Верховний суд США відмовився розглядати подану Apple апеляцію на винесений раніше вердикт про визнання її винною в змові з метою завищення цін на електронні книги.

Таким чином, попереднє рішення суду залишається в силі: Apple доведеться виконати взяті на себе зобов’язання і виплатити $ 400 млн споживачам, яким було завдано збитків в результаті її дій, $ 20 млн – владі штатів, де вони живуть, а також $ 30 млн – за судові витрати .

У 2013 році суд в Нью-Йорку визнав Apple винною в ціновій змові з метою завищення вартості електронних книг. Позов проти компанії був поданий Мін’юстом США і представниками споживачів з більш ніж 30 штатів.

За даними прокуратури, в 2009 році Apple переконала п’ять найбільших видавництв США – Penguin Publishers, MacMillan, Hachette Book Group, HarperCollins і Simon & Schuster – в тому, що вона зможе забезпечити більш високі ціни на ринку електронних книг і підірвати монополію компанії Amazon. До того моменту остання контролювала 90% ринку, продаючи новинки і бестселери для свого пристрою Kindle всього за $ 9,99. Amazon викуповувала права у видавництв відразу на кілька творів і встановлювала на них власні ціни, які нерідко були демпінговими.

За даними слідства, видавництвам не подобалась цінова політика Amazon. Можливість підвищити ціни їм надала Apple, яка готувала в той час до випуску на ринок планшетний комп’ютер iPad з функцією читання електронних книг. Ця компанія і видавництва уклали угоду, згідно з яким власники інтелектуальної власності могли самі виставляти ціни на книги, а продавала їх Apple стягувала зі споживачів додатково 30%. В результаті середня вартість книг піднялася з $ 9,99 до $ 14,99.

Спочатку мін’юст висунув звинувачення в змові і порушенні антимонопольного законодавства також фігуруючим в справі книжковим видавництвам, проте всі вони згодом досягли з владою позасудової угоди і виплатили в цілому $ 164 млн штрафу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Міжнародний маркетплейс репетиторів Preply залучив $ 1,3 млн інвестицій

Міжнародна освітня платформа Preply, про яку ми вже писали раніше, залучила $ 1,3 млн інвестицій в обмін на акції компанії і тепер підготувалася до виходу на нові ринки. У раунді взяли участь європейські венчурні фонди і ангельські інвестори. Очолили seed-раунд інвестори Маріуш Гралевскі (DocPlanner, Польща), Пшемислав Гацек (Grupa Pracuj, Польща) та Артур Коста (Booking.com, 2003-2012 […]

Даёшь YouTube для детей!?

Теперь YouTube послужит не только для взрослым, но и детям. Недавно Google выпустила YouTube Kids кроссплатформенный детский видео-сервис. Пока что установка возможна только на территории США, но на Андроиде можно сделать всё с помощью APK-файла.  Все видеоролики разделены на 4 группы: мультфильмы, музыка, развитие и обучение. В YouTube Kids присутствуют значительные изменения от его оригинальной […]

Facebook запустив функцію Live-трансляцій

Марк Цукерберг прийшов з доброю звісткою: тепер Facebook офіційно отримав Live-відеотрансляцію, а це означає, що з будь-якої точки світу можна вести відеоконференцію, «збиратися компанією» і вести переговори в режимі реального часу. У режимі бета-тестування Facebook Live був запущений ще в грудні минулого року, але довгий час залишався доступним лише обмеженому числу користувачів. Сам засновник соціальної мережі […]