iOS 9.3 нарешті вийшла, і тепер більшість власників мобільних пристроїв від Apple можуть познайомитися з режимом Night Shift, який повинен зберегти наш сон від негативного впливу планшетів і смартфонів, які ми використовуємо в ліжку. Наскільки це дійсно може допомогти? Для того, щоб розібратися в цій проблемі, колеги з Business Insider звернулися до фахівців.

Чому так шкідливо дивитися в екран смартфона або планшета, лежачи в ліжку? Їх екрани, як і екран телевізора, світяться холодним синім кольором. Це світло негативно впливає на виробництво організмом мелатоніну, ключового гормону, який мозок використовує для підготовки до сну. Дивитися в яскраві сяючі екрани – це зовсім не те, що слід робити, готуючись до сну.

Apple вирішила цю проблему за допомогою режиму Night Shift, який автоматично змінює синій колір (який ми отримуємо від сонця вдень) на червоний (більше властивий для заходів). Але чи може це дійсно допомогти? На це питання відповів професор школи медицини і член Американської академії медицини сну Радж Дасгупта.

Речі, які допомагають спати, Радж Дасгупта називає хорошою гігієною сну. Хороша гігієна сну налаштовує на те, щоб в моменти, коли ви не можете заснути, ви піднімалися з ліжка і робили що-небудь розслаблююче, наприклад, читали книгу. Сьогодні, коли ми не можемо заснути, ми тягнемося до смартфону, починаємо скролити і свайпати.

Це було шкідливо для сну. Чи залишається це шкідливим з появою режиму Night Shift? Радж Дасгупта вважає, що залишається. Бути може, ми вирішили проблему з виробленням мелатоніну, але залишається ще кілька проблем.

По-перше, поява режиму Night Shift може сприйматися власниками iPhone як заохочення використання смартфона або планшета в ліжку. Однак для підтримки гарної гігієни сну слід відмовитися від речей, що відволікають ваш мозок. Фахівці навіть рекомендують не перебувати в ліжку і в спальні довше 20 хвилин, якщо ви не спите. З цієї причини Радж Дасгупта називає додатки для поліпшення сну «палицею з двома кінцями». З одного боку, вони допомагають вам стежити за сном і працювати над поліпшенням його якості, з іншого боку – вони змушують вас використовувати смартфон перед сном.

По-друге, те, що відбувається на екрані смартфона, відволікає наш мозок значно більше, ніж художня книга. Повідомлення, стрічки соціальних мереж, ігри та інше порушують наш спокій, а спокій – це саме те, що потрібно нам перед сном. З цієї причини багато фахівців рекомендують за годину перед сном повністю відмовитися від використання електронних пристроїв. Це, звичайно, дуже складно для багатьох, але це набагато корисніше, ніж використання режиму Night Shift.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Хакери зробили джейлбрейк iPhone 7 на iOS 10.1.1

Хакер Люка Тодескі, відомий в Мережі під ніком Qwertyoruiopz, здійснив джейлбрейк iPhone 7 на iOS 10.1.1. Раніше хакер продемонстрував злом iPhone 7 під управлінням iOS 10.0.1. «Обновив свої інструменти, щоб вони працювали і на iOS 10.1», – написав розробник в своєму мікроблозі. До повідомлення він доклав фотографію смартфону з індексом iPhone9,3 (iPhone 7) і операційною […]

Молодша модель 9,7-дюймового iPad Pro буде коштувати $ 599

Профільний ресурс 9to5Mac розповів чергову порцію подробиць про підготовлюваний до виходу 9,7-дюймовому планшеті iPad Pro. За словами джерел, на які посилається 9to5Mac, ціна на “маленький” iPad Pro стартує з $ 599 за базову конфігурацію з підтримкою тільки Wi-Fi і 32 ГБ вбудованої флеш-пам’яті. Також буде запропонована версія з 128 ГБ пам’яті і підтримкою LTE. Як […]

Додаток Google Wallet відтепер дозволяє відправляти перекази за номером телефона

Нова версія додатку Google Wallet для пристроїв на базі операційних систем iOS та Android дозволяє переводити гроші друзям, родичам та іншим користувачам. Причому, для цього не обов’язково знати номер рахунку, реквізити банку або ж адресу електронної пошти отримувача. За допомогою Google Wallet можна перераховувати кошти будь-яким користувачам з адресної книги. Все, що для цього потрібно […]