Google не тільки є популярною пошуковою системою і компанією, що розвиває найпоширенішу мобільну ОС – Android. Її девайси – Nexus і Pixel – також добре відомі користувачам. Серед проектів компанії був такий, який, якби реалізувався, міг би повністю змінити уявлення про смартфон. І, може бути, саме Facebook втілить новий форм-фактор в реальність.

Facebook, схоже, працює над тим, над чим раніше працювала Google, – над новим форм-фактором споживчого девайсу. Більш докладно ця цікава тема і її перспективи були розглянуті Алексом Хітом на сторінках ресурсу Business Insider India. Опублікована 20 липня 2017 року патентна заявка компанії описує «модульний електромеханічний девайс», який може бути оснащений динаміком, мікрофоном, GPS і навіть функціонувати в якості телефону.

Модульний споживчий девайс дозволить користувачам підключати до пристрою різні компоненти, подібно до того, як це робиться в конструкторі. Деталі зможуть підключатися і відключатися.

Тема модульного смартфону давно розглядається в індустрії. Наприклад, Google витратила кілька років на розробку амбітного модульного смартфону в рамках свого Project Ara. У минулому році робота над проектом була раптово припинена, і користувачам залишається тільки припускати, як міг би виглядати реалізований в рамках даного проекту смартфон.

За збігом, багато ключових співробітників команди Google Project Ara зараз працюють в групі Facebook Building 8, команді, яка і займається новою патентною заявккою. Втім, хоча патентна заявка і говорить про те, що робота над модульним девайсом триває і дана тема не стала ще однією з нереалізованих сторінок історії індустрії, це ще не означає, що подібний девайс побачить світ. Та й, зрозуміло, мова йде не про продовження самого Project Ara від Google, а, цілком можливо, про зовсім іншу концепцію, але засновану на тій же ключовій ідеї модульності споживчого девайсу.

Building 8 є лабораторією Facebook, що розробляє призначене для споживачів апаратне забезпечення, і працює також над такими футуристичними проектами, як можливість введення силою думки і розуміння мови через шкіру. Чотири співробітники, зазначені в якості співавторів патентної заявки, раніше працювали в Nascent Objects, стартапі, який Facebook купила в минулому році. Цей стартап використовує 3D-друк для швидкого створення прототипів модульних гаджетів.

На сьогоднішній день залишається незрозумілим, для чого стане використовуватися новий модульний девайс, хоча, як повідомляється додатково, «близькі до теми люди» говорили про те, що Building 8 зосередив свої зусилля на розробці прогресивних технологій камер і машинного навчання. Тим часом представник Facebook, до якого звернулися з питанням, не став коментувати дану тему.

Ймовірно, новий модульний девайс зможе функціонувати або як телефон, або подібно музичній колонці Amazon Alexa, що і випливає з опису патенту. Відзначається також, що мова йде про «мільйони девайсів», підключених до сервера, які можуть працювати на основі різного програмного забезпечення і базуватися на компонентах, що підключаються і відключаються. Керівник Building 8 з представлення нових продуктів Бернард Річардсон, як повідомляється, раніше працював над подібною темою в Amazon в рамках розробки колонки Alexa.

До патентної заявки Facebook додається також ескіз концепту таємничого продукту.

Слід зазначити, що в історії відомої соціальної мережі вже були спроби створення смартфону. У 2013 році Facebook спільно з HTC працювали над створенням телефону, але проект успіху не мав. Серед талантів, які працюють в Building 8, – колишні співробітники таких найвідоміших компаній, як Apple, Google і Motorola, тобто компаній, які мають досвід у проектуванні та поставках мільйонів телефонів і планшетів. Даний підрозділ також включає в себе команду, яка займається рітейлом і електронною комерцією для продажу тих гаджетів, які створюються командою.

Що б в результаті Facebook ні представила з розробок Building 8, компанія, схоже, розглядає модульну систему в якості найбільш придатної для сучасних користувачів, ніж девайси в форм-факторі, подібні iPhone, які виробляються і продаються сьогодні.

Як наголошується в патентній заявці, яка спочатку формувалася ще в січні 2016 року, зазвичай багато апаратних компонентів сучасних девайсів, які вже вважаються «застарілими», все ще досить гарні і могли б використовуватися і далі. Але вони не можуть використовуватися, оскільки дизайн споживчої електроніки не передбачає заміну значної частини її комплектуючих. Таким чином, «життєвий цикл» звичайної електроніки є дорогим і неекономним

Коментарі закриті.

Поділитися

Цього року побачимо три нових iPad Pro. Один без рамок

Актуальною інформацією з приводу свіжих iPad Pro поділився Мін-Чи Куо з аналітичного агентства KGI. Його ім’я добре відоме ЗМІ і користувачам через низку інсайдерських прогнозів, які втілювалися в життя. Якщо вірити Куо, в 2017 році Apple випустить три нових iPad Pro: 9,7-дюймову бюджетну модель, яка замінить на цьому місці iPad mini, топову 12,9-дюймову – продовження […]

Кремній-повітряна батарея підвищеної довговічності подолала 1000-годинний бар’єр

Вперше кремній-повітряна батарея генерувала електричний струм протягом більше 1000 годин. Кремній-повітряні батареї менші за розміром, легші і більш ефективні в порівнянні з літій-іонними. Крім того, вони дешевші, стабільніші і більш безпечні в екологічному відношенні. Іонна рідина з кремнієвими пластинами служить джерелом живлення і провідним середовищем всередині кремній-повітряних батарей. На відміну від більшості інших видів електричних […]

Apple збирається заповнити ринок Ірану своїми смартфонами та комп’ютерами

В Купертіно заявили про те, що Apple готується до відкриття іранського ринку для західних товарів після відміни американських та міжнародних санкцій проти Ірану. Відкриття іранського ринку передбачає великі можливості для виробника iPhone та Mac. Американська корпорація вже веде переговори з іранськими дистриб’юторами. Apple зараз активно опрацьовує сценарії для входу на іранський ринок, складає проекти договорів, […]