Кожного вересня на екрані за умовним Тімом Куком з’являються ціни на нові iPhone. Непідготовлених вони можуть шокувати – $ 199, $ 99 або навіть $ 0. Мрія, а не ціна. Але знаючі тему розуміють, що тут йде мова про так званих “залоченним” iPhone. Чи чекати подібне смачне пропозицію у нас? Ні.

Все впирається в ціну на зв’язок. У західних країнах (та й на Сході), оператори субсидують покупку iPhone абонентом. Як це буває? Оператор підписує контракт, викуповуючи частину трубок під себе. Платить за це певну суму і чекає дати виходу смартфона. У день старту продажів абонент приходить в магазин оператора і купує уподобаний їм iPhone, припустимо, за $ 199. У той же момент, він підписує контракт з оператором, вибираючи потрібний йому абонентський план на певну кількість років.

Фактично ти підписуєш папір, який зобов’язує виплатити оператору певну суму (очевидно, так). Розглянемо це на прикладі Британії і Vodafone.

Абонент приходить до оператора і купує iPhone Rose Gold на 16 GB. В Apple Store подібна покупка обійшлася б в £ 549. У магазині оператора ти вибираєш тариф (в нашому випадку це крутий Red 10GB) і отримуєш чек. За сам телефон сплачуєш £ 9 – це одноразовий платіж. Крім того, ти зобов’язуєшся протягом 24 місяців виплачувати абонплату в £ 54, за які отримуєш безлімітні дзвінки та смс, а також 10 ГБ інтернету.

Залежно від ціни тарифу одноразовий платіж змінюється – він може скласти від £ 9 до £ 329 (в залежності від періоду 12-24 місяці).

У нашому випадку ти виплатиш за 2 роки £ 1305 (54 * 32 + 9). Є сенс порівняти це з варіантом, коли ти купуєш телефон, а потім окремо укладаєш контракт. Без iPhone вартість обраного нами тарифу становить £ 32. Відповідно, 2 роки використання тарифу укупі з телефоном обійдуться в £ 1317, що аж на 12 фунтів дорожче.

У чому ж вигода оператора? Він закуповує телефони оптом і дешевше (прибуток) і отримує абонента як мінімум на 2 роки (стабільний фінансовий результат). Крім того, користувач за час користування тарифом може витратити додаткових грошей на акції та послуги. Vodafone UK задоволений.

Що ж у нас? Візьмемо того ж оператора. Формально, для створення “бандла” компанія повинна приплюсувати вартість iPhonе до ціни контракту за 2 роки. І скинути сотню-другу гривень.

Це складно: 22649 грн за iPhone Rose Gold на 16 GB, плюс 150 грн місячної абонплати. Разом отримуємо тисяча сімдесят дві гривні на місяць, які користувач повинен виплачувати оператору, щоб той відбив витрати на телефон і зв’язок. Крім того, тут не враховані дзвінки на інші мережі, яких немає в Британії, але є у нас.

Чи багато є абонентів, які погодяться в 10 разів підвищити місячну абонплату замість покупки iPhone відразу? Сумніваюся. А оператору витрачатися на партію з 100 штук немає сенсу. Ось і відповідь на питання, чому у нас немає таких контрактних телефонів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

«Яндекс.Перекладач» навчився розпізнавати текст на зображеннях

Веб-версія сервісу «Яндекс.Перекладач» тепер може аналізувати і розпізнавати текст на різних зображеннях: фотографіях, малюнках, графіках, відсканованих документах тощо. Перекладач розпізнає текст на зображенні за допомогою машинного інтелекту. Сервіс добре справляється навіть в непростих випадках, наприклад, якщо текст зображений під кутом або розтягнутий. Тому, щоб розпізнати друковану статтю або інструкцію, необов’язково шукати сканер або намагатися зробити ідеально рівну […]

Як змінити швидкість натискання кнопки Home

Ви вже стикалися з тим, що кнопка Home не завжди спрацьовує так, як того хотілося? Особливо легко це помітити при повторному натисканні два або три рази. Це може бути викликано тим, що пристрій перевантажено або тим, що Ви натискаєте на кнопку занадто повільно, і пристрій не встигає правильно все зрозуміти. Але це можна виправити за […]

GAMES. Трейлер Samorost 3 від майстрів з Amanita Design

Amanita Design далеко не перший раз готує щось по-справжньому чарівне, вражаючи гравців силою уяви. Хто пам'ятає, за плечима цих чеських розробників такі імениті продукти, як Machinarium і Botanicula, а в недалекому майбутньому нас чекає ще й Samorost 3 – новий проект, над яким в даний момент працює команда Amanita Design. Samorost 3 – третя частина […]