Як говориться в звітах Apple, найпопулярнішим «рідним» додатком на iOS є Нотатки. Корпорація відноситься до цього максимально серйозно і з кожним оновленням системи додає в програму нові функції. У iOS 9.3 прийшов час приватності і Apple додала в Нотатки захист паролем.

Тепер інформація, яку ви записуєте в документах може бути закрита або текстовим паролем, або Touch ID. Увага! Для всіх дій, про які ми напишемо нижче тобі знадобиться iOS 9.3.

Важливо пам’ятати, що перший рядок використовується в нотатках для назви. Вона відображається в списку заміток незалежно від того, заблоковані дані чи ні.

Отже, які замітки можуть бути захищені паролем:

Нотатки в iCloud
Нотатки, які зберігаються локально на пристрої
Нотатки, які містять зображення, веб-сторінки, малюнки і карти
У той же час, є категорії заміток, які неможливо захистити паролем:

Нотатки, в яких є PDF файли, аудіо, відео, або документи з офісного пакету Mac (Pages, Numbers і Keynote)
Нотатки на сторонніх сервісах зберігання (Yahoo, Google)
Якщо намагатися поставити пароль на подібний файл, то система видасть помилку. Включити пароль можна двома шляхами – через Налаштування і через Нотатки. Почнемо з першого варіанту.

Як налаштувати пароль через Налаштування:

1) Перейди по шляху Настройкі➙Заметкі➙Пароль
2) Введи відповідний пароль, повтори і не забудь про підказкою. У якийсь момент вона допоможе згадати забуту комбінацію
3) За бажанням включи Touch ID

Для настройки пароля відразу через Нотатки:

1) Будучи в замітці, натисни на кнопку шеринга
2) Вибери опцію «Заблокувати замітку»
3) Введи відповідний пароль, повтори і не забудь про підказкою. Знову ж, Touch ID.

Зверни увагу! Підказка, яку ти собі залишаєш – єдина надія згадати пароль. Apple ніяк не допоможе відновити заблокований документ. Твій пароль знаєш тільки ти і тільки ти маєш доступ до нотаток.

Крім того, Apple не передбачила можливості поставити індивідуальний пароль на кожен файл. Відповідно, при введенні пароля все замітки стають активними, поки ти їх не блокуєш або НЕ гасиш екран смартфона.

Для того, щоб заблокувати замітку:

Перейди в меню шеринга (кнопка в правому верхньому куті)
Вибери «Заблокувати замітку»
Введи пароль (або Touch ID)
Тепер поруч з кнопкою шеринга з’явиться замок. Він відкритий, поки на нього не натиснути або поки не заблокується екран. Важливо! При блокуванні однієї замітки, «закриваються» всі файли, на яких є пароль. І навпаки, розблокування теж працює відразу на всіх.

У той же час, якщо ти видалив пароль (для видалення використовуй той же шлях, що і для створення. Але тільки через Налаштування), то він залишиться на старих нотатках і буде працювати вже для кожної окремо. А саме, розблокування однієї не відкриє інші.

Є можливість поставити різні паролі на замітки. Для цього після створення однієї блокованої замітки скинь пароль і створи новий. В такому випадку замітки не будуть відкриватися разом і будуть заблоковані різними комбінаціями. Але що цікаво, якщо при створення пароля вдруге ти включиш Touch ID, то він буде працювати для всіх нотаток. При помилку введення старого пароля, система запропонує тобі апнуть його на новий ..

Якщо у тебе багато заміток з паролем, то для блокування з меню Apple прилаштувала кнопку внизу екрану.

Для того, щоб поміняти пароль, прийдеться заходити в Налаштування. Це стосується і скидання пароля. До того ж, варто звернути увагу, що зміна пароля вимикає Touch ID.

Забирається блокування точно так же, як і ставиться – через меню шеринга. Замість кнопки «Заблокувати замітку» там буде іконка «прибрати пароль».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Користувачі скаржаться на шипіння iPhone 7 і 7 Plus

У мережі розгорається черговий скандал, головними героями якого стали смартфони iPhone 7 і 7 Plus, які щойно з’явилися в продажу. Власники новеньких «сімок» звернули увагу на дивний шиплячий звук, який смартфони видають під високим навантаженням. Ролики, на яких відображено це шипіння, масово з’являються в мережі. Ось деякі з них. Шипіння iPhone 7/7 Plus добре чутно […]

Розробник активував темну тему оформлення в iOS 10

На конференції для розробників WWDC 2016 нам показали темний режим інтерфейсу для Apple TV, хоча користувачі iPhone і iPad розраховували побачити аналогічну можливість в iOS 10. Судячи з усього, Apple передбачила довгоочікувану функцію і для мобільної операційної системи. Чергове підтвердження цьому знайшли незалежні розробники.   Запустивши бета-версію iOS 10 в емуляторі Xcode, розробник Ендрю Вік […]

Apple не знає точної статистики власного додатка

Новинна програма News, що стала однією з стандартних в iOS 9, призначається для читання новин від великих світових ЗМІ. Виданню Wall Street Journal стало відомо, що з моменту запуску програми новин і до теперішнього моменту статистика News викликає багато питань не тільки у ресурсів які надають новини, а й у самої Apple. Зараз співпрацею з компанією […]