Компанія «Доктор Веб» розповіла про нову небезпеку, що загрожує користувачам мобільних пристроїв на базі Android. Фахівці виявили Android-троян, який для поширення використовує вразливість в одному з відповідальних за роботу з GPS компонентів операційної системи Android.

Троян Android.GPStrack.1.origin маскується в каталогах додатків під програми, які використовують GPS, такі, як навігатори, картографічні сервіси, додатки служб доставки товарів і продуктів харчування. Це дозволяє запросити у користувача доступ до даних GPS-трекера, не викликаючи підозр.

Після установки Android.GPStrack.1.origin звертається до стандартного компоненту операційної системи android.location.LocationManager, призначеному для взаємодії з підсистемою GPS на пристрої. Цей компонент використовує в своїй роботі метод getLastKnownLocation. Якщо GPS-трекер повертає додатку певні географічні координати, зазначена функція дозволяє виконати в пам’яті пристрою довільний код, переданий їй як параметр у вигляді HEX-рядка. В результаті можна запустити на інфікованому гаджеті будь-який код. Вразливість актуальна для всіх версій операційної системи Android починаючи з 4.1.

Android.GPStrack.1.origin відправляє на керуючий сервер інформацію про заражений пристрій, включаючи його модель, версію операційної системи, а також IMEI-ідентифікатор, потім по команді зловмисників завантажує і встановлює в системі інші шкідливі програми.

На даний момент відомо більше двохсот значень географічних координат, здатних викликати спрацьовування троянця. Зокрема, такими координатами є 53 ° 13’18 “пн. ш. 33 ° 26’03 “в. д. – якщо користувач включить GPS-трекер в цій географічній точці, після установки зв’язку з супутниками його пристрій виявиться інфікованим.

Ще більше цікавої інформації читайте тут

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Apple хоче навчити свої гаджети літати

Бюро патентів і торгових марок США опублікувало інформацію про новий патент компанії Apple, в якому описується незвичайний бездротовий зарядний пристрій для iPhone і Apple Watch. Описаний в патенті аксесуар складається з двох основних елементів – левітіруючої підставки і спеціальної провідної котушки. При включенні остання створює електромагнітне поле, яке і піднімає підставку в повітря. У патенті також зазначено, […]

Ера iPhone скінчиться через 5 років?

Всі чудово знають, що сучасні технології весь час удосконалюються, і на зміну одним пристосуванням приходять нові. Багато різноманітних аналітиків насмілюються запропонувати будь-які часові рамки в даному питанні. Проте головний менеджер Huawei прийняв рішення зробити свій аналіз, заявивши, що ера iPhone припинить існування ближче до 2020 року. Але давайте подивимося, чи вистачає у нього для цього […]

Samsung планує почати продаж Galaxy Note 7 одночасно з iPhone 7

Тиждень тому Samsung показала оновлений флагман Galaxy Note 7, головною фічею якого став сканер райдужної оболонки ока. Спочатку південнокорейський виробник планував старт продажу на кінець серпня, але в останній момент змінив рішення. У вільний продаж новинка надійде … 16 вересня. Символічно, але саме цю дату називають офіційним стартом продажу iPhone 7. Таким чином, Samsung вирішила насолити Apple, поставивши […]