За даними The Information, Apple планує розробку та виробництво власних серверів для зберігання даних. Керівництво компанії вважає, що сервера від сторонніх постачальників перехоплюються АНБ під час доставки поштою. На них нібито встановлюють жучки або спеціальне ПЗ для зчитування даних і стеження за діями Apple.

«В американській компанії давно підозрюють, що сервери, які фірма замовляє у своїх звичайних постачальників, перехопили під час доставки. На них якась третя сторона встановила додаткові чіпи і програми. Так до серверів було отримано несанкціонований доступ », – повідомляє людина, що володіє достовірною інформацією.

У якийсь момент Apple навіть зобов’язала постачальників робити фото кожної материнської плати і супроводжувати кожен чіп пояснювальною запискою про його функціях. Збірка власних серверів на основі розроблених і зроблених особисто Apple материнських плат допомогла б компанії захиститися від несанкціонованої стеження.
З публікації на The Information

Також джерело відзначило, що навіть в великій технологічній компанії керівництво не зможе просвітити рентгеном кожен комп’ютер і гаджет, щоб переконатися, що в них немає чужорідних чіпів, жучків або програм. Тоді як всі хочуть бути впевнені в повному захисті своїх корпоративних і призначених для користувача даних.

Агентство національної безпеки США вже запрацювало собі недобру славу, пов’язану саме з прихованою стеженням. Це не раз підтверджував колишній співробітник організації Едвард Сноуден.

Неясно, коли саме в Apple почали підозрювати АНБ в незаконному «снупінге». Схоже, що ця новина не стала сюрпризом, з урахуванням скандалу з компанією Cisco, що стався ще в 2014 році. Навіть Сноуден підтвердив, що АНБ регулярно встановлювала пристрої для перехоплення даних в обладнання, що поставляється Cisco її клієнтам.

Плани на створення Apple своїх власних серверів цілком збігаються з рішенням про перехід на фірмові хмарні платформи. Само собою, для реалізації такого проекту потрібний особливий захист всієї внутрішньої інформації і призначених для користувача даних, а й над цим компанія веде активну роботу.


Технологічні гіганти Google, Amazon, Microsoft і Facebook вже давно користуються тільки власними серверами. Зараз Apple базує свої хмарні сервіси на платформах Amazon Web Services, Azure від Microsoft і з недавнього часу – на Google Cloud Platform.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Sacai для Apple Watch: японський бренд випустив колекцію браслетів зі шкіри та сталі

Відомий японський бренд Sacai об'єднався з Apple: світу явили нову колекцію модних браслетів для Apple Watch. Apple Watch обзавівся ретро браслетом: ланцюжки з шкіряними вставками «під алігатора», які були в моді в 80-ті, тепер стануть доступні тільки в деяких магазинах азіатського бренду, а також в паризькому універмазі Colette. Не забуваємо про приставку «люкс». Раз вже одяг Sacai […]

Інженер Hyperloop One: літаючі автомобілі з’являться через п’ять років

Космічний інженер Пітер Діамантідіс, фахівець, який працює над створенням транспортної Системи проектування нового покоління Hyperloop One, розповів виданню Buisness Insider, що в даний момент відразу кілька компаній зайняті розробкою літаючих автомобілів. За словами Пітера, вже через два-три роки в США з’являться перші осудні прототипи таких автомобілів і персональних дронів, здатних перевозити пасажирів. Америки інженер не […]

Apple в iOS 11 повністю відмовиться від підтримки 32-бітних додатків

Apple почала випускати 64-бітові пристрої три роки тому, проте перевага нової процесорної архітектури актуальна тільки, якщо її підтримають розробники програмного забезпечення. На початку 2015 року купертінівці зобов’язали творців ПЗ перейти на 64 біти. Щоб підштовхнути розробників, Apple додала в iOS 10.1 спеціальне попередження про уповільнення пристрою, яке з’являється при запуску 32-бітних програм. У iOS 11, судячи […]