Apple виявилася втягнута в черговий судовий розгляд. На цей раз, що дивно, не були порушені питання порушення прав інтелектуальної власності. Італійська правозахисна організація Altroconsumo поскаржилася, що Apple протягом останніх років продає iPhone і iPad з декларованими 16 ГБ вбудованої флеш-пам’яті, тоді як на ділі користувачам доступно до 40% менше.

У колективному позові стверджується, що обсяг вбудованої пам’яті, реально доступний користувачеві, в придбаних ними 16-гігабайтну версіях iPhone і iPad виявляється набагато менше заявленого виробником через «ненажерливості» операційної системи. Позивачі зазначають, що компанії Apple і Samsung вказують обсяг пам’яті, який знаходиться на пристроях спочатку, але на ділі програмне забезпечення «з’їдає» значну частину простору, значно скорочуючи обсяг реально доступної користувачеві пам’яті.

«З цієї причини ми вирішили подати груповий позов. Ми вважаємо, що Apple і Samsung слід відшкодувати гроші споживачам, які придбали продукцію і виявили, що обсяг пам’яті на пристроях не відповідає заявленому. У вас є смартфон або планшет Apple або Samsung? Вкажіть модель і ви дізнаєтеся, на відшкодування якої суми ви можете розраховувати в рамках колективного позову. Ми оцінюємо штраф в сумі до 304 євро залежно від пристрою », – йдеться в заяві Altroconsumo.

Відповідно до позовом, аналогічна ситуація спостерігається і на гаджетах Samsung. Причому різниця між заявленим і реальним обсягом пам’яті, доступним «з коробки» на південнокорейських пристроях, варіюється в межах від 30 до 50%. «Спотворення і недомовки оманливі і вводять в оману, оскільки в них опускаються істотні факти, які можуть вплинути на вибір середньостатистичного споживача при покупці продуктів Apple і Samsung», – кажуть позивачі.

У позові, якому присвоєно статус колективного, присутні звинувачення в намірі до переходу на платні тарифи хмарних сервісів для зберігання фотографій і інших даних, а також проблеми з оновленням операційної системи. У випадку з Apple ситуація ускладнюється відсутністю можливості розширення вбудованої пам’яті за допомогою карти пам’яті – «яблучна» компанія звичайно не оснащує свої мобільні пристрої слотами для карти пам’яті.

Apple не в перший раз звинувачується в подібному. Наприклад, в 2007 році проти компанії був поданий позов за те, що в рекламі 8-гігабайтних плеєрів iPod Nano не повідомлялось, що користувачеві доступно лише 7,45 ГБ (на 7,5% менше). У 2015 році група користувачів подала в суд на неї за те, що вона не повідомляла про обсяги пам’яті, необхідних для установки чергових оновлень iOS 8. Але, між іншим, проблема часто буває куди серйозніше: наприклад, Microsoft звинувачувалася в тому, що користувачі базових версій Surface могли розпоряджатися лише половиною накопичувача через значного обсягу ОС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Розумний пристрій, що управляє сном і навчає медитації

Компанія IHome, відома створенням Bluetooth дзеркал заднього виду, колонок, захищених від різних погодних умов, і цілої колекції різних багатообіцяючих розумних домашніх гаджетів, заявляє, що може вирішити всі проблеми, пов’язані зі сном. Їх розробка Zenergy – це нова лінійка будильників, що світяться, і які синхронізуються з вашим біологічним ритмом, щоб підказати, коли необхідно лягти спати, і […]

Night Shift дійсно корисний для сну? Відповідають фахівці

iOS 9.3 нарешті вийшла, і тепер більшість власників мобільних пристроїв від Apple можуть познайомитися з режимом Night Shift, який повинен зберегти наш сон від негативного впливу планшетів і смартфонів, які ми використовуємо в ліжку. Наскільки це дійсно може допомогти? Для того, щоб розібратися в цій проблемі, колеги з Business Insider звернулися до фахівців. Чому так […]

Apple поделилась обновлением iOS 8.1

Руководство компании Apple заявило о выходе апгрейда, предназначенного для собственной многофункциональной оболочки iOS 8.1. Главной особенностью обновления является возможность оперирования текстовыми и мультимедийными сообщениями при помощи стационарного устройства или планшетного ПК, к которым подключен смартфон. Помимо этого, на американской территории объявлен запуск мобильной платежной системы Apple Pay, получившей поддержку со стороны международных (MasterCard, Visa) и […]