Проблема фальсифікації існує тисячоліття. Джордж Вазарі – автор знаменитих «Життєписів найбільш знаменитих живописців, скульпторів і зодчих», розповів про дивний випадок підробки від самого Мікеланджело Буонарроті. Правда, стався він на самому початку кар’єри знаменитого майстра. Виліпивши статую «Сплячий купідон», молодий і заповзятливий скульптор таємно відвіз її далеко за місто і закопав у землю. Через деякий час він «випадково» виявив «пам’ятник старовини» і вельми вдало його продав.

Сьогодні фальсифікація творів мистецтва – це ціла наука і теж свого роду розділ мистецтва. Адже шахраї в будь-якому випадку є талановитими художниками, раз вони здатні відтворити творчу манеру визнаного генія. Найпростіше копіювати роботи сучасних майстрів – відпадає необхідність «старіють» полотна, адже експерти сьогодні озброєні безліччю технічних пристосувань і способів для точного датування. Однак і фальсифікатори не ликом шиті. У тому випадку, якщо картини видаються за старовинні, витонченість їх просто захоплює. Ось тільки деякі способи з цього арсеналу:

– Використання старовинних полотен. Для того щоб полотно і підрамник не викликали в експертів сумнівів, купуються не надто цінні картини цього ж періоду. Шар фарби ретельно зчищається, і на його історичну основу пишеться новий шедевр, вже від відомого майстра.

– Ретельний підбір складу фарб, відповідного епосі. Справа в тому, що фарби з плином часу дуже сильно змінювалися від повністю натуральних до синтетичних. Справжні фальсифікатори не лінуються точно з’ясовувати, якими саме барвниками користувався той чи інший художник і дуже точно це відтворюють. Іноді вдається роздобути художні матеріали потрібного періоду, але в разі найстаріших картин фарби доводиться виготовляти вручну з природних матеріалів точно так же, як це робили художники.

Старовинні фарби XIX століття

– Уважне вивчення манери художника. Крім візуального ефекту картина повинна мати ознаки «руки майстра». Довжина і структура мазка, особливості начерку (сучасні методи дослідження дають можливість побачити картину пошарово). Так, наприклад, відомо, що Айвазовський проводив вугіллям як мінімум 2 лінії горизонту – зустрічі неба з морем і зміни відтінку, а Верещагін часто малював картини по сітці зі своїх же начерків. Хоча найчастіше сітка під картиною є ознакою підробки – до ери цифрового друку вона використовувалася для отримання точної копії контурів.

– Состаріваніє картини. Тут в хід йдуть спеціальні печі. Новодел нагрівається до певної температури, після чого він покривається мережею тріщин-кракелюр, що додають картині достовірність. Для ще більшої переконливості майстри обману можуть навіть відтворювати пил, яка за століття повинна осісти в цих тріщинах. Роль «вікових відкладень» виконує китайська туш. Її спочатку наносять на вже состаренную картину, а потім змивають. Кракелюри залишаються заповненими «штучним пилом».

Крім унікальної технічності фальсифікатори придумую різноманітні схеми і сценарії «впровадження» на ринок продукту своєї діяльності. Це також вимагає неймовірної фантазії і майстерності, тепер уже іншого роду. Тому способів цього виду шахрайства існує безліч.

Замовити гарну репродукцію можна за цим посиланням – https://art-holst.com.ua/

Підробка відомих картин

Створення точної копії картини також вимагає величезної майстерності і таланту

Цей, найвідоміший спосіб обману, на сьогоднішній день є далеко не найпопулярнішим, так як завдяки загальної інформатизації стало легше простежити долю кожної картини. Проте, цей ринок все одно процвітає. Одними з найбільш часто підробляють вважаються майстра російського авангарду. Крім того, користуються популярністю у фальсифікаторів творіння Сальвадора Далі, Вінсента ван Гога, Огюста Ренуара, Клода Моне, Поля Сезанна, Франца Марка, Густава Клімта і Поля Гогена.

Найзнаменитіший фальсифікатор в кінематографі – Шарль Бонні з фільму «Як вкрасти мільйон»

Створення нових картин в стилі відомого художника

Для подібних підробок потрібно зовсім унікальне майстерність і, звичайно, величезний талант. Крім створення невідомого шедевру в авторській манері, від фальсифікаторів в даному випадку потрібно переконлива легенда для свого дітища. Для цього навіть вносяться зміни в архівні дані і історичні джерела, іноді підкуповують родичі художників. Подібні зусилля в разі успіху окупаються величезними прибутками.

Мабуть, найвідоміший приклад такого шахрайства – картина «Христос в Еммаус», написана під Вермеєра співвітчизником великого художника. Хан ван Мергерен зумів видати кілька своїх полотен за невідомі раніше полотна знаменитого голландця і навіть продати їх самому Герінгу (справа відбувалася в середині XX століття).

«Христос в Еммаус» – нібито невідома робота Яна Вермеєра

Кінець цієї історії навіть злегка комічний. Майстерність фальсифікатора було настільки велике, що викриття, можливо, ніколи б його і не наздогнало, якби не збіг обставин. У травні 1945 року Мергерена заарештували і звинуватили в колабораціонізмі. Щоб уникнути суворого покарання, він змушений був зізнатися, що підробляв полотна і таким чином не співпрацював з нацистами, а обманював їх. Для перевірки його навіть змусили написати ще одну картину, і він створив новий шедевр «Ісус серед книжників». В результаті геній підробки відсидів один рік за фальсифікацію.

За цим посиланням можна замовити гарні репродукції

«Розкрутка» вигаданого художника

Цей дуже своєрідний спосіб шахрайства придумала в 70-х роках XX століття австралійка Елізабет Дурень. Незважаючи на забавну прізвище, дівчина проявила неабияку винахідливість і справжнє чуття. Скориставшись зростаючим інтересом до стилю «наївного мистецтва», вона створила фігуру екзотичного художника-аборигена, генія з глибинки. Афера мала величезний успіх, але була розкрита через недостатньо ретельного опрацювання і невдалого вибору головної дійової особи. Найнятий нею абориген підходящої зовнішності виявився алкоголіком і не зміг переконливо зіграти свою роль.

Коментарі закриті.

Поділитися

HTC відкладає запуск «розумних» годинників до виходу Apple Watch 2

Автор витоків Еван Бласс, більш відомий в Мережі як @evleaks, повідомив про перенесення дати релізу «розумних» годинників HTC. Пристрій вийде на ринок в один час з Apple Watch другого покоління. Публіка побачить новинку Halfbeak восени цього року, стверджує Бласс. HTC вже повідомляла пресі кілька разів, що готується ось-ось випустити власний "розумний" хронометр. Останній раз журналістам […]

Денвер проводит выставку патентов Стива Джобса

Стив Джобс – великий изобретатель нашего времени. Его уникальными разработками сегодня пользуются миллионы различных людей во всем мире. Этот основатель Apple вместе со своими сотрудниками, произвел многие запатентованные изобретения, которые применяются сейчас в серийных продуктах компании. При желании ознакомления с патентами Стива Джобса можно отправиться в Денвере, где проходит их специализированная выставка. Эта выставка называется […]

Перша партія iPhone 7 і iPhone 7 Plus відправлена ​​з Китаю

З Китаю відправлено першу партію новітніх флагманських смартфонів Apple для доставки тим покупцям, які встигнуть залишити попередні замовлення раніше за інших і зможуть отримати iPhone 7 і iPhone 7 Plus в день офіційного запуску комунікаторів. За даними видання Sina, перша партія вагою 46,7 тонн, що складається з 84 700 смартфонів Apple, була відправлена в п’ятницю, […]