Стрімінгова компанія Spotify отримала позику в розмірі $ 1 млрд на розвиток сервісу. Більшу частину грошей надали хедж-фонд Dragoneer Investment Groop і приватна інвестфірма TPG. Операція завершиться 3 квітня 2016, після чого Spotify фактично потрапляє в боргове рабство до інвесторів, зобов’язуючись виплачувати понад $ 50 млн річних і до того ж продавати свої акції по великим знижкам.

Гарантійним фундаментом служить знижка в розмірі 20% при покупці акцій Spotify незважаючи на їх ціну. У разі не проведення IPO до 2017 року, знижка буде зростати на 2,5% кожні півроку, поки акції сервісу не вийдуть на біржовий ринок. Щорічна виплата по позиці складе 5%, збільшуючись на 1% до визначеної межі в 10%, або ж до моменту проведення IPO. Мінімальні -виплати оцінюються в $ 50млн, максимальні – $ 100 млн. Період продажу паперів акціонерами скорочений до 90 днів після дати проведення IPO замість звичайних 180.

Ткі жорсткі умови обумовлені серйозним конкурентом в особі компанії Apple – самої добре фінансованої компанії в історії.

Більшість людей не знайомі з поняттям стрімінгового сервісу і політика компанії буде спрямована на популяризацію даного продукту. Так само Spotify необхідно налагодити відносини з лейблами, щоб мати можливість підписати ексклюзивні контракти. При достатньому інвестуванні Spotify потенційно можуть придбати інші музичні компанії, такі як SoundCloud і Pandora.

У червні 2015 року обіг Spotify оцінювався в $ 8,5 млрд. З моменту створення сервісу в жовтні 2008 року кількість платних передплатників зросла до 30 млн осіб. Крім веб-версії доступні спеціальні додатки для Windows, OS X, Linux, в також мобільні додатки для пристроїв на iOS, Windows Mobile, Windows Phone, BlackBerry і інших. Для нових користувачів існує безкоштовна місячна підписка. По закінченню місяця користувачеві доведеться переглядати і прослуховувати рекламу в додатку. Платна підписка забезпечить відсутність реклами, завантаження музики та доступ до неї в офлайн режимі. Загальна кількість користувачів на кінець 2015 року, з огляду на безкоштовних користувачів налічувала понад 75 млн.

Коментарів про угоду від самої компанії Spotify поки не послідувало.

Ще більше цікавої інформації можна прочитати тут

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Антена бездротового зв’язку, що зробить відмову від кабельного телебачення ще більш заманливою

WatchAir – це спроба заново винайти телевізійну антену з урахуванням вимог сучасної епохи, використовуючи для цього комплект додатків, які ведуть потокову передачу телевізійного контенту на різні пристрої, включаючи смартфони, з додатковою можливістю для запису телевізійних програм. У компанії EPICT заявили, що антена WatchAir, яка не вимагає для роботи підключення до телевізора, може передавати в потоковому […]

macOS Sierra вийде в середині жовтня

Можна з упевненістю стверджувати, що фінальний реліз мобільної операційної системи iOS 10 відбудеться або одночасно, або відразу після анонсу iPhone 7, тобто в першій декаді вересня. А ось з настільною macOS Sierra ясності поки немає. Оглядач видання Computer World Крег Крейзер вирішив пов’язати терміни виходу macOS Sierra з графіком появи бета-версій цієї ОС і прийшов до висновку, […]

Сканер райдужної оболонки ока може з’явитися в iPhone вже в наступному році

Чутки про те, що компанія Apple планує вбудувати в свої мобільні пристрої сканер райдужної оболонки ока, з’явилися в мережі вже досить давно. Як відзначали джерела ресурсу DigiTimes, новий сканер повинен був з’явитися в iPhone не раніше 2018 року. Однак якщо вірити китайському сайту MoneyDJ, то випробувати нововведення користувачі зможуть вже в наступному році. Натяк на […]