Верховний суд США відмовився розглядати подану Apple апеляцію на винесений раніше вердикт про визнання її винною в змові з метою завищення цін на електронні книги.

Таким чином, попереднє рішення суду залишається в силі: Apple доведеться виконати взяті на себе зобов’язання і виплатити $ 400 млн споживачам, яким було завдано збитків в результаті її дій, $ 20 млн – владі штатів, де вони живуть, а також $ 30 млн – за судові витрати .

У 2013 році суд в Нью-Йорку визнав Apple винною в ціновій змові з метою завищення вартості електронних книг. Позов проти компанії був поданий Мін’юстом США і представниками споживачів з більш ніж 30 штатів.

За даними прокуратури, в 2009 році Apple переконала п’ять найбільших видавництв США – Penguin Publishers, MacMillan, Hachette Book Group, HarperCollins і Simon & Schuster – в тому, що вона зможе забезпечити більш високі ціни на ринку електронних книг і підірвати монополію компанії Amazon. До того моменту остання контролювала 90% ринку, продаючи новинки і бестселери для свого пристрою Kindle всього за $ 9,99. Amazon викуповувала права у видавництв відразу на кілька творів і встановлювала на них власні ціни, які нерідко були демпінговими.

За даними слідства, видавництвам не подобалась цінова політика Amazon. Можливість підвищити ціни їм надала Apple, яка готувала в той час до випуску на ринок планшетний комп’ютер iPad з функцією читання електронних книг. Ця компанія і видавництва уклали угоду, згідно з яким власники інтелектуальної власності могли самі виставляти ціни на книги, а продавала їх Apple стягувала зі споживачів додатково 30%. В результаті середня вартість книг піднялася з $ 9,99 до $ 14,99.

Спочатку мін’юст висунув звинувачення в змові і порушенні антимонопольного законодавства також фігуруючим в справі книжковим видавництвам, проте всі вони згодом досягли з владою позасудової угоди і виплатили в цілому $ 164 млн штрафу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Alpine випустила першу автомобільну мультимедійну систему з підтримкою бездротового CarPlay

Alpine анонсувала цифровий медіаресівер iLX-107, який створений спеціально для роботи з бездротовою версією автомобільної технології Apple CarPlay. 7-дюймовий головний пристрій, як повідомляється, є першим у своєму роді з такою можливістю. На початку 2015 року в бета-версії iOS 8.3 була виявлена нова функція для управління бездротовою версією інтерфейсу CarPlay. Тоді з’ясувалося, що в Купертіно ведуть розробку […]

Разработчики подготовят 100 тысяч приложений для Apple Watch до старта продаж

Первые 100 разработчиков уже получили тестовые модели часов Apple Watch для подготовки приложений. Уже к апрелю текущего года все пользователи получат много полезных и интересных приложений. Аналитик Трип Кодерти сообщает, что до момента запуска смарт-часов в продажу разработчики успеют подготовить более 100 тысяч приложений.  Многие разработчики успели оценить удобство навигации часов Apple Watch при помощи […]

Synergy Research: кількість гіпермасштабних дата-центрів в світі досягла трьохсот

Згідно з даними дослідження Synergy Research Group, сумарне число гіпермасштабних центрів обробки даних, що використовуються для роботи хмарних сервісів і надання доступу до різних онлайн-ресурсів, розгорнутих по всьому світу, досягла 300. У 2016 році великі інтернет-компанії, в тому числі, Amazon, Google і Alibaba, ввели в експлуатацію нові дата-центри. Найбільша їх частка очікувано доводиться на США […]