Лазери європейського супутника Aelous почали використовувати для прогнозу погоди. Це допоможе поліпшити короткострокові прогнози – на найближчі 1-3 дні.

Дані європейського супутника Aelous для вимірювання швидкості вітру почали використовувати для оперативних прогнозів погоди. Пристрій стежить за напрямом і швидкістю вітру за допомогою ультрафіолетового випромінюваннйя, вловлюючи віддзеркалення світла в міру того, як розсіюбться молекули і частинки, що переносяться по повітрю.

Європейський центр з прогнозу погоди вже робив попередні висновки, спираючись на ці дан й тепер підтвердив, що вони надійні для повсякденного використання. Британська організація, розташована в Редінгу, тепер вносить ці дані в свої цифрові моделі, які прогнозують погоду на 1-3 дні вперед.

У 2020 році Meteo France і DWD (Німеччина) також почнуть використовувати дані супутника. Дослідники з США проводять імітаційне моделювання для оцінки переваг такого методу прогнозування.

Дані дослідників про вітер завжди відрізнялись. Зазвичай їх отримували за допомогою анемометрів, метеорологічних куль і літаків. При цьому супутники, які також можуть передати дані про рух вітру, виходили з того, в який бік летять хмари або яку нерівність можна спостерігати на морі.

Однак дослідники відзначають, що це обмежені показники, які говорять про те, що відбувається в певних місцях або на певній висоті. Aeolus збирає дані про вітер по всій Землі до стратосфери, в просторі, висотою 30 км.

Європейське космічне агентство (ESA) запустило супутник Aeolus в серпні 2018 року, підготовка до місії йшла 16 років. Супутник спочатку пройшов тримісячний тестовий період, по його завершенню фахівці почали аналізувати отримані дані про вітри і складати на їх основі моделі і карти.

Коментарі закриті.

Поділитися

Java повинна померти

Підтримки плагіна Java не буде вже в наступній версії комплекту розробника ПЗ на мові Java, Java Development Kit 9 і у середовищі Java Runtime Environment (тобто, в черговому релізі Java SE). Про це компанія Oracle офіційно повідомила в своєму блозі. Розробникам пропонують звернути увагу на альтернативні інструменти начебто Java Web Start. Причиною такого рішення стала […]

Apple Watch

Впервые после смерти Стива Джобса на презентации компании Apple была использована фраза «One more thing…». Зрители в зале и за экранами компьютеров сразу поняли: речь не про обновление для Apple TV. Тим Кук должен был показать что-то полностью новое.  Показал.     Пока еще не совсем понятно, как правильно называются новые часы: то ли просто Watch, то […]

ЗМІ: TSMC вже передала у виробництво 10-нм процесори Apple A11 для iPhone 7s

Останнім часом часто доводиться чути про зсув термінів освоєння нових технологічних процесів, особливо якщо мова йде про діяльність корпорації Intel. Принцип «тік-так» хоч і не відправлений на смітник, але піддається серйозному переосмисленню. «Закон Мура» перестає бути тією догмою, на яку Intel спирається в своєму «ліографічному прогресі», але при цьому корпорація не втрачає надії повернути даний емпіричний […]