Компанія Positive Technologies повідомляє про те, що кількість логічних атак на банкомати із застосуванням шкідливого програмного забезпечення в Європі в 2016 році зросла на 287% в порівнянні з попереднім роком.

Оприлюднені дані були отримані в ході дослідження шкідника GreenDispenser. Про цей троян вперше стало відомо в 2015 році після атак на банкомати в Мексиці. Потім крадіжки із застосуванням даної програми були зафіксовані в країнах Східної Європи.

Розслідування показало, що зловмисники отримували доступ в сервісну зону банкомату для установки GreenDispenser. Після цього злочинці за допомогою трояна знімали з банкомату гроші. GreenDispenser розрахований тільки на видачу грошей, а не на крадіжку даних банківських карт, тому, щоб звичайні власники карток не зняли гроші до приходу шахрая, на екрані відображалося повідомлення про те, що банкомат тимчасово не працює. Збиток від діяльності GreenDispenser в 2015-2016 роках склав як мінімум 180 тисяч доларів США.

Експерти відзначають, що збиток тільки від однієї логічної атаки на банкомат в Європі в середньому становить 8434 доларів. У нинішньому році, за прогнозами фахівців, кількість атак на банкомати і власне банки виросте на 30%.

«Через подібність налаштувань банкоматів зловмисники можуть використовувати одне і те ж шкідливе ПЗ для атак на банкомати по всьому світу. Останнім часом ми спостерігаємо вже неприхований інтерес в учасників кіберзлочинних форумів до теми ATM, в тому числі до технологій, що використовуються в розробці троянів. У зв’язку з цим ми прогнозуємо сплеск розробок нових шкідливих програм для атак на банкомати і інфраструктуру управління банкоматами», – повідомляє Positive Technologies.

Коментарі закрито.

Поділитися

BlackBerry Privacy Shade затемнить екран смартфона щоб уникнути сторонніх поглядів

BlackBerry не тільки продовжує жити в мобільному сегменті зусиллями китайської TCL, що анонсувала в ході виставки MWC 2017 смартфон KEYone, а й випускати корисний софт для прихильників тотальної конфіденційності. Забезпечити захист персональної інформації від небажаних поглядів візьметься мобільний додаток Privacy Shade, переваги якого зможуть оцінити власники смартфонів BlackBerry під управлінням ОС Android. Алгоритм BlackBerry Privacy […]

Наиболее значимые люди в бизнесе: Тим Кук второй

Уже совсем скоро нам всем предстоит готовиться к новогодним праздникам. Для аналитиков же конец года – это возможность подвести итоги деловой активности и составить прогнозы на предстоящий период. Так, на текущей неделе журнал Fortune выпустил в свет номер, посвященный значимым персонам бизнес-среды. Наиболее влиятельной личностью оказался соучредитель и генеральный директор Google Ларри Пейдж. Глава «яблочной» […]

iPhone 6s за рік втратив в ціні 22%, Samsung Galaxy S7 за чотири місяці подешевшав майже на 30%

Сьогодні смартфони є практично у кожної людини, багато хто не уявляє життя без цього пристрою. Однак, як і більшість високотехнологічних гаджетів, телефони з часом застарівають. З виходом нових, більш сучасних моделей смартфони стрімко втрачають в ціні. Як з’ясував Джин Манстер з Piper Jaffray, вартість вживаних iPhone довше тримається на більш високому рівні, ніж ціни на […]