Лазери європейського супутника Aelous почали використовувати для прогнозу погоди. Це допоможе поліпшити короткострокові прогнози – на найближчі 1-3 дні.

Дані європейського супутника Aelous для вимірювання швидкості вітру почали використовувати для оперативних прогнозів погоди. Пристрій стежить за напрямом і швидкістю вітру за допомогою ультрафіолетового випромінюваннйя, вловлюючи віддзеркалення світла в міру того, як розсіюбться молекули і частинки, що переносяться по повітрю.

Європейський центр з прогнозу погоди вже робив попередні висновки, спираючись на ці дан й тепер підтвердив, що вони надійні для повсякденного використання. Британська організація, розташована в Редінгу, тепер вносить ці дані в свої цифрові моделі, які прогнозують погоду на 1-3 дні вперед.

У 2020 році Meteo France і DWD (Німеччина) також почнуть використовувати дані супутника. Дослідники з США проводять імітаційне моделювання для оцінки переваг такого методу прогнозування.

Дані дослідників про вітер завжди відрізнялись. Зазвичай їх отримували за допомогою анемометрів, метеорологічних куль і літаків. При цьому супутники, які також можуть передати дані про рух вітру, виходили з того, в який бік летять хмари або яку нерівність можна спостерігати на морі.

Однак дослідники відзначають, що це обмежені показники, які говорять про те, що відбувається в певних місцях або на певній висоті. Aeolus збирає дані про вітер по всій Землі до стратосфери, в просторі, висотою 30 км.

Європейське космічне агентство (ESA) запустило супутник Aeolus в серпні 2018 року, підготовка до місії йшла 16 років. Супутник спочатку пройшов тримісячний тестовий період, по його завершенню фахівці почали аналізувати отримані дані про вітри і складати на їх основі моделі і карти.

Коментарі закриті.

Поділитися

Foxconn запускає масштабне виробництво OLED-екранів

Придбання Sharp піде на користь iPhone. Про плани тайваньського виробника електроніки Foxconn придбати контрольний пакет акції компанії Sharp Corp. говорять вже не перший рік. Декілька днів тому глави компаній уклали угоду і до Foxconn відійшов контрольний пакет акцій на суму в $3,5 млрд. Четверта частина суми Foxconn Technology Group перерахувала відразу після підписання договору. Своє […]

Foxconn відкриє завод для створення прототипів Apple-пристроїв

Ще кілька років тому компанія Apple була одним з найбільш таємничих виробників, про новинки якої найчастіше практично нічого не було відомо до самої презентації. Сьогодні ж інформація про прийдешні “яблучні” пристрої розкривається задовго до офіційного анонсу. У мережі з’являються “шпигунські” фотографії і креслення, інсайдери “зливають” інформацію, а найчастіше зовнішній вигляд нових девайсів розкривають виробники чохлів та […]

Almost Impossible! Аркада в стилі ретро

Almost Impossible! Аркада в стилі ретро По-справжньому затягуючий платформер в App Store велика рідкість. Серед собі подібних Almost Impossible! виділяється своєю оманливою простотою і мінімалістичністю у всіх ігрових складових. Гравцям не пропонується здійснювати ніяких налаштувань. Навчання азам гри теж не потрібно розібратися зможе кожен і за лічені секунди. Варто тільки запуститися саундтреку, як стає зрозуміло, що занудьгувати не […]