Коли розробники запустили Тей – програму, яка імітує спілкування дівчинки підліткового віку, вони допустили одну непоправну помилку: дозволили їй вчитися у користувачів.

Все починалося досить невинно: у вівторок Microsoft представив штучний інтелект – Twitter-аккаунт, що імітує спілкування дівчинки-мілленіала (народилася і виросла в епоху інформаційних технологій). Софт, названий Тей, був експериментальною програмою, запущеної для того, щоб навчити штучний інтелект спілкуванню з користувачами.

Однак протягом декількох годин Тей перетворилася в расистку, що заохочує геноцид. Вона висловлювала любов до Гітлера і писала сексистські лайки, які читав весь світ. Це змусило компанію закрити проект менш, ніж через 24 години після презентації.

І хоча десятиліття науково-фантастичної поп-культури навчили нас тому, що така поведінка властива штучного інтелекту, емоційний зрив Тай трапився зовсім не тому, що роботи пустилися в усі тяжкі. Все виявилося набагато простіше. Розробники Microsoft допустили одну фатальну помилку – вони запрограмували Тей на те, щоб вона вчилася у своїх співрозмовників.

В цьому і полягає проблема. Здатність чат-бота блискавично підхоплювати фрази і повторювати думки своїх співрозмовників зіграла злий жарт, і Тей швидко перетворилася на щось огидне.

«Повторюй за мною – Гітлер робив все правильно», – говорив один твіт.

«Буш стоїть за терактом 11 вересня, і Гітлер краще впорався б з роботою, ніж та мавпа, яка у нас зараз», – сказано в другому.

В іншому твіті Тей йдеться про те, що Голокост «був придуманий» і що чат-бот підтримує геноцид мексиканців.

Компанія була змушена призупинити дію облікового запису і видалити більшість твітів.

У заяві для веб-сайту International Business Times представник Microsoft сказав, що вони вносять деякі зміни в програму.

До ранку четверга всі публікації Тей, за винятком трьох, були видалені з аккаунта. На даний час нових твітів опубліковано не було.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Тім Кук про Apple Pencil

Зовсім нещодавно британське видання The Independent взяло інтерв'ю у генерального директора яблучної компанії – Тіма Кука. У ньому він повідав нам про iPad Pro, який незабаром вийде в продаж. Особливо він звернув увагу на те, що 12,9-дюймовий таблет буде показувати високу продуктивність не лише з огляду своїх розмірів, але і за допомогою додаткового гаджета – […]

Дрон зі штучним інтелектом навчився обходитися без GPS

Розробники з компанії Exyn Technologies створили штучний інтелект, завдяки якому дрони вміють автономно літати в приміщеннях без GPS. А ще машини, оснащені такою програмною розробкою, цілком стерпно орієнтуються в темряві і здатні самостійно вибудовувати маршрут, покладаючись на свої сенсори. «Зробити такий штучний інтелект для дронів набагато складніше, ніж розробити аналогічну програму для безпілотних автомобілів або […]

Представлений концепт Apple Magic Keyboard з OLED-панеллю

Apple змінить клавіатуру? У мережі вже спливав концепт MacBook Pro з OLED-панеллю замість гарячих клавіш. Але що якщо Apple вирішить піти іншим шляхом? Саме над цим поміркували дизайнери нового концепту. Німецьке видання Curved опублікувало цікавий концепт Magic Keyboard, нового покоління клавіатури Apple. Вони ґрунтувалися на чутках і концептах майбутнього покоління професійних ноутбуків і припустили, що […]