Проблема фальсифікації існує тисячоліття. Джордж Вазарі – автор знаменитих «Життєписів найбільш знаменитих живописців, скульпторів і зодчих», розповів про дивний випадок підробки від самого Мікеланджело Буонарроті. Правда, стався він на самому початку кар’єри знаменитого майстра. Виліпивши статую «Сплячий купідон», молодий і заповзятливий скульптор таємно відвіз її далеко за місто і закопав у землю. Через деякий час він «випадково» виявив «пам’ятник старовини» і вельми вдало його продав.

Сьогодні фальсифікація творів мистецтва – це ціла наука і теж свого роду розділ мистецтва. Адже шахраї в будь-якому випадку є талановитими художниками, раз вони здатні відтворити творчу манеру визнаного генія. Найпростіше копіювати роботи сучасних майстрів – відпадає необхідність «старіють» полотна, адже експерти сьогодні озброєні безліччю технічних пристосувань і способів для точного датування. Однак і фальсифікатори не ликом шиті. У тому випадку, якщо картини видаються за старовинні, витонченість їх просто захоплює. Ось тільки деякі способи з цього арсеналу:

– Використання старовинних полотен. Для того щоб полотно і підрамник не викликали в експертів сумнівів, купуються не надто цінні картини цього ж періоду. Шар фарби ретельно зчищається, і на його історичну основу пишеться новий шедевр, вже від відомого майстра.

– Ретельний підбір складу фарб, відповідного епосі. Справа в тому, що фарби з плином часу дуже сильно змінювалися від повністю натуральних до синтетичних. Справжні фальсифікатори не лінуються точно з’ясовувати, якими саме барвниками користувався той чи інший художник і дуже точно це відтворюють. Іноді вдається роздобути художні матеріали потрібного періоду, але в разі найстаріших картин фарби доводиться виготовляти вручну з природних матеріалів точно так же, як це робили художники.

Старовинні фарби XIX століття

– Уважне вивчення манери художника. Крім візуального ефекту картина повинна мати ознаки «руки майстра». Довжина і структура мазка, особливості начерку (сучасні методи дослідження дають можливість побачити картину пошарово). Так, наприклад, відомо, що Айвазовський проводив вугіллям як мінімум 2 лінії горизонту – зустрічі неба з морем і зміни відтінку, а Верещагін часто малював картини по сітці зі своїх же начерків. Хоча найчастіше сітка під картиною є ознакою підробки – до ери цифрового друку вона використовувалася для отримання точної копії контурів.

– Состаріваніє картини. Тут в хід йдуть спеціальні печі. Новодел нагрівається до певної температури, після чого він покривається мережею тріщин-кракелюр, що додають картині достовірність. Для ще більшої переконливості майстри обману можуть навіть відтворювати пил, яка за століття повинна осісти в цих тріщинах. Роль «вікових відкладень» виконує китайська туш. Її спочатку наносять на вже состаренную картину, а потім змивають. Кракелюри залишаються заповненими «штучним пилом».

Крім унікальної технічності фальсифікатори придумую різноманітні схеми і сценарії «впровадження» на ринок продукту своєї діяльності. Це також вимагає неймовірної фантазії і майстерності, тепер уже іншого роду. Тому способів цього виду шахрайства існує безліч.

Замовити гарну репродукцію можна за цим посиланням – https://art-holst.com.ua/

Підробка відомих картин

Створення точної копії картини також вимагає величезної майстерності і таланту

Цей, найвідоміший спосіб обману, на сьогоднішній день є далеко не найпопулярнішим, так як завдяки загальної інформатизації стало легше простежити долю кожної картини. Проте, цей ринок все одно процвітає. Одними з найбільш часто підробляють вважаються майстра російського авангарду. Крім того, користуються популярністю у фальсифікаторів творіння Сальвадора Далі, Вінсента ван Гога, Огюста Ренуара, Клода Моне, Поля Сезанна, Франца Марка, Густава Клімта і Поля Гогена.

Найзнаменитіший фальсифікатор в кінематографі – Шарль Бонні з фільму «Як вкрасти мільйон»

Створення нових картин в стилі відомого художника

Для подібних підробок потрібно зовсім унікальне майстерність і, звичайно, величезний талант. Крім створення невідомого шедевру в авторській манері, від фальсифікаторів в даному випадку потрібно переконлива легенда для свого дітища. Для цього навіть вносяться зміни в архівні дані і історичні джерела, іноді підкуповують родичі художників. Подібні зусилля в разі успіху окупаються величезними прибутками.

Мабуть, найвідоміший приклад такого шахрайства – картина «Христос в Еммаус», написана під Вермеєра співвітчизником великого художника. Хан ван Мергерен зумів видати кілька своїх полотен за невідомі раніше полотна знаменитого голландця і навіть продати їх самому Герінгу (справа відбувалася в середині XX століття).

«Христос в Еммаус» – нібито невідома робота Яна Вермеєра

Кінець цієї історії навіть злегка комічний. Майстерність фальсифікатора було настільки велике, що викриття, можливо, ніколи б його і не наздогнало, якби не збіг обставин. У травні 1945 року Мергерена заарештували і звинуватили в колабораціонізмі. Щоб уникнути суворого покарання, він змушений був зізнатися, що підробляв полотна і таким чином не співпрацював з нацистами, а обманював їх. Для перевірки його навіть змусили написати ще одну картину, і він створив новий шедевр «Ісус серед книжників». В результаті геній підробки відсидів один рік за фальсифікацію.

За цим посиланням можна замовити гарні репродукції

«Розкрутка» вигаданого художника

Цей дуже своєрідний спосіб шахрайства придумала в 70-х роках XX століття австралійка Елізабет Дурень. Незважаючи на забавну прізвище, дівчина проявила неабияку винахідливість і справжнє чуття. Скориставшись зростаючим інтересом до стилю «наївного мистецтва», вона створила фігуру екзотичного художника-аборигена, генія з глибинки. Афера мала величезний успіх, але була розкрита через недостатньо ретельного опрацювання і невдалого вибору головної дійової особи. Найнятий нею абориген підходящої зовнішності виявився алкоголіком і не зміг переконливо зіграти свою роль.

Коментарі закрито.

Поділитися

GAMES. Metal Slug Defense

Игра Metal Slug, которая является брендом японской корпорации Nazca Corporation, снова посетила нашу мобильную платформу. На прошлой неделе в свет вышло приложение Metal Slug Defense. Отмечено, что данная новинка не является просто портом дефендереа Metal Slug Death Defense на iOS. Metal Slug Defense – это новое игровое приложение, представляющее собой реверсивный дефендер. В общей сложности […]

GM і Lyft протестують безпілотні електротаксі на дорогах загального користування

Автогігант General Motors і сервіс Lyft (конкурент Uber) протягом найближчого року мають намір почати випробування на дорогах загального користування самоуправляючі таксі. Йдеться про спеціально модифіковані електричні автомобілі Bolt. Такі машини зможуть долати на одній зарядці блоку акумуляторних батарей відстань понад 320 км. Сервіс OnStar 4G LTE дозволить перетворити транспортний засіб у безпровідну точку доступу Wi-Fi. […]

На Android запустили Counter-Strike 1.6

У культовий командний шутер 2000-них тепер можна грати на смартфоні.  Розробник Алібек Омаров, який вже має досвід портування старих ігор на мобільні пристрої, переніс хіт 13-річної давності на сучасні смартфони і планшети. Автору довелося розробити спеціальний інтерфейс для управління на сенсорному екрані. У підсумку вийшло більш-менш нормальний додаток. Сумніваюся, що подібне рішення буде користуватися великим інтересом. Фанати […]