Багато хто називає графен матеріалом майбутнього, адже він володіє безліччю унікальних властивостей. Але у графена є й істотний недолік: виробляти його в великих кількостях все ще дуже дорого. І недавно дослідники з університету Райс представили лазерну технологію виробництва графену (laser-induced grapheme, скорочено LIG), в якій в якості сировини використовується звичайна деревина.

У новій технології застосовується світло промислового лазера, налаштованого певним чином. Весь процес проходить при кімнатній температурі всередині герметичної камери, в якій відсутнє повітря. Відсутність кисню перешкоджає горінню деревини, а тиск і параметри лазера призводять до того, що на поверхні дерева утворюється «графенову плівка».

Вчені університету Райс зупинили свій вибір на деревині не випадково, так як вона багата на лігнінову целюлозу. З 2014 року експерти вибирали вид дерева і зупинили свій вибір на сосновій деревині, так як в ній вміст лігніну целюлози найбільш високий. Крім того, вчені помітили, що зміна потужності лазера впливає на якість одержуваного графену. Найкраща якість матеріалу виходить при потужності промислового лазера в 70% від початкової.

Використовуючи новий метод, фахівці виготовили дослідні зразки електродів, що використовуються для розщеплення води на кисень і водень, а також графенові суперконденсатори, здатні накопичувати велику кількість енергії. Рукуан Йе з університету Райс розповів:

«На наші графенові електроди LIG для збільшення ефективності їх роботи були нанесені шари сполук кобальту, фосфору, нікелю і заліза, що позначилося в позитивну сторону на тривалості їх роботи. У цій технології є дуже широкий ряд областей застосування. Її можна буде використовувати в технологіях збору сонячної енергії, штучного фотосинтезу і масі інших областей».

Коментарі закриті.

Поділитися

В Інтернеті з’явились перші скріншоти Cortana для iOS

Відповідно до інформації, що була опублікована на сайті TechCrunch, зараз компанія Microsoft активно працює над закритим тестуванням Cortana для iOS. До цього часу протягом 6 місяців додаток тестувався у лабораторіях Редмондівської компанії, а вже зараз додаток став доступним обмеженій кількості власників iPhone з США та Китаю. Користувачам, які бажають приєднатися до тестуванню бета-версії цього додатку […]

Apple випустила iOS 9.3.2 beta 2

Apple продовжує тестування нових прошивок – сьогодні стала доступна для скачування друга бета-версія iOS 9.3.2. Нова бета-версія iOS 9.3.2 приносить можливість використовувати Night Shift паралельно з режимом енергозбереження, а також покращує продуктивність і виправляє деякі помилки системи безпеки. Поки прошивка доступна для скачування лише розробникам з аккаунтом Apple Developer Program. Завантажити iOS 9.3.2 beta 2 […]

«Новости» – Ваш информационный поводырь в ua-пространстве

Работа-друзья-дом-работа-дом-работа-друзья… И так бесконечно. Жизнь настолько закручивает, что забываешь смотреть по сторонам, следить за тем, что происходит в мире и стране. А потом, рано или поздно, очередное событие накрывает как лавина, и выбраться из-под неё уже практически невозможно. А ведь некоторые это ждали, готовились и не только остались в зоне комфорта, но и извлекли некую […]