Позаду щорічний девелоперський івент Microsoft Build 2016, можна підвести підсумки і розібратися, в якому напрямку буде рухатися софтварний гігант в 2016 році. Пройдемося коротко по десятьох ключових релізах і акцентах (плюс нагадаємо про одну забуту платформу).

1. Боти захоплюють мережу

Різні фікси і баги системи, універсальність для платформ, нові фічі і софт – все це круто і важливо, але в пріоритеті у Microsoft боти. Модулі, що навчаються і спираються на можливості інтелектуального помічника Cortana, здатні взаємодіяти з користувачем. Боти будуть вбудовані в систему, а необхідні API (22 штуки) – доступні розробникам. «Природна мова» спілкування, звичайно ж, стане основною умовою, коли AI досягне такого рівня розвитку, щоб її освоїти.

2. Розробники отримали «bot framework»

Продовжуючи тему, Microsoft випускає інструмент Cortana Intelligence Suite для створення ботів – для абсолютно будь-якого софту, де така функціональність доречна, наприклад, месенджерів Skype або Slack.

3. Асистент Cortana з’явився в Xbox і розширив функціональність

Cortana (побратим і конкурент Siri) тепер доступний в медіприставці Xbox One, голосовими командами можна шукати нові ігри і ділитися порадами з іншими геймерами. У новій версії Windows 10 асистент буде більш глибоко інтегрований в сторонній софт, якщо, звичайно, розробники софту реалізують таку функціональність.

4. У Skype з’являться боти

На перших порах – текстові, а потім і відео-асистенти прийдуть в додаток Skype на всіх платформах. Першопрохідцем буде бот від Microsoft, який стане сполучною ланкою з Cortana, а вже вона допоможе в пошуку інформації та в деяких нескладних операціях. Але не за горами і боти від сторонніх сервісів, наприклад, в форматі листування в реальному часі можна буде замовити піцу або викликати таксі.

5. Windows 10 Anniversary Update влітку

Система стане ще більш «всеохоплючою» – до десктопів, планшетів і мобільних пристроїв приєднаються консоль Xbox і VR-окуляри HoloLens. Втім, цей список може бути розширений за виходом нових девайсів Microsoft. З нових і реально важливих фіч – підтримка біометричних сенсорів. Той же сканер відбитків пальців позбавить від необхідності вводити паролі не тільки при логіні в систему, але і при авторизації на сайтах і в програмах (напевно). А ще …

6. Командний рядок Linux в Windows 10

В Windows 10 з‘явиться інтегрована програмна оболонка bash. Звичайно ж, Linux і раніше можна було запускати під «вікнами», але для цього потрібна настройка віртуальної машини під своєю операційною системою. Тепер же подібні «милиці» більше не потрібні.

Оболонка bash присутня в операційній системі Apple OS X і, за словами досвідчених линуксоїдів, дозволяє запускати там не все, але дуже багато. Таким чином, життя розробників, які пишуть софт під Linux, стане набагато простіше.

Слід визнати, що інтеграція Linux в Windows – крок дуже незвичайний. Його навіть можна назвати історичним з огляду на те, на скільки сильно завзяті лінуксоїди «люблять» операційну систему Microsoft. Втім, раніше ця «любов» була взаємною. Так, Стів Балмер, колишній ексцентричний генеральний директор Microsoft, відкрито називав Linux «раковою пухлиною, яка вражає в плані інтелектуальної власності все, до чого торкається».

7. Більше можливостей рукописного введення

Родина інструментів Ink Workspace зроблять використання стилусів в парі з Windows 10 зручнішим і продуктивним. Операційка буде визначати тип написаного або намальованого, пропонуючи розпізнати текст, забезпечити зображення корисними позначками (на кшталт відстанню між зазначеними об’єктами на карті) або створенням нагадування чи дзвінка, якщо в замальовці є дати або згадані люди з адресної книги. Плюс з’явиться електронна лінійка.

8. Максимально універсальні додатки

У Windows 10 з’явиться більше універсальних програм. До Facebook, Instagram і Twitter приєднується Starbucks, а незабаром варто чекати Uber, Vine, Bank of America і WWE. Збільшиться список доступних розробникам інструментів, головний з яких – конвертер просто додатків під Windows в універсальні додатки. Компанія стверджує, що він впорається з 16 млн. існуючих розробок. Також був показаний інструмент Xamarin (цей стартап Microsoft придбала за кілька тижнів до презентації Build 2016), здатний швидко перетворювати код додатків для сумісності з платформами Windows, iOS і Android.

9. Ігри і там, і тут. І Xbox

Універсальність торкнулася гри. Тепер портування старих win32 тайтлів на Windows 10 стає простою справою, що компанія і продемонструвала на прикладі Age of Empires II HD. Той же автоматизований процес застосуємо і до The Witcher 3. Ігри будуть підтримувати основні фічі Windows 10 на кшталт Live Tiles і Notifications.

Нові тайтли виходитимуть одночасно на двох платформах, перші ластівки: Forza, Quantum Break і Killer Instinct. Xbox One можна використовувати для розробки ігор і додатків. А ще Microsoft має намір запустити уніфіковані магазини софту для PC і Xbox.

10. HoloLens пішли в світ. Але не зовсім

Амбіційний VR-аксесуар Microsoft HoloLens сьогодні вирушає до розробників. Заодно з ботами, цьому напрямку компанія має намір приділити багато уваги. Першим додатком для HoloLens стало Galaxy Explorer, що дозволяє зануритися в космічний простір і керувати ним за допомогою жестів. Також були показані медичні, дослідницькі та навчальні VR-програми.

11. І ні слова про Windows 10 на смартфонах

Під час івенту тільки один раз засвітився смартфон на Windows 10, демонструючи можливості бота в Skype. Але на цьому все. Ні планів з розвитку мобільної системи, ні тим більше конкретних нововведень в ОС в 2016 році. Цей напрямок не в пріоритеті для Microsoft, ніяких надій на підкорення мобільного ринку на даний момент у неї немає.

Ще більше цікавої інформації читайте тут

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

12 фішок TextEdit. Office більше не потрібен

Якщо у тебе є Mac, ти можеш обійтися без сторонніх редакторів тексту. TextEdit вмонтований в усі версії OS X. Навіть якщо ти живеш в танку останні 5 років, він все одно стоїть на твоєму маці. Деякі люди думають, що TextEdit – те ж саме, що віндовий «Блокнот». Це не так: є цілий ряд непомітних поверховим […]

Оновлений iPad Pro засвітився на фото

Нічого не зрозуміло. Ми вже не раз бачили різного роду «витоки» iPhone 7, настала пора і для другого покоління iPad Pro. Вчора в мережі були опубліковані дві фотографії майбутнього iPad Pro 2 з 12,9-дюймовим екраном, який повинен вийти цієї осені. Передбачається, що на зображеннях демонструється прототип пристрою, тому що в ньому встановлено всього 12 ГБ пам’яті. […]

Як створюється один з головних компонентів iPhone 5

За що ми любимо iPhone? У кожного, мабуть, свою відповідь на це питання. Але ніхто не стане сперечатися, що смартфон від Apple – результат злагодженої роботи десятків підрозділів, які розробляють унікальні комплектуючі. Всі ми знаємо Джоні Айва, Крейга Федеріго – ці топ-менеджери Apple відповідають за дизайн і операційні системи відповідно. Але про одну важливу фігуру […]