Лазери європейського супутника Aelous почали використовувати для прогнозу погоди. Це допоможе поліпшити короткострокові прогнози – на найближчі 1-3 дні.

Дані європейського супутника Aelous для вимірювання швидкості вітру почали використовувати для оперативних прогнозів погоди. Пристрій стежить за напрямом і швидкістю вітру за допомогою ультрафіолетового випромінюваннйя, вловлюючи віддзеркалення світла в міру того, як розсіюбться молекули і частинки, що переносяться по повітрю.

Європейський центр з прогнозу погоди вже робив попередні висновки, спираючись на ці дан й тепер підтвердив, що вони надійні для повсякденного використання. Британська організація, розташована в Редінгу, тепер вносить ці дані в свої цифрові моделі, які прогнозують погоду на 1-3 дні вперед.

У 2020 році Meteo France і DWD (Німеччина) також почнуть використовувати дані супутника. Дослідники з США проводять імітаційне моделювання для оцінки переваг такого методу прогнозування.

Дані дослідників про вітер завжди відрізнялись. Зазвичай їх отримували за допомогою анемометрів, метеорологічних куль і літаків. При цьому супутники, які також можуть передати дані про рух вітру, виходили з того, в який бік летять хмари або яку нерівність можна спостерігати на морі.

Однак дослідники відзначають, що це обмежені показники, які говорять про те, що відбувається в певних місцях або на певній висоті. Aeolus збирає дані про вітер по всій Землі до стратосфери, в просторі, висотою 30 км.

Європейське космічне агентство (ESA) запустило супутник Aeolus в серпні 2018 року, підготовка до місії йшла 16 років. Супутник спочатку пройшов тримісячний тестовий період, по його завершенню фахівці почали аналізувати отримані дані про вітри і складати на їх основі моделі і карти.

Коментарі закриті.

Поділитися

Як відкалібрувати батарею MacBook

Акумулятори MacBook не вічні, тому вимагають особливого догляду за собою. Якщо хочеш продовжити життя батареї пристрою, то потрібно регулярно проводити калібрування – якраз про це я сьогодні і розповім. Apple сама рекомендує калібрувати батареї своїх пристроїв, адже ця процедура допомагає виправити різні помилки, які виникають між цифровою схемою контроля і батареєю. Якщо довгий час не проводити калібрування, […]

Весела прогулянка по Китайському ринку електроніки

Не кожен прилад з логотипом яблучка виготовлено в Каліфорнії. Зате велика кількість з них зроблена в Китаї. Видання Еспозіто з 9to5Mac зробило декілька придбань на ринку китайської електроніки. Вони купували тільки прилади з логотипом Apple або схожі на iPhone, але при цьому намагалися витрачати на них мінімум грошей. По-перше, на тому ринку придбали різноманітні аксесуари […]

Інцидент з палінням в компанії Foxconn

Як повідомляє видання Ekd, Террі Гоу, який є директором компанії Foxconn Technology Group, одного з найбільших контрактних виробників на нашій планеті і основного партнера Apple, кілька днів тому був ображений робочими свого ж підприємства за прохання не палити в недозволеному місці. У китайських і тайваньських соціальних мережах набирає популярність відеозапис, де видно, що Гоу просить […]