Перше, на що звертаєш увагу, коли знайомишся з Mac — на клавіатуру. І я говорю не лише про ідеальну геометрію та комфортну підсвітку. Мова йде про розкладку клавіатури.

Між Mac та Windows спільного не більше, ніж поміж єхидною та качкодзьобом. Тому для людини, яка все життя працювала за ПК, подібний перехід може датися нелегко. Найпереше, по що варто пам’ятати — це безпосередньо фізична клавіатура. Оскільки в Україні офіційного представництва Apple немає, то за замовчанням ніхто гравіює клавіатуру під українську мову.

Проте це легко робиться за проханням (або і за замовченням). Звичайно, якщо ти добре друкуєш наосліп, то й питання гравіювання для тебе не важливе. Проте виникає наступна проблема.

Справа у тім, що програмісти, що писали клавіатури для Mac пам’ятали про той факт, що між Windos і OS X спільного має бути… ти вже знаєш. Тому й вирішили, що просто перенести розкладку буде не так цікаво, як зробити власну. Тому розділові знаки розбіглися по цифрах, а буква “і” раптово переїхала зі звично місця й обмінялась клавішами з буквою “и”. Якщо поглянути на здвоєну розкладку, то виходить, що звуки “и” та “і” у російській та українській розкладках знаходяться на одному й тому ж місці. Але кому це потрібно, коли ти 10 років звик друкувати інакше? Особливо наосліп.

У такому разі в пригоді стане альтернативна розкладка, яку програмісти Apple все ж на Mac перенесли. Її можна знайти двома способами. Простіший — клацнувши на прапорець у верхньому правому кутку та вибравши у меню пункт “Відкрити параметри клавіатури”.  Складніший — через “Системні параметри” зайти у пункт “Клавіатури”. Там, у вкладці “Джерела вводу” натискаєш на “+” і зі списку обираєш українську розкладку з поміткою ПК. Те ж стосується і російської, якщо набридли розділові знаки на цифрах.

На відміну від російської розкладки, яка майже повністю дублює ПКшну, в української залишається мінус — за крапкою чи комою доводиться тягнутися аж до “6” та “7”. До цього все ж доведеться звикнути. Як і до того факту, що постійна робота з трьома активними розкладками серйозно набридає. Але чого не зробиш заради правильного вводу тексту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Доля планшетов iPad в России – всего 24 процента

Согласно информации, предоставленной аналитической компанией The Verge, доля iPad на рынке российских планшетов начинает постепенно снижаться. Сейчас в России планшетам «яблочной» компании принадлежит всего 24 процента рынка.  Если же взять планшеты на базе ОС Android, то их доля cоcтавляет 73 процента. Наименьшие показатели у редмондовской компании Microsoft, которой принадлежит всего 3 процента рынка планшетов.  Как […]

Як повернути iPhone власнику

Всі ми чесні люди і перше що спадає на думку в такому випадку – повернути iPhone господареві. Проблем не виникає, коли на смартфоні немає пароля. Просто набираємо «дружину», «маму», «тата» або «брата» зі списку контактів та описуємо ситуацію. Але якщо пароль є все ж потрібно діяти витонченіше. Тут три варіанти: iPhone заблокований через ICloud Власник […]

5 крутих роликів з презентації «Hello Again» вже на YouTube

Одночасно з фінальною промовою Тіма Кука на вчорашній презентації на офіційному каналі Apple з’явилися чудові демонстраційні ролики. Apple – Accessibility – Sady Відео про користувачів техніки Apple з обмеженими можливостями. MacBook Pro – QWERTY Ролик про нову сенсорну панель MacBook Pro, яка отримала назву TouchBar. MacBook Pro – Reveal Чудове відео, яке демонструє найкультовіші ноутбуки Apple […]