретного пристрою, версію ОС, яка вирішить проблеми спецслужб. Якщо Apple готова боротися з державою, то стільниковим операторам або іншим виробникам смартфонів це може бути не потрібно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Apple патентує технологію управління пристроями за допомогою погляду і жестів

Днями Бюро патентів і торгових марок США опублікувало інформацію про більш ніж 40 нових патентів компанії Apple. В одному з них було знайдено опис спеціальної системи, яка дозволить дистанційно керувати “яблучною” телевізійноїю приставкою або комп’ютером за допомогою погляду або жесту. Раніше щось подібне хотіла створити компанія Microsoft, однак її проект Kinect не отримав належної популярності. […]

На Apple подали в суд за крадіжку технології зарядки iPhone і iPad

Американська фірма Somaltus LLC подала в суд на компанію Apple. Вона вимагає з корпорації відрахування за незаконне використання технології зарядки акумуляторів iPhone, iPad та інших пристроїв. У Somaltus стверджують, що в гаджетах Apple застосовується система зарядки, патент на яку належить техаській компанії. Йдеться про документ під назвою «Інтегрована сервісна система акумулятора» (Integrated Battery Service System). […]

Kingston представила «найбільшу в світі» USB-флешку об’ємом 2 ТБ

Скільки пам’яті у вашого Mac? 256 ГБ? 512 ГБ? Компанія Kingston представила найбільшу в світі USB-флешку, яка покликана повністю вирішити проблему з нестачею вільного місця. Модель Kingston DataTraveler Ultimate GT випускається в двох варіантах – на 1 і 2 ТБ. Виробник називає їх найбільш ємними USB-флеш-накопичувачами в світі. Зрозуміло, що такий USB-накопичувач не може бути упакований […]