Існує міф про багатозадачність в iOS, який з давніх-давен мусується серед власників iPhone і iPad. Нібито додатки в панелі багатозадачності iOS весь час активні і уповільнюють роботу, забивають пам’ять і витрачають заряд батареї пристрою. «Експерти» радять для поліпшення продуктивності і збільшення часу автономної роботи девайсів видаляти вручну ці самі програми. Сьогодні головний розробник iOS Крейг Федеріго спростував подібні заяви.

Читача 9to5Mac на ім’я Калеб зацікавив цей аспект роботи iOS і він вирішив звернутися з ним безпосередньо до Apple. Причому своє питання він спрямував не кому-небудь, а главі компанії Тіму Куку.

«Привіт, Тім. Як часто ти закриваєш додатки в панелі багатозадачності iOS і чи потрібно це робити для економії заряду батареї? Просто хочу, щоб ти зупинив цю суперечку! ».

Керівництво Apple не часто веде переписку з рядовими користувачами “яблучних” гаджетів. Проте, це буває і подібні відповіді можна розглядати як офіційну позицію компанії. На запитання читача відповів старший віце-президент Apple по програмному забезпеченню Крейг Федеріго.

«Привіт, Калеб. Я знаю, що ти питав Тіма, але я можу вставити свої п’ять копійок.
Ні і ще раз ні », – відповів Федеріго.

Треба сказати, що панель багатозадачності iPhone і iPad містить не список активних додатків, а тільки перелік останніх запущених програм. ОС інтелектуально керує завданнями, самостійно вивантажуючи або «ставлячи на паузу» активні процеси.

Коли користувач натискає кнопку Home, активна програма перемикається в фоновий режим роботи. Більшість завдань через кілька секунд після цього переходять в призупинене стан. Перший технічний нюанс полягає в тому, що призупинений додаток залишається в пам’яті пристрою. Це зроблено для того, щоб воно могло продовжити роботу швидше, якщо користувач вирішить до нього повернутися. При цьому вона не використовує ресурси процесора і батарею.

Можна припустити, що якщо програма знаходиться в пам’яті, то її потрібно видалити звідти для звільнення ресурсів. Насправді, iOS робить це самостійно. Якщо в ОС є призупинений додаток і користувач запускає ресурсномістке ПО, наприклад складну тривимірну гру, iOS сама вивантажує з пам’яті припинену програму і переміщує її в вихідний стан. Іншими словами вона буде повністю вилучена з ОЗУ і запущена з нуля при наступному запуску.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Рекламодавці розривають контракт з найбільш відомим відеоблогером через скандал

Disney Maker Studios і YouTube закрили спільні проекти з найбільш високооплачуваним відеоблогером Феліксом Чельбергом, більш відомим як PewDiePie, пише The Verge. Причиною цього стали його ролики, в яких містилися ознаки антисемітизму. В одному зі свіжих відео PewDiePie продемонстрував двох жителів Індії, які тримають в руках плакат з написом «Смерть євреям». Блогер найняв їх через інтернет […]

Покупка Beats Music – это только первый шаг в истории про то, как Apple укрепляется в музыкальном бизнесе

Амбиции Apple в музыкальной индустрии выходят далеко за рамки конкуренции с такими сервисами как Spotify и Pandora. По сути, приобретение Beats Music – это первый шаг на пути капитальной переработки iTunes. Пока что в Apple обсуждают цену подписки к предстоящему музыкальному сервису, намереваясь уменьшить ежемесячный платеж Beats в $ 9,99. Компания полагает, что клиентская база […]

Apple Watch Series 2: які з компонентів оновила Apple

З кожним днем така категорія пристроїв як смарт-годинники стає все розумнішою, практичнішою і функціональнішою. Тиждень тому Apple анонсувала нове покоління Apple Watch. За запевненням компанії модельна лінійка Series 2 стала набагато швидшою, не боїться занурення на глибину до 50 метрів і отримала довгоочікуваний GPS-модуль, перетворившись в повністю автономний пристрій. Ресурс iFixit придбав новинку в числі перших […]